– ابتدا در قالب یکی از شرکت‌های تجاری به ثبت رسیده و در صورت احراز شرایط مجوز دانش بنیان را دریافت می‌کنند.

تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در تهران با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

آموزش ثبت تغییرات آموزش ثبت صورتجلسه تغییرات تغییرات ثبت تغییرات ثبت تغییرات شرکت صورتجلسه تغییرات صورتجلسه تغییرات شرکت پریسا گرشاسبی نویسنده ثبت‌یار من پریسا گرشاسبی، حقوق خوانده و عضوی از خانواده ثبت‌یار هستم، در اینجا مطالبی که برای خودم جذاب و کاربردی بوده با زبان ساده و روان به اشتراک می‌گذارم تا مفاهیم حقوقی رو بهتر درک کنیم. لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

در تنظیم صورتجلسات هیئت مدیره آیا نیاز هست مدت زمان سهامداری را نیز در سامانه ثبت شرکت ها تعیین نماییم؟

سلام ضمن تشکر از راهنمایی تصویری تان سوالی داشتم بنده تغییرات هیئت مدیره داشتم منتها در قسمت تغییرات، مدیرعامل را وارد کردم کارشناس ایراد گرفته عودت داده نوشته سمت هیئت مدیره را برای مدیر عامل وارد کنید گزینه ای نیست که هر دو را داشته باشد چکار بایستی بکنم

در صورتی که شرکت شما بدون فعالیت باشد هم باید این کد را دریافت کنید و با اظهارنامه عدم فعالیت به اداره مالیات ارائه دهید.

در صورتجلسه تنظیم شده باید یک لیست از سهامداران تنظیم شود که میزان سرمایه قبل و بعد به تفکیک مشخص باشد.

در این قسمت باید اسامی تمام اشخاص (حقیقی و حقوقی) که نامشان در صورتجلسه آمده است و زیر صورت‌جلسه‌ها را امضا کرده‌اند، وارد ‌کنید (هم در قسمت اشخاص هم در تغییرات اشخاص).

آیا مدیران شرکت باید از بین شرکا / سهامداران انتخاب شوند؟ در شرکت با مسئولیت محدود لازم نیست مدیران شرکت، شریک/سهامدار شرکت باشند؛ ولی در سایر شرکت‌ها مانند سهامی خاص، مدیران شرکت باید از بین سهامداران انتخاب شوند.

در رابطه با دستمزدتون، همه چیز بستگی به توافق شما با طرف مقابلتون در شرکت تعاونی خواهد داشت.

موارد تعیین شده در قسمت پایین در یک ردیف  نشان داده شود. برای حذف یک ردیف بر روی ضربدر قرمز رنگ کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم. در این مرحله به صورت خودکار اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

در این دو صفحه اساسنامه شرکت اولیه که در حال حاضر تقاضای تاسیس شعبه یا نمایندگی دارد نوشته می شود که دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد. در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم. در این مرحله به صورت خودکار اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

در این مرحله به صورت خودکار اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید. در صورت نیاز به ذخیره افرادی که تغییر کرده اند می توان از کلید “ذخیره اشخاص تغییر کرده” استفاده کرد.


قوانین ثبت شرکت در تهران تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در تهران است.