هم چنین روز و ماه سال مالی هر شرکت در این قسمت مشخص می گردد که معمولاَ یکم فروردین هر سال می باشد. ثبت انواع اشخاص حقیقی و مؤسسات غیر تجارتی و کلیه خدمات ذیل تا رسید پذیرش اینترنتی و ورود اطلاعات آنها نیز در سامانه ثبت شرکت ها صورت می گیرد . این سامانه جهت ارائه خدمات ثبت تغییرات و ثبت شرکت و دیگر امور ثبتی به صورت اینترنتی ایجاد شده است و دیگر مدارک فقط از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می شود . اصلی ترین خدمت یعنی ثبت شرکت در این قسمت از سامانه صورت می پذیرد متقاضیان جهت ثبت انواع شرکت ها ( هفت نوع شرکتی که در قانون تجارت مشخص شده است ) ، ثبت شعبه و نمایندگی خارجی ، ثبت موسسه و صندوق سرمایه گذاری باید به این قسمت از سامانه مراجعه نمایند . ثبت شرکت در سامانه irsherkat ssaa ir که تنها مرجع اصلی جهت ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و کلیه امور وابسته ثبتی از این قبیل است ، دارای قواعد و ضوابطی است که به تمامی آن باید توجه نمایید . افراد پس از انتخاب شرکا و نوع شرکت، برای انجام ادامه مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها به این سامانه مراجعه کرده و گزینه «ثبت شخصیت حقوقی» را انتخاب کنند.

در صورت کشف خلاف مشمول بند 3 ماده 243 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود. ارائه گواهی عدم سوءپیشنه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره،مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت لازم می باشد. انید با بارگذاری مدارک مورد نیاز درخواست ثبت شرکت خود را انجام دهید. پس از تأییدیه اینترنتی از طریق سایت، صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن را توسط پست سفارشی به آدرس اعلامی در سامانه بفرستید.

در دفاتر اگر برای فرار از مالیات مدارک تقلبی ترتیب دهند و یا به ر روشی از دادن اظهارات مالیاتی خود داری کنند به مدت 3 سال متوالی حبس از 3 ماه تا2 ماه ومحرومیت از کلیه معافیت ها وبخشودگی های قانونی دراین مدت است و همچنین جریمه مالیاتی هم دارد. کلیه این دفاتر باید به مدت 10 سال پس از اتمام سال مالی نگهداری شوند. با تکمیل فرم ها و ارسال ثبت برند تجاری آن به اداره ی ثبت شرکت ها چنانچه درمدارک ارسالی نقص و ایرادی نبود،از متقاضیان دعوت بعمل خواهد آمد تا در اداره ثبت جهت امضا ذیل دفتر ثبت و سایر اقدامات لازم حضور به عمل آورند. مراجعه فرمایید و اطلاعات خواسته شده نظیر نوع شرکت، سرمایه ی شرکت، اعضای شرکت، سمت هر یک از اعضا، نوع روزنامه ی رسمی اعم از ابرار یا جمهوری اسلامی را با دقت تکمیل نمایید.

توجه کنید که حتی اگر شرکت یا تاجر در یک سال مالی فعالیت نداشته باشد، لازم است این دفاتر را در زمان قانونی دریافت کند و پس از پایان سال مالی به مدت ۴ ماه مهلت دارد، دفاتر را به صورت سفید به اداره مالیات تحویل دهد. بنابراین اشخاص حقیقی و حقوقی جهت استفاده از این امکان باید قبل از شروع سال مالی اقدام به اخذ پلمپ دفاتر نمایند و بهتر است آن را به ماه های پایانی موکول ننمایند. با حضور کلیه سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل و نسبت به انتخاب هیئت رئیسه اتخاذ تصمیم گردید. صورتجلسه درچند نسخه تنظیم کلیه صفحات به امضاء هیات رئیسه جلسه برسد و یک نسخه آن ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد. صورتجلسه در چند نسخه تنظیم کلیه صفحات و به امضاء هیات رئیسه جلسه برسد ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد. صورتجلسه در چند نسخه تنظیم و کلیه صفحات به امضاء هیات رئیسه جلسه برسد و یک نسخه آن ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد.

حوزه و گستره فعالیتی شرکت باید به صورت دقیق در سامانه وارد گردد و در صورت نیاز مجوز های مربوطه نیز اخذ گردد چنانچه که در ذیل موضوع شرکت باید این جمله عنوان گردد ” پس از اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیربط ” . برای ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir باید با تمامی قواعد و ضوابط مربوطه آشنایی داشته باشید تا بدون نقص اطلاعات خود را به ثبت برسانید . لازم به ذکر است اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی یکی از مدارک ثبت شرکت در تهران اصلی جهت اخذ کارت بازرگانی حقیقی و چه حقوقی است . اطلاعاتی از جمله وضعیت شرکت ، نام ، آدرس ، نوع شرکت ، تاریخ ثبت شرکت ، کدپستی و … برای شما به نمایش گذاشته می شود . در صورتی که شرکت شعبه به خصوصی داشته باشد، در این مرحله باید اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید که معمولا شرکت ها در ابتدای تاسیس، شعبه دیگری ندارند. در مرحله بعد، مدیران شرکت باید اعضای هیئت مدیره و افراد کلیدی شرکت را تعیین کنند.

