چنانچه لازم به ذکر است حضور متقاضی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری هیچ تاثیری در روند ثبت شرکت یا سایر امور ثبتی نخواهد داشت . ثبت انواع اشخاص حقیقی و مؤسسات غیر تجارتی و کلیه خدمات ذیل تا رسید پذیرش اینترنتی و ورود اطلاعات آنها نیز در سامانه ثبت شرکت ها صورت می گیرد . ما در این مقاله قصد بر آن داریم تا شما متقاضیان گرامی را بیشتر با سامانه ثبت شرکتها ، بخش های مختلف این سامانه و خدماتی که در آن ارائه می شود آشنا کنیم . تصدیق اصالت سند، که همانند سامانه استعلام الکترونیکی ملک با کد ملی ، امکان استعلام سند مالکیت را از طریق شماره دفتر املاک برای شما فراهم می کند. وقتی اطلاعات نهایی به طور کامل و با دقت توسط متقاضی وارد رایانه شد، رایانه تایید پذیرش را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کند.

  • ۱مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سایت ثبت من یعنی my.ssaa.ir را در آن جست و جو نمایید تا مطابق تصویر زیر وارد صفحه اصلی سامانه ثبت من شوید.
  • در ابتدا میبایست موارد را داخل چک نویس تنظیم و سپس داخل دفاتر وارد کنید.
  • سامانه جام سازمان اسناد و املاک یکی از پرکاربردترین سامانه هایی است که زیر نظر این سازمان راه اندازی شده و در حال حاضر خدمات به مردم ارائه می کند.
  • با پیشرفت سریع اطلاع رسانی در زمینه های مختلف، نیاز یک پایگاه خبر رسانی مستقل در زمینه قضایی و حقوقی پیش از پیش احساس می شود.

برای ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir باید با تمامی قواعد و ضوابط مربوطه آشنایی داشته باشید تا بدون نقص اطلاعات خود را به ثبت برسانید . متقاضیان ثبت شرکت ها می توانند از طریق این بخش از سامانه تمامی اطلاعات قانونی در نام شرکت ها را آگاهی پیدا کنند . این سامانه در برگیرنده کلیه امور ثبتی مربوط به شرکت ها و ثبت تغییرات پیگیری ثبت تغییرات شرکت و … می باشد در اینجا به طور کلی شما را با محدوده خدمات الکترونیک این سامانه آشنا می کنیم و بیشتر به آن می پردازیم . بخش شکایات سامانه ثبت من، امکان ثبت شکایت از واحد های اجرای ثبت و پیگیری این شکایت ها را برای کاربران خود فراهم کرده است. کاربران برای ورود به سایت ثبت من باید به سایت my.ssaa.ir مراجعه کنند.

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری شهرستانهای استان تهران

از آنجا که توجه به نکات ذکر شده در سامانه اطلاع‌رسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جهت طرح برون‌سپاری حائز اهمیت است. با اخذ شماره پیگیری پلمپ دفاتر، اطلاعات و زمان تحویل اسناد به پست را قید نمایید و پذیرش نهایی را انتخاب کنید. بعد از ارسال اسناد و مدارک لازم برای ثبت دفاتر، بازرسان آن‌ها را بررسی می‌نمایند و به هنگام تأیید مدارک از جانب آن‌ها گزارش مبنی بر پرداخت وجه دفاتر را صادر می‌کنند. درخواست کنندگان باید وجه معین شده را به نوع اینترنتی در سامانه پرداخت نمایند. در امتداد مسیر قسمتی وجود دارد که حاوی دفتر مورد درخواست شخص حقوقی است، ضمن آن میبایست نوع دفاتر پلمپ از دفاتر روزنامه کل همچنین روزنامه نیز تعداد برگ‌های آن و نهایتاً جلد آن را معین نموده و اطلاعات قید گردیده را ذخیره نمایید. سپس لازم است مدارک و اظهارنامه‌های پلمپ دفاتر مورد تأیید داخل سامانه را با فشردن برروی آیکون تأیید، تعیین کنید.

ssaa.ir ا

می توان اطلاعات را تایپ کرد و یا از نمونه ی متن های موجود در سیستم استفاده نمود. انتخاب نمایید آگهی های شرکت در چه نوع روزنامه ای درج گردد ، چنانچه روزنامه ابرار کم هزینه ترین نوع روزنامه است . افرادی که قصد دریافت تقاضانامه برای صدور اجراییه ها را دارند، می توانند از طریق بخش پرداخت هزینه تقاضانامه صدور سایر اجراییه ها اقدام به پرداخت هزینه تقاضانامه ها به صورت آنلاین کنند. بدیهی است که در این بخش امکان پرداخت هزینه ها به صورت آنلاین و با شناسه وجود دارد. پس از تکمیل مدارک و بررسی آن، متقاضی با هزینه خود، جهت شرکت در دوره آموزشی معرفی می‌گردد.

