برای مثال، War and Peace صحیح است یا struggle and peace ؟ این عنوان همیشه یکسان بزرگ نویسی نمی شود. قانون بالا در مورد عناوین شخصی، هنگامیکه اسامی خانوادگی در متون پزشکی و یا مذهبی بکار می روند کاربرد دارند. به یاد داشته باشید ، هنگامی که نام ها در جلوی یک اسم قرار می گیرند بزرگ نویسی می شوند، زیرا آن یک عنوان شخصی است. اگر شما در لندن زندگی می کنید برای اشاره به ملکه همیشه باید the Queen بنویسید که مشخص می شود منظور شما از ملکه، کدام ملکه است. زیرا عنوان -the Queen -فقط برای او در نظر گرفته می شود و اکثر مردم او را Elizabeth خطاب نمی کنند! همچنین القاب سلطنتی را باید بزرگ نوشت مانند His Majesty (اعلاحضرت).

در این میان انتخاب نامی زیبا و ماندگار در بازار بسیار دشوار می باشد و از سویی زمانبر خواهد بود . یکی از کلیدی ترین مباحث در کسب و کار ، تبلیغات و فروش انتخاب اسم برند تجاری می باشد که دارای شرایط و ضوابط مختص به خود است . گاهی رسیدن به اسامی خاص برای برند، آن‌قدر فرآیند طولانی و اعصاب‌خردکنی می‌شود که بعضی‌ها حاضرند پول بدهند تا بقیه برای‌شان اسم برند انتخاب کنند! بعد از ثبت شرکتبا توجه به نوع فعالیت خود به احتمال زیاد ثبت برند تجاری نیاز به ثبت برند و علامت کسب و کار یا خدماتی که عرضه می کنید نیز پیدا خواهید کرد. اگر شما هم به دنبال کمک برای انتخاب اسم مغازه هستید، به خوب جایی آمده اید و مطمئنا دست پر (با چند اسم خاص مغازه و کسب و کار) از اینجا خارج خواهید شد پس دیگر نگران این بخش نباشید. استفاده درست و به‌جا از حروف بزرگ در ابتدای اسامی خاص، باعث خوانا بودن متن شما می‌شود؛ زیرا مخاطبان شما هم با قواعد زبان انگلیسی آشنا بوده و به آن عادت دارند.

در انتخاب نام برند و لوگو تجاری از اسامی شعرا و دانشمندان و ارگان های دولتی و ایثارگران نباید استفاده شود و این موارد جزو موارد ممنوع خواهد بود. از دیگر مسائلی که کمتر به آن توجه می شود آوا و شنیداری کلمه می باشد و اگر این ویژگی را در نظر داشته باشید برای همیشه برند تان در ذهن مشتریان ثبت شرکت حک خواهد شد . در نظر داشته باشید در صورتی که می خواهید لاتین کلمه را نیز به ثبت برسانید بهتر است از کلمات پیچیده استفاده ننمایید . برای انتخاب نام خاص برای برند خود تمامی مسائل را در نظر داشته باشید مثلا احساسات مخاطب را برای اثر گذاشتن و نزدیک کردن آن به برند خود در نظر داشته باشید.

10- عنوان یا نام علامت می تواند فارسی ، لاتین و یا ترکیبی از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد. 7 – شباهت نزدیک به 50 درصد با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند. در تمامی کشور ها ،علائم تجاری ثبت و محافظت می شود . هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد. حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاشهای رقبای غیر منصف،مثل متقلبان ،برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می شوند. ابن نظام،آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.

اسامی خاص انگلیسی برای برند

از آنجایی که پدرش این نام را دوست نداشت آن را به بنیامین یعنی پسر دست راست یا پسر جنوب نامگذاری کرد. این نام توسط پادشاه اسرائیلی به کار گرفته شده که تاریخ آن با وضوح کامل در کتاب اول و دوم ساموئل و جاهای دیگر بازگو شده است. زمانی که یک پسربچه کوچک بود با تیرکمان خود یک فرد غول پیکر را کشت. این نام از عناصر مترادف hrōd به معنای” مشهور” و berth به معنای “روشن، مشهور” گرفته شده است. دو دوک نرماندی در قرن یازدهم همین نام را داشتند. یکی از این افراد پدر ویلیام فاتح و دیگری پسر بزرگش بود.

اسامی قابل ثبت به عنوان برند و چالش خاص و عام بودن

سابقه وکالت در دادگاه‌های حقوقی، کیفری و خانواده، ادارات ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری، مالکیت معنوی و اجرای اسناد، مراجع حل اختلاف کارگر و کارفرما، دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور سابقه… برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح، نماد، عبارت، نام و … است که ارائه دهنده خدمات با ثبت تغییرات فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود. اسم خاص از بین افراد یک دسته یا گروه فقط به یک مورد از آنها اشاره دارد، به عنوان مثال از بین شهرها، کرج اسم خاص است. در این مطلب مجموعه ای از چندین ایده برای اسم شیک برای مغازه جوراب فروشی فارسی و انگلیسی آورده شده است.

