بخش تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی سایت سازمان ثبت اسناد و املاک نیز همانند بخش قبل بوده، با این تفاوت که در این قسمت، استعلام اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی با استفاده از شناسه سند و رمز تصدیق آن امکان پذیر می باشد. بخش استعلامشناسه ملیبه کاربرانسامانه سازمان ثبت اسناد و املاک ، این اجازه را می دهد تا باواردکردن بخش از اطلاعات مربوط به یک شخص حقوقی، وضعیت موجودیت آن و سایر اطلاعات آن شخص حقوقی را بررسی نمایند. سامانه ثبت نام کد یکتا مسکن برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید .

برای این منظور مطابق تصویر بالا، ابتدا وارد سامانه ثبت من شده، سپس از قسمت خدمات، “اسناد رسمی من” را انتخاب کنید. بر اساس ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی نقل و انتقال خودرو باید به موجب سند رسمی و در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد. یکی دیگر از بخش هایی که در این سامانه ارائه می شود، بخش مرکز مالکیت معنوی این سامانه می باشد. در بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی امکان دریافت اظهارنامه، تمدید اظهارنامه و تغییر اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی وجود دارد. همچنین، افراد می توانند برای پیگیری هر یک از امور مربوط به اظهارنامه های دفاتر ثبت تجارتی به بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی مراجعه نمایند و اقدام به پیگیری امور خود کنند.

سرچ لاین با هدف ارائه ابزاری کاربردی در جهت استعلام و تشخیص صحت اطلاعات در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز نمود. محضرچی یک تشکل کاملاً غیرانتفاعی، و وابسته به هیچگونه سازمان و یا ارگانی نمی باشد. تمامی آموزش ها و مطالب موجود در این وبسایت غیر از مواردی که در فروشگاه موجود است، کاملاً رایگان منتشر شده و ثبت شرکت کلیه حقوق برای وبسایت محضرچی محفوظ است و هرگونه انتشار مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت. با الکترونیکی شدن خدمات سازمان ثبت، هم کار ثبتی ها و هم کار ارباب رجوع هاريال خیلی راحت تر شده است. از دیگر بخش های پیشخوان سامانه ثبت من ، بخش اشخاص حقوقی، شکایات، نوبت دهی ، مکاتبات مکانیزه و نظرسنجی می باشد.

  • در صورتی که اقدام به ثبت درخواست در هر یک از زمینه های ثبت تاسیس، صورت جلسه تغییرات، اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی و …
  • بله سامانه تصدیق سند مالکیت سامانه ای است که توسط سازمان ثبت راه اندازی شده برای پاسخگویی به این نیاز.
  • سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از جمله سامانه هایی است که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند و در حال حاضر به منظور ارائه خدمات آنلاین به مردم از بخش های مختلفی تشکیل شده است.
  • بانک های اطلاعاتی سایت سازمان ثبت اسناد و املاک، امکان استعلام علائم تجاری، اختراعات و طرح های صنعتی که در گذشته در این اداره ثبت شده اند را برای این گروه از اشخاص فراهم کرده است.
  • سازمان ثبت اسناد با راه انداختن سامانه ای بر مبنای تصدیق و تثبیت اصالت سند مالکیت باعث شده است بسیاری از مشکلات قضایی مردم و دادگاه ها در این باره حل بشود و حتی پرونده های قضایی هم کمتر دچار اطاله و طولانی شدن دادرسی بشوند.

هر یک از نهادهای دولتی در کشورمان صرف نظر از اینکه زیر نظر کدام یک از قوای سه گانه اجرائیه، قضاییه و یا مقننه فعالیت می کنند، دارای وب سایت اختصاصی بوده که بخشی از خدمات آن نهاد را به شکل اینترنتی و غیر حضوری به افراد جامعه ارائه می کند. حوزه و گستره فعالیتی شرکت باید به صورت دقیق در سامانه وارد گردد و در صورت نیاز مجوز های مربوطه نیز اخذ گردد چنانچه که در ذیل موضوع شرکت باید این جمله عنوان گردد ” پس از اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیربط ” . اشخاص باید سالانه برای پلمپ دفاتر قانونی شان به موقع اقدام کنند و پس از اتمام مراحل مربوطه ، دفتر کل و دفتر روزنامه دریافت کنند و موارد مربوطه را در آن یادداشت نمایند .

۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «www Ssaair» ثبت شده است

سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک، اظهارنامه مربوطه را به همراه اسکن مدارک لازم ارائه نموده و با پذیرش اظهارنامه، مدارک لازم را از طریق پست برای اداره ثبت ارسال نمایند. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز به عنوان یک نهاد دولتی که زیر مجموعه قوه قضاییه بوده، دارای وب سایت اختصاصی است که نشانی آن می باشد. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده 5 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.