انصراف از درخواست تغییرات شرکت ، پلمپ دفاتر ، اظهارنامه دفاتر تجارتی با وارد نمودن شماره پیگیری ، شماره یا شناسه ملی بر حسب مورد ، در این قسمت صورت می پذیرد . البته متقاضی پس از اطمینان حاصل کردن از درستی و صحت مندرجات اظهارنامه به همراه مدارکی که اداره ثبت شرکت ها از شما درخواست می کند پست نمایید که البته در برخی موارد نیاز است که حضوراً به اداره مراجعه کنید . استعلام ممنوع الخروجی که صرفا اطلاعات مربوط به ممنوع الخروجی بابت اجرای اسناد رسمی را به کاربران نشان می دهد. تصدیق اصالت سند، که همانند سامانه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی ، امکان استعلام اصالت سند رسمی را ازطریق شناسه سند و رمز تصدیق آن برای شما فراهم می کند. یکی از قسمت هایی که در بخش اجرای اسناد رسمی ارائه شده اند، قسمت پیگیری پرونده اجرا می باشد. در این قسمت امکان پیگیری پرونده های در حال اجرای ادارره ثبت اسنادوجود دارد.

کارکرد ثبت طرح صنعتی

اطلاعات باید دقیقا با متن مستندات و صورتجلسات تطابق داشته باشد ، مراحل ثبت شرکت ها در سامانه الکترونیکی دارای 8 مرحله است که در این قسمت به طور کامل توضیح خواهیم داد . در این بخش از سایت ssaa.ir امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به خدمات این بخش از سایت امکان پذیر است. در این بخش قوانین و توضیحات مربوط به خدمات سامانه سازمان اسناد و املاک در بخش املاک توضیح داده می شود.

کلّیه‌ی معاملات، صادرات و واردات کالا ضمن دفاتر پلمپ میبایست به ترتیب تاریخ داخل صفحات مخصوص قید گردد. حک نمودن و نیز سفید گذاشتن، بیشتر از آنچه که در دفترنویسی رایج است، نباید وجود داشته باشد. در حاشیه‌ها و یا میان سطور نباید چیزی ثبت برند نوشته شود و تاجر ملزم است تمام دفاتر را از ختم هر سالی حداقل به مدّت ده سال نگه دارد. رتبه بندی شرکت ها به معنی یک معیار یا سنجش صلاحیت، جهت تعهد کیفیت پیمانکاران در عرضه خدمات می باشد که برای شرکت ها و پیمانکاران گرفته می شود.

این امکانات در بخش میز خدمات الکترونیک سایت سازمان ثبت اسناد و املاک در دسترس بوده و شامل 6 گروه کلی خدمات اطلاع رسانی، استعلامات ثبتی، ثبت شرکتها ، مرکز مالکیت معنوی، اجرای اسناد رسمی و املاک می باشد. در ادامه به توضیح امکانات سایت اداره ثبت اسناد و املاک می پردازیم. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچون سایر نهادهای دولتی دارای سایت اختصاصی بوده که آدرس این سایت می باشد. سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دارای زیر مجموعه های متعددی در قالب سامانه های جداگانه بوده که هر کدام از این سامانه ها خدمات تخصصی ای را به مراجعه کنندگان ارائه می نماید. سامانه جامع ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir، سامانه استعلام الکترونیکی ملک با کد ملی، سامانه مالکیت فکری و سامانه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی confirm.ssaa.ir از مهم ترین سامانه های زیرمجموعه سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشند. البته، سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، خود به سامانه های جداگانه و متعددی، تقسیم شده که هر کدام از این سامانه ها، خدمات تخصصی ای را به کاربران ارائه می نماید.

