مرکز اصلی موسسه که اقامتگاه او است بدون اینکه مورد بازرسی قرار بگیرد. پس از تعیین نام موسسه و تایید آن به وسیله ی ممیز مربوطه باید برای دریافت جواز اقدام کنید. کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران می باشد. مجتمع ساحلی صدف با مساحت ۲ هکتار در یکی از دنج ترین مناطق استان مازندران و در منطقه خزر آباد ساری قرار دارد. این مجتمع با محیطی آرام و ساحلزیبای دریا و با داشتن وسایل و امکانات رفاهی مانند زمین بازی کودکان زمینهای ساحلی فوتبال و والیبال ، دوچرخه و لوازم ورزشی و تندرستی رستوران و فروشگاه،خدمات اینترنتیwifi در محوطه مجتمعمحلی مناسب و امن جهت استراحت و تفریح خانواده هاست.

  • ماده33) هر گونه تغییر و اصلاح مفاد اساسنامه یا تغییر در موسسان و هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه بایستی با اطلاع و تأیید دبیرخانه هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی انجام پذیرد.
  • همچنین مجتمع حق کسب درآمد از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری‌ها را ندارد.
  • جلسات هیئت مدیره با حضور اکثریت اعضا رسمیت یافته و تصمیمات متخذه با اکثریت آرای موافق معتبر خواهد بود و در صورت تساوی آراء رای طرفی که مدیر عامل موافق آن است، لازم الاجرا خواهد بود.
  • ارتقای اعضای هیات علمی موسسه براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی – کاربردی و وزارت علوم ،‌ تحقیقات و فناوری و جهاددانشگاهی صورت می گیرد.

38-۱- بررسی اسناد و دفاتر مالی انجمن و تهيه گزارش برای مجمع عمومی. ماده 65- در صورت بروز اختلاف بين موسسه و ساير موسسات، موضوع اختلاف براي داوري بصورت كدخدامنشي به اتحاديه استانی مربوط ارجاع شده و در صورت عدم حل آن، به مراجع ذيصلاح قانوني ارجاع خواهد شد. چنانچه بين موسسه و اتحاديه استانی اختلافي بروز نمايد، موضوع اختلاف به اداره کل تبلیغات اسلامی استان مربوطه جهت داوري ارجاع مي‌شود. ماده 57- افتتاح هر نوع حساب نزد بانكها و ساير موسسات اعتباري پس از تصويب هيأت مديره با امضاهاي مجاز معرفي شده از طرف هيأت مديره امكان پذير خواهد بود.

ز) تغییر و اصلاح مواد اساسنامه و انحلال مؤسسه با رعایت ضوابط قانونی و با تایید قبلی هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی. ه) تصویب و قبول عضویت اعضای جدید مؤسسه با رعایت ضوابط مصوب مؤسسان و اطلاع دبیر خانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی. آن روزها در جلساتی که پس از ادغام در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل میشد، آزادگان و اعضای ستاد آزادگان حضور بسیار کمرنگی داشتند و نمیتوانستند از حق و حقوق نادیده گرفته شدهی آزادگان دفاع کند. حجتالاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی به تنهایی یک جریان فرهنگی سیال بودند؛ ایشان استان به استان، شهر به شهر و خانه به خانه میرفتند و در تجمع و گردهمایی ها شرکت میکردند. ماده ۲۷ – تمامی اسناد مالی تعهدآور و قراردادها و اسناد و اوراق بانکی از قبیل چک، سفته، برات، و مدارک علمی و فنی و مکاتبات در دفتر مرکزی مؤسسه نگهداری و مکاتبات با امضای رئیس هیأت مدیره و در غیاب او با امضای دبیر و مهر مؤسسه اعتبار خواهد داشت.

اساسنامه ثبت موسسات فرهنگی هنری

8-23) انجام فعاليت هاي پژوهشي هنري به منظور كمك به رشد و توسعه فرهنگ عمومي موسيقي در جامعه و ارائه نظرات به مسئولين اجرائي. 8-16)تسهيل امور موسيقي دانان در ارتباط با مراودات و مراجعات آنان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي . 8-15)همكاري با وزارت فرهنگ وارشــاد اسلامي و سايــرسازمانهاي ذيربـط درجهت بــرقراري حمايت هاي قانوني و معنوي از موسيقي دانان كشور در زمينه هاي مختلف موسيقي و تامين امنيت شغلي آنان.

4- هدایا و کمک های دریافتی از بخش های دولتی و غیر دولتی (خصوصی و تعاونی) و سایر عواید محلی، با رعایت ضوابط و مقررات مربوط. 4- انتشار آثار برگزیده نویسندگان برجسته معاصر، نقاشان، عکاسان و غیره از کشورهای عضو به زبان ثبت شرکت در تهران انگلیسی و دیگر زبان های منطقه. 2- انجام پژوهش هایی در زمینه میراث فرهنگی مشترک کشورهای منطقه با هدف تقویت آگاهی ایشان از اتحاد جدایی ناپذیر ایشان وترویج آداب و رسومی که مردم منطقه را با همدیگر پیوند می دهد.

