در بخش دانستنی ها می تواند اطلاعات بیشتری زمینه نقشه کشی ویلا ، دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان کسب نمایید.

یکی دیگر از معضلاتی که این موضوع نگاه تخصصی غلط به یک جنبه از معماری در پی دارد سیل پروژه های کپی شده و به دور از دانش و علم طراحی روز است این نگاه که شرکت معماری ویلا به این پدیده دارد اساسا تفکری غلط بوده مگر آنکه صرفا حربه ای تبلیغاتی برای بنگاه مربوطه باشد در غیر اینصورت عایداتی جز دور ماندن از خلاقیت های هنری در پی نخواهد داشت.

برای آن که بتوان طراحی ویلا را به بهترین شکل انجام داد، لازم است که یک زمان بندی درست برای آن وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید که طراحی ویلا، نمی تواند تنها یک نقشه کاغذی بوده و در پی آن جزئیات دیگری وجود نداشته باشد.

همچنین طراحی فضای سبز ویلا باید تناسب ساختاری و چیدمانی با طراحی ویلا را داشته باشد. اصولا گیاهان نقش اساسی و محوری در فضای سبز ویلا دارند.


حجم ساختمان از اصلی ترین شاخصه های سبک مدرن است و در واقع معماری مدرن بازی با احجام هندسی است در سبک مدرن از پنجره های طولی و قدی استفاده می شود.

در حال حاضر سازندگان ویلا، هزینه های طراحی را به عنوان یک برگ برنده برای خریداران و مخاطبان در نظر میگیرند چرا که این موضوع در ارزش ملک تاثیرگذار بوده و یک مسئله کاملا ثابت شده می باشد. هزینه طراحی ویلا شامل موارد متعددی می باشد که طراحی پلان معماری از جمله مهمترین آیتم های تاثیرگذار در هزینه های ساخت ویلا می باشد از دیگر اجزای تشکیل دهنده قیمت طراحی ویلا می توان به دستمزد نقشه کشی ، حیاط بندی، نمای ویلا، متریال های استفاده شده در طراحی اشاره نمود.

جهت طراحی ویلا در ابتدا از مالک در خواست می گردد تا خواسته ها و انتظارات خود را از پروژه خود بیان نماید، پس از بررسی زمین مورد نظر متراژ تقریبی ساخت بنا نیز تعیین خواهد گردید.

تمیزکاری و حذف ایرادهای نهایی، بخش پایانی بازسازی ویلا خواهد بود. تبریک می‌گم! شما حالا یک ویلای بازسازی شده دارین!

تیم تخصصی سلام ساختمان می‌تونه در معرفی مجریان بازسازی ویلا و یا آگاهی از قیمت‌های به‌روز مصالح مورد نیاز به شما کمک کنه.

در ویلا‌هایی هم که در مکان هایی با پوشش گیاهی انبوه ساخته می‌شوند، بهتر است از پنجره‌های چوبی استفاده شود تا ویلا مطابقت زیادی با محیط اطراف خود داشته و زیبا‌تر به نظر برسد.

تیم طراحی ویلا آرین پاراکس توصیه می کند برای تصمیم بهتر این موارد را در نظر بگیرید.

دارای مجوز تاییدیه از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت سرمایه گذاری اسمارت آپ

در صورتی که زمین تحت اختیار برای طراحی و ساخت ویلا، وسعت زیادی نداشته و با یک زمین نسبتا کوچک روبرو باشیم، طراحی ویلا چطور پیش خواهد رفت؟ لازم به توضیح است که طراحی ویلای کوچک با در نظر گرفتن مساحت موجود و طراحی کلی محوطه باغ ویلا، انجام می پذیرد.

یکی از نکاتی که از اهمیت زیادی برخوردار است، طراحی بخش اتاق خواب است. اتاق خواب مکانی است که در آن فرد با آرامش خاطر سر به بالین می‌گذارد. در طراحی این قسمت اول از همه باید به ابعاد آن توجه کرد؛ زیرا داشتن فضای کافی در داخل اتاق خواب موجب چیدمان هرچه بهتر شده و با توجه به اینکه وجود یک حمام در داخل اتاق خواب یکی از امر‌های مهم در طراحی این بخش است، فضای کافی برای این بخش نیز ایجاد خواهد شد.