آزمون سردفتری از جمله امتحاناتی است که برای فارغ التحصیلان رشته های حقوقی برگزار می شود. این امتحان بزرگ برای آن‌ ها یک فرصت طلایی و بسیار بزرگ خواهد بود تا توانایی خود را برای کار در یکی از مهم‌ترین نهادهای کشوری، یعنی دفاتر ثبت اسناد رسمی به چالش کشیده و در صورت کسب موفقیت ثبت شرکت به عنوان سردفتر در این مراکز شروع به کار کنند. در این مقاله قصد داریم به خدمات ، بخش ها ، مراحل تاسیس شرکت در سامانه جامع ثبت شرکتها irsherkatssaair و هر آنچه که باید در مورد ثبت شرکت بدانید ، بپردازیم . قسمت تعیین نام در سامانه ثبت شرکتها مشتمل بر چندین شاخه می باشد .

از این جا به بعد شما همواره می توانید با ورود اطلاعات در سامانه ی اینترنتی و دریافت کد رهگیری از طریق همین سامانه، تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوید. لذا از قابلیت های سودمندی که با ثبت نام کردن اینترنتی به دست می آید استفاده از همین فهرست پیگیری است که می توان به راحتی بدون مراجعه ی حضوری، پیگیر پاسخ درخواست خود شد. تعیین مدت شرکت نیز متناسب با نوع آن متغیر است چنانچه مدت زمان هیئت مدیره در شرکت های مسئولیت محدود به مدت نا محدود است ولی در ثبت شرکت سهامی خاص به مدت 2 سال است .

سامانه جامع ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir، سامانه استعلام الکترونیکی ملک با کد ملی، سامانه مالکیت فکری و سامانه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی، از مهم ترین سامانه های زیرمجموعه سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشند. در صورتی که نام پیشنهادی رد شود لازم است مجدد نام های پیشنهادی ارسال گردد. گفتنی است که نحوه تقسیم سود و زیان و شرایط انحلال شرکت نیز جزو مندرجات همین سند است. به موجب ماده ی ۴۷ قانون ثبت اسناد و املاک، شرکت نامه باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد در غیر اینصورت طبق دستور ماده ی ۴۸ همان قانون، در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهد شد. سایت ثبت من،با عنوان درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سایتی است که ارائه دهنده خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به صورت یکپارچه می باشد. ثبت نام در سامانه ثبت من، از طریق ورود به سایت my.ssaa.ir، امکان پذیر بوده وثبت شرکت ها، تصدیق اصالت سند و استعلام ممنوع الخروجی، از مهم ترین امکانات آن می باشند.

کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سایت ثبت من my.ssaa.ir پاسخ دهند. در مرورگر دستگاه خود، آدرس سایت ثبت من یعنی my.ssaa.ir را جست و جو نمایید تا مطابق تصویر زیر،وارد صفحه اصلی سامانه ثبت من، شوید. تبصره۲ـ چنانچه متعهد سند لازم‌الاجراء، ظرف مدت بیست روز نسبت به انجام تعهد خود یا جلب رضایت متعهدٌله سند اقدام نماید، از پرداخت هزینه‌های اجرائی معاف خواهد بود.

در صورتی که به هر دلیل از ثبت نام جا بمانید و نتوانید برای شرکت در آزمون مورد نظر درخواست دهید، می‌ توانید از تاریخ تمدید شده، پس از پرداخت هزینه آزمون سردفتری برای ثبت نام استفاده کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. در این صورت نیز می‌توانید از طریق سایت آزمون سردفتری یعنی iripo.ssaa.ir اقدام کنید. در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات خود در سایت آزمون سردفتری نیز، اقدامات لازم از طریق همین سامانه قابل انجام است.

در این سامانه انجام کلیه امور ثبت شرکت برای تمامی افراد امکانپذیر میباشد. ۳- آموزش اصولی پرسنل ما با آموزش اصولی نیروهای اداری تمامی خدمات اداری شما را دقیق و اصولی و گام به گام انجام مینمائیم. در سامانه ثبت شرکت نیک راهنمای انجام پذیرش درخواستهای انواع ثبت، تأسیس و تغییر و … اداره ثبت شرکت با معرفی سامانه ای هوشمند توانسته است انجام امور ثبت شرکت را برای تمامی افراد امکان پذیر نماید.