  • اما نمی توان اسامی انتخابی در لغتنامه را جزو موارد خاص به حساب آورد .
  • محصولات این طبقه جهانی بوده و در ایران قابل ثبت نیستند.
  • یک محصول جدید را تولید و به اسم و لوگو نیاز دارید.
  • از همان روزها صفت پاکی و پاکدامنی را به این فرد دادند.

نامی که برای این برند انتخاب شده، به‌خوبی تمایز آن را بازتاب می‌دهد. منظور از بصری بودن این است که نام انتخابی و المان‌های گرافیکی و رنگ‌ها که در کنار هم قرار می‌گیرند، تصویر و حس مدنظر شما را در ذهن کاربران پررنگ کنند. دیگر مثل روز روشن است که توجه به قوانین search engine optimization می‌تواند روی رتبه‌ی سایت و البته فروش بیشتر تاثیر بگذارد؛ پس ترجیحاً نامی را انتخاب نکنید که سئو کردن آن، زمان و هزینۀ زیادی نخواهد. این سایت اوایل فقط برای فروش گوشی موبایل بود، اما کم‌کم توسعه پیدا کرد و الان همه‌چیز، از گوشی گرفته تا یخچال و تلویزیون، در آن پیدا می‌شود! پس دیگر گوشی‌شاپ نام مناسبی برای این کسب‌وکار نیست.

قابل ثبت بودن

اسم عام یک اسم کلی است و برای بیان کلی و عمومی مکان ها، اشخاص و یا چیزها استفاده میشود. استثناهای دیگری نیز وجود دارد که میتوانید برای مطالعه ی کامل تر به آموزش مربوط به حروف اضافه در وب سایت ایزلرن مراجعه کنید. اسم خاص برای اشاره به شخص، مکان یا یک چیز مشخص و معلوم استفاده می‌ شود. اسم های کافه مانند «آغوش با قهوه» «قندریز» بامزه به نظر می‌رسند و مدت‌ها در ذهن مشتریان می‌مانند. می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و سعی کنید اسم کافه‌تان جناس داشته باشد.

برای این امر می توانید مثل همیشه بر روی یاری ما حساب باز کنید . ثبت شرکت با راهکارهای ما آسان می شود ، با قسمت تماس آنی پایش که در پایین سایت آمده با ما تماس بگیرید و از ما راهکار بخواهید. در صورت عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست، علامت می‌تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل، طرح، رنگ، شکل و … باشد. اسمی که مابین اشیا و افراد اشتراک دارد اسم عام نامیده می شود. همانطوری که تاکنون در مقالات دیگر صحبت کرده ایم، نام شرکت باید از سه سیلاب یا سه کلمه ی مجزا تشکیل شده باشد که یکی از سیلاب های آن اسم خاص باشد. نام‌ها می‌توانند احساس خوب یا بدی را به مردم القا کنند.

اگر برند ثبت شده ای دارید، قطعا به اطلاعاتی در مورد تمدید برند، انتقال برند و روند انجام کار نیاز دارید، لذا متن زیر می تواند کمکتان کنید تا در مورد تمدید برند یا انتقال برند اطلاعات بیشتری کسب کنید. مثلا اگر می خواهید برندی را در حوزه مواد غذایی ثبت کنید، میبایست جواز کسب یا جواز تاسیس کارخانه مواد غذایی داشته باشید. پس از اینکه از صفحه استعلام برند ، از قابل ثبت بودن برند مورد نظرتان اطمینان خاطر پیدا کردید، می توانید با اطمینان بیشتری و آزمون و خطاهای کمتری نسبت به ثبت برندتان اقدام نمایید. علامت تجاری قابل نقل و انتقال است و باید مطابق مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات ایران به ثبت برسد.

اسم قابل شمارش اسمی است که میتوانیم آن را بشماریم. یعنی میتوانیم بگوییم one book, two books, three books و … در واقع هم میتوانند مفرد باشند و هم جمع. در این جمله یک اسم داریم که زیر ان خط کشیده شده است. این اسم هم انتزاعی است چون بیانگر احساسات است و قابل دیدن و لمس نیست. این اسامی بیانگر احساسات و ایده ها و افکار و مفاهیم هستند. همانطور که میبینید اسم car به ماشین خاصی اشاره نمیکند و در واقع بطور کلی درباره ی همه ی ماشین ها صحبت میکند.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقوقی یا شرکتها

باتوجه به موارد گفته شده در رابطه با ثبت برند، در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتربودید با مشاوران سامانه کارمنتو در حوزه قوانین ثبتی، مربوط به ثبت برند تماس حاصل فرمایید و یا از مشاوره رایگان ثبت برند بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان کارمنتودر اسرع وقت به آنها پاسخ دهند. شما الان تقریباً با تمام فوت‌وفن‌های انتخاب اسم برند آشنا شده‌اید؛ منتها برای اینکه ایده‌های خفن‌تری به ذهن‌تان برسد، در بخش بعد جدولی داریم که دسته‌بندی انواع نام برند با مثال در آن آورده شده است. یکی از اصلی ترین معیار های بالا بردن فروش، در این برنامه رعات تمامی اصول استراتژی اینستاگرام است.