بخش میز خدمات الکترونیک، مهم ترین بخشسامانه سازمانثبت اسناد و املاک می باشد. دلیل اهمیت این بخش آن است که امکان درخواست اینترنتی بسیاری از امورثبتیاز جملهثبتشرکتها،ثبتاختراع و طرح صنعتی، استعلاماتثبتیو اجرایاسنادرسمی از طریق این بخش، امکان پذیر می باشد. سامانه آموزش الکترونیک سازمان اسناد و املاک، سامانه تغییرات شرکت ای است که امکان دسترسی به آموزش های الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را با توجه و قوانین و ضوابط موجود برای آموزش های غیر حضوری و آنلاین را فراهم کرده است. این سامانه که به نام سامانه جام در سایت ssaa.irشناخته می شود، سامانه ای است که امکان دسترسی به آن برای مدرسین، اشخاص و آموزش دیدگان وجود دارد.

www.ssaa.ir

در گذشته کلیه خدمات مربوط به ثبت شرکت و … به صورت حضوری انجام می گرفت ، چنانچه همین امر سبب هدر رفتن هزینه و زمان بسیاری از متقاضیان می شد . می توان اطلاعات را تایپ کرد و یا از نمونه ی متن های موجود در سیستم استفاده نمود. از اینکه با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ارتقاء و بهبود کیفیت این وب‌سایت یاری کرده و همچنین از مطالب این وب‌سایت با ذکر ثبت برند تجاری منبع «دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران» همراه با لینک «irnotary» استفاده می‌کنید، سپاسگزاریم. چنانچه جهت انتخاب نام شرکت و مشاوره رایگان در مورد امور ثبتی با کارشناسان ما در تماس باشید . لازم به ذکر است از مهمترین مواردی که پیش از درخواست نام باید صورت داده شود استعلام نام شرکت است که از طریق روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار صورت می پذیرد .

تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی + آموزش کامل تصویری

پیش از روی کار آمدن سامانه ، کلیه امور ثبتی مانند ثبت شرکت ، علامت تجاری و … به صورت سنتی و دستی صورت می گرفته است . بله سامانه تصدیق سند مالکیت سامانه ای است که توسط سازمان ثبت راه اندازی شده برای پاسخگویی به این نیاز. اگر می خواهید به تمامی خدمات سامانه ثبت من دسترسی داشته باشید، پس از ورود به سامانه، نسبت به ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در سامانه اقدام نمایید. اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط می‌توانند برای شرکت در این طرح با مراجعه به سامانه اینترنتیssaa.irو مطالعه بخش فراخوان برونسپاری نقشه های عرصه ملک از جزئیات این طرح، اطلاع پیدا کنند. لازم به ذکر است اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی یکی از مدارک اصلی جهت اخذ کارت بازرگانی حقیقی و چه حقوقی است . اصلی ترین خدمت یعنی ثبت شرکت در این قسمت از سامانه صورت می پذیرد متقاضیان جهت ثبت انواع شرکت ها ( هفت نوع شرکتی که در قانون تجارت مشخص شده است ) ، ثبت شعبه و نمایندگی خارجی ، ثبت موسسه و صندوق سرمایه گذاری باید به این قسمت از سامانه مراجعه نمایند .

در این مقاله قصد داریم به خدمات ، بخش ها ، مراحل تاسیس شرکت در سامانه جامع ثبت شرکتها irsherkatssaair و هر آنچه که باید در مورد ثبت شرکت بدانید ، بپردازیم . اگر بخواهید بعد از خرید یک ملک از ثبت سند به نام خودتان مطمئن شوید می توانید از طریق ذیل عمل کنید لازم به ذکر است استعلام از این طریق تنها با داشتن کد ملی انجام خواهد شد. در صفحه ی پیش روی برای استعلام وضعیت ملک باید با وارد کردن شناسه یکتای استعلام ملک در فیلد اول و وارد کردن جمع دو عدد نمایش داده شده برای فیلد دوم، گزینه ی ارسال را انتخاب نمایید.

سامانه جامع ثبت شرکتها Irsherkat Ssaair چیست؟

افرادی که درخواست صدورسنداجرایی را به یکی از ادارات ثبت اسنادداده اند، می توانند با دریافت شناسه واریز از اداره مربوطه، از این قسمت اقدام به پرداخت هزینه تقاضانامه صدور اجراییه نمایند. ۱مطابق تصویر زیر، مرورگر دستگاه خود را باز کرده و عبارتسایت سازمان ثبت اسناد و املاکرا جست و جو نمایید. در این بخش از سایت ssaa.ir امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به خدمات این بخش از سایت امکان پذیر است. در این بخش قوانین و توضیحات مربوط به خدمات سامانه سازمان اسناد و املاک در بخش املاک توضیح داده می شود. یکی از قسمت هایی که در بخش اجرای اسناد رسمی ارائه شده اند، قسمت پیگیری پرونده اجرا می باشد. در این قسمت امکان پیگیری پرونده های در حال اجرای ادارره ثبت اسنادوجود دارد.