اساسنامه موسسه فرهنگی

کارشناسان فرهنگی کمیته اجرایی را تشکیل می دهند و تعداد ایشان بر اساس نیاز موسسه متفاوت خواهد بود. نوع موسسه که با اهداف فرهنگی و مفاصد غیر تجاری ، غیر سیاسی و غیر صنفی تاسیس شده ، غیر انتقاعی است. انعقاد قراداد و انجام معاملات مجاز در محدوده اهداف و موضوع اساسنامه . ب ) سرمایه غیر نقدی و اموال منقول معادل ریال که از طرف موسسان و یا سایر اشخاص حقیقی به موسسه واگذار شده یا بشود و نیز سایر هدایا وکمک های بلا عوض .

همکاری نزدیک با کمیسیون‌های ملی یونسکو، مراکز حفاظت منطقه‌ای تحت حمایت یونسکو و دیگر مؤسسات بین المللی و منطقه‌ای و سازمان‌هایی که اهداف مشابهی را دنبال می‌کنند. پذیرش مشاوره‌های تخصصی در امرآموزش، پژوهش، حفاظت و مرمت و احیای بناها، مجموعه بناها و محوطه‌های تاریخی. ایجاد ارتباط و مبادلات علمی و فرهنگی با مؤسسات ملی و بین‌المللی ذیربط. همکاری در سطح ملی و بین‌المللی در زمینه تهیه فهرست‌ها، اسناد تصویری و ترسیمی و داده‌های اطلاعاتی و غیره راجع به بناها، مجموعه بناها و محوطه‌های تاریخی. تشویق به صیانت، حمایت، حفاظت، احیاء و مرمت بناها، مجموعه بناها و محوطه‌های تاریخی و ترویج فرهنگ آن در سطح ملی.

اصلاح اساسنامه موسسه آموزش از راه دور

سامانه ثبت شرکت میزان زیر مجموعه هدلینگ مشاوره کسب و کار با نام موسسه خدمات اداری کـــاج می باشد. صورت دارايي و صورت حساب عملكرد و حساب سود و زيان و ترازنامه مديران جهت ارائه به مجمع عمومي . روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات شخص حقوقی نیز لازم است. ایجاد ارتباط مستمر با مراکز تحقیقاتی ثبت برند داخلی و خارجی فعال در این زمینه در چارچوب قوانین و مقررات و ضوابط کشور. ماده 25- سال مالی “موسسه” عبارت است از یک سال شمسی که از اول شهریور ماه هر سال شروع و به پایان مردادماه سال بعد ختم می شود. اولین سال مالی از تاریخ تاسیس “موسسه” شروع و به پایان اولین مردادماه ختم می شود.

19-6 )درصورت استعفا یا سلب عضویت سه نفر از اعضا هیئت مدیره ، هیئت مذکور منحل اعلام و بنابر دعوت رییس ، نایب رییس یا یکی از اعضاء هیئت مدیره که در سمت خود باقی است ظرف پانرده روز مجمع عمومی فوق العاده دعوت گردیده نسبت به تجدید انتخاب هیئت مدیره اقدام خواهد نمود . ماده ۲۹ – کلیه اسناد مالی تعهد آور و قراردادها و اسناد و اوراق بانکی از قبیل چک، سفته و برات مربوط به مؤسسه با امضای مدیر عامل و یک نفر از اعضای هیات مدیره و مهر مؤسسه اعتبار خواهد داشت. ماده ۲۲ – ثبت تغییرات شرکت هیات مدیره در اولین جلسه از بین خود یک نفر را به عنوان رئیس هیات مدیره بر خواهد گزید. همچنین هیات مدیره می‌تواند در صورت لزوم برای سایر اعضاء سمت های دیگری تعیین نماید. تجدید انتخاب هیات مدیره برای دوره های بعدی بلامانع است و رئیس هیات مدیره می‌تواند در عین حال سمت مدیر عامل مؤسسه را دارا باشد. این اساسنامه در سه فصل مشتمل بر ۳۸ ماده و ۱۵ تبصره در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مؤسسه “فرهنگی ایکوموس ایران ” با حضور اکثریت اعضاء قرائت و به اتفاق آراء تصویب شد.

هریک از اعضای هیئت مدیره می تواند تمام یا قسمتی از اختیارات وهمچنین حق امضای خود را به هر یک از اعضای دیگر هیئت مدیره برای هر مدت که صلاح بداند تفریض نماید وهمچنین هیئت مدیره می تواند تمامی یا قسمتی از اختیارات خود را به مدیر عامل تفویض نماید. هیئت مدیره از بین خود یک نفر را به سمت رئیس هیئت مدیره ویک نفر را به سمت مدیر عامل انتخاب و همچنین می تواند برای اعضاء خود سمتهای دیگری تعیین نماید . جلسات مجمع عمومی سالی یک بار در محل موسسه تشکیل خواهدا شد و برای رسمیت یافتن جلسه ، حضور تمامی اعضاء ضروری است و تصمیمات با اکثریت آراء اتخاذ خواهد شد و در صورت عدم حضور کلیه اعضاء ، حضور دو سوم اعضاء ملاک تصمیم گیری خواهد بود. تشکیل جلسات عادی مجمع عمومی به طور فوق العاده در هر زمان بلامانع است .