دفاتری که در شرکت‌ها باید پلمپ شوند، دفاتر روزنامه و دفتر کل هستند ودفتر روزنامه همان‌طور که از اسمش پیداست، مربوط به فعالیت‌های روزانه تاجر است. اقدام نهایی، تحریر و صدور آگهی تاسیس شرکت می باشد که آخرین گام جهت ثبت شرکت تلقی می شود. در این مرحله مدارک مورد نیاز مربوط به ثبت تاسیس مورد درخواست به شما نشان داده می شود که پس از تایید می توان گزینه پذیرش نهایی را انتخاب کنید. در مرحله ششم مشخصات کامل شناسنامه ای و آدرس و شماره تماس دقیق کلیه اشخاص شرکت قید می گردد.

http://sherkat.ssaa.ir

_ انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن. _ مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه. مجوز ثبت شرکت های ارائه دهنده ی خدمات حسابداری و موسسات حسابرسی نیز توسط جامعه حسابداران ایران صادر خواهد شد. برای تمامی فعالیت ها در زمینه های مالی از جمله تاسیس بانک و موسسات خصوصی اعتباری، صندوق های قرض الحسنه، صرافی ها و تبادلات ارزی، دریافت مجوز از مراجع مربوطه ضروری است.

اساسنامه شرکت سهامی خاص:

شرکت ها به لحاظ نوع فعالیت و هم چنین شیوه ی تشکیل آنها به گروه های زیر تقسیم می شوند که البته در هر یک از آنها موضوع و زمینه ی فعالیت میتواند متفاوت باشد . در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و نسبت به موارد ذیل اتخاذ تصمیم گردید. در صورتیکه افزایش سرمایه وفق مواد 167 و 168 لایحه اصلاحی قانون تجارت باشد نیاز به تشریفات مواد 169 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشد . ریال از محل ( 1ـ پرداخت نقدی 2ـ تبدیل مطالبات نقدی حاصل شده اشخاص از شرکت 3ـ انتقال سود تقسیم نشده یا اندوخته یا عواید حاصله از اضافه ارزش سهام جدید به سرمایه شرکت 4ـ تبدیل اوراق قرضه به سهام ) تجدید ارزیابی دارائیهای ثابت مورد تصویب مجمع واقع شد.

ثبت شرکت پشتوانه ایجاد قراردادهای رسمی است که این نوع قراردادها تحت ایراد اسناد غیر رسمی قرار نمی گیرند. در این مقاله به صورت گلی در رابطه با ثبت شرکت و نحوه ثبت شرکت در ایران و ثبت شرکت سهامی در تهران و ایران توضیح داده شده است در صورت بروز مشکل با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. شرکتهای سهامی خاص می بایست 35% از سرمایه اولیه را به حساب شرکت واریز نمایند و ارائه رسید آن. بعد از بررسی و تایید نام شرکت، فرد متقاضی سه ماه فرصت دارد نام پیشنهادی، مدارک لازمه مانند اساسنامه آن ها را از طریق سایت دریافت نماید و صورتجلسات لازمه را نیز تشکیل دهد.

  • شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.
  • این اقدام علاوه بر پیشگیری از وقوع جرم و حمایت از حقوق اشخاص حقوقی، موجب تحولات جدی و جدید در بهبود فضای کسب و کار شده است.
  • (احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبث صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.
  • در این قسمت ، در شرکت های با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه ی مورد نظر و در شرکت های سهامی باید تعداد سهم وارزش اسمی آن وارد گردد.
  • پس از پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه ی پذیرش ، باید نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید.

گام بعدی حضور در دفتر اسناد رسمی، تسلیم اساسنامه تأیید شده، مشخص نمودن آگهی ثبتی و ثبت شرکتنامه می باشد. جهت ثبت شرکت، با توجه به نوع شرکتی که انتخاب نموده اید، مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. قبل از دریافت کارت بازرگانی باید اظهارنامه پلمپ دفاتر را از اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری دریافت نمایید. وکالت داده می شود با مراجعه به ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و امضاء دفاتر اقدام نمایند. در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت (ماده 99) . در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت ماده الزامی است.

اما آیا امکان مشاهده لیست اسامی شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها وجود دارد؟

همانطور که می دانید هر کشور ویژگی های خاص خود را دارد و باید طبق همان قوانین در کشور فعالیت کرد. در ایران نیز قوانین خاصی وجود دارد که باید طبق آن دست به هر کاری زد. به همین منظور اجازه ثبت شرکت تغییرات شرکت در ایران بر اساس شرایطی به افراد داده می شود که در زیر آمده است. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.

اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری یک سامانه کامل برای انجام کلیه امور ثبتی شرکت ها طراحی کرده است . مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده مؤسسه……………………………ثبت شده به شماره ……………………… مورخ ……………. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.

با توجه به ماده ……………………… اساسنامه و اشکالات بوجود آمده ماده مذکور بشرح ذیل تغییر یا اصلاح می‌شود …………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۵-ارائه برگ نمایندگی در صورتیکه درصورتیکه شخصی حقوقی عضو هیئت مدیره باشد . جهت مشاوره و راهنمايي بيشتر در رابطه با تغييرات شركت سهامي خاص با كارشناسان تماس حاصل نماييد. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید.کارشناسان کیا ثبت افتخار دارند با مشاوره تلفنی در خدمت شما عزیزان باشند. بعد از اتمام، سامانه یک شماره ثبت می دهد که برای چاپ در روزنامه به آن احتیاج خواهد بود. فتوکپی شناسنامه برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین.