مرکز مالکیت معنوی مرجع رسمی ثبت برند لاتین در ایران است که این مرکز زیر نظر سازمان اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند. البته این سازمان خود وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان به شرکت‌ها اعلام خواهد شد. حتماً طبقات برند و علامت تجاری را مطالعه و طبقه برند و علامت تجاری خود را مشخص نمایئد. یک برند خاص باید دارای ارزش و اعتبار اجتمایی بالایی باشد و افراد مختلف نسبت به آن ها احساس مالکیت داشته باشند.

ثبت برند تجاری به ما این امکان را می دهد که از بسیاری از امتیازات بهره ببریم . همانطور که گفتیم پس از ثبت برند باید از نام درخواستی استعلام گرفته شود که این استعلام باید از مراجع قانونی یعنی سامانه اداره مالکیت معنوی صورت بگیرد . قبل تغییرات شرکت از انجام ثبت نشان لازم است کلیه مدارک و فرم های پیوستی را اسکن کنید. مرحله اول آن است که مستقیما وارد سایت ما جهت ثبت برند elisabt.ir شوید و بر روی ثبت برندینگ کلیک کنید و گام به گام مواردی را که از شما خواسته است را انجام دهید.

چگونه می توانیم از اسم های مشابه اسم تجاری خود دفاع کنیم ؟

به طور مثال شرکت هایی که برند رسمی ندارند، اجازه شرکت در مناقصه هایی که از طرف دولت برگزار می شود، نخواهند داشت.و یا دریافت کمک های مالی از طرف موسسات مالی ممکن نخواهد بود. با توجه به چنین شرایطی هر تاجر برای پیشرفت در حوزه تجارت، برند خود را به صورت قانونی ثبت می کند. کارشناسی توسط کارشناس اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی صورت میگیرد . ما در این مقاله می‌خواهیم به شرایط و روند قانونی ثبت برند لاتین در ایران بپردازیم.

به همین علت به همه متقاضیان نصیحت می شود که کمک حرفه ای از طرف مشاوران حقوقی دریافت کنند. باید ترجيحا ثبت نام کنیم و یا روزنامه را چک کنیم که در مهلت قانونی اعتراض کنیم. پس از دریافت شماره ثبت نام برند، می توانید برای مدت معتبر 10 سال استفاده کنید. شما باید به سرعت اقدام به ثبت نام آرم کنید و اگر قبلاً از این آرم استفاده کرده اید ، باید با اسناد کامل به یک وکیل مراجعه کنید و علیه هر شخصی که از آن سوء استفاده می کند، اقدام به تشکیل دادگاه کنید. به یک صورت است ولی در علامت تجاری تصویر هم بارگذاری می شود. اگر یک بار نام تجاری را با یک فونت ثبت کنند برای دفعات بعد نیاز به ثبت ندارد، فونت، رنگ و سایز نیاز به مالكيت ندارد.

در قانون تجارت کشور ما جهت این امر یک ماه فرصت داده می شود. پس از پایان یک ماه در صورتی که هیچ اعتراضی از طرف شخص ثالث صورت نگرفته باشد، شما می توانید اصل مدارک را به اداره ثبت برند به صورت فیزیکی تحویل دهید. همان طور که در بالا اشاره کردیم مهم ترین مساله در ارتباط با مزایای ثبت برند را می توان به جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بیان کرد. زمانی که ما شناخته می شویم برای ثبت برندینگ دیر است، چون هر لحظه ممکن است شخص و یا سازمان اسم و علامت تجاری ما را بدزد و به سادگی مشتریانی که با زحمت توجه آن ها را به سمت خود جلب کرده ایم را از ما بگیرند.

اسامی لاتین برای ثبت برند

شما می توانید از تخصص و تجربه کارشناسان خبره و مجرب ما در مؤسسه حقوقی های ثبت استفاده نمایید. علامت یا نام تجاری که به شکل گمراه کننده شبیه یک نام و یا علامت تجاری متعلق به موسسه دیگر باشد. علامت تجاری موسسات رسمی که می توان به صلیب سرخ، هلال احمر و … اشاره کرد. نامی را برای برند برگزینید که قابلیت ثبت داشته ثبت شرکت باشد و از لحاظ اخلاقی و قانونی مشکل نداشته باشد. یک نامی را انتخاب نمایید که عموم مردم بتوانند آن را تلفظ کنند، اسم های عجیب و غریب که حتی خود شما هم به سختی آن را تلفظ می کنید، برای این کار مناسب نمی باشند. کسانی که احساس میکنند ثبت برند شما میتواند به نام تجاری آنها آسیب بزند میتوانند شکایت کنند.

ثبت برند در اهواز در ۱۴۰۰ مراحل، مدارک، شرایط

البته این نکته باید همیشه مدنظرتان باشد که زمانی برندتان برای گرفتن نمایندگی ارزشمند خواهد بود که بتوانید کیفیت بالایی در زمینه محصولات یا خدمات ارائه دهید. برای روند شروع کسب و کار آنلاین و برند سازی نیاز به مشاوره است . نامی را انتخاب نمایید که از نظر قانونی قابل به‌کارگیری باشد. برای انتخاب نامی مناسب و خاص برای برند شما میتوانید از اصطلاحات مورد استفاده در روزمره یاری بگیرید البته برخی مراجع برای انتخاب اسم وجود دارد که با مراجعه به انها انتخاب اسم برایتان راحت تر است اما اسمی خاص نخواهید یافت. انتخاب اسم برای نشان یا برند امری مشقت بار به حساب می آید .بهترین نام ها از حدود 10 سال گذشته استفاده شده اگر فردی قصد انتخاب اسم انگلیسی داشته باشد باید ده هزار دلار برای وجود سایت بپردازد. درصورت پاسخ منفی به نامهای پیشنهادی نیازی به پرداخت مجدد مبلغ 40،000 ریال نمی باشد.

  • در این صورت شما حتی در صورت آگاه شدن از این موضوع نیز نمی توانید برای مقابله با آن اقدام قانونی نمایید چرا که زمانی مطابق قانون تجارت کشور استفاده از برندی خاص منحصر به شرکت شماست که با طی روال قانونی آن را به ثبت رسانده باشید.
  • جهت محافظت از علامت تجاری، پس از آنکه برند شما با توجه به ارائه مدارک لازم و اظهارنامه ثبت شد، دفاتر ملی و ناحیه‌ای از برند شما محافظت می‌کند.
  • هزینه ثبت برند با توجه به میزان کالاها و طبقات متفاوت می باشد، اما به طور میانگین هزینه ثبت برند در سال 1400حدودا یک میلیون و دویصت هزار تومانمی باشد که در صورتی که فرآیند ثبت برند را به موسسه ما واگذار کنید به این مبلغ، هزینه مشاوره و انجام نیز اضافه می گردد.
  • البته در هنگام ثبت برند تان باید تصمیم بگیرید و انتخاب نمایید که برندتان در چه طبقه ای می خواهید ثبت شود.

در انتخاب نام برند و لوگو تجاری از اسامی شعرا و دانشمندان و ارگان های دولتی و ایثارگران نباید استفاده شود و این موارد جزو موارد ممنوع خواهد بود. برخی از نشانه ها دارای احساسات مثبت و در عین حال الهام بخش هستند. این موارد بسیار خاطره انگیز هستند و دیگران تمایل دارند تا آن را به اشتراک بگذارند. به هنگام انتخاب یک نام خاص برای برند بهتر است به کلماتی که در زندگی روزمره از آن استفاده می کنید، توجه کنید.

سوالات ثبت نام و علائم تجاری

البته موارد استثنایی هم ذکر شده که در این قسمت به آن نمی پردازیم. اسناد واجب برای ثبت برند شامل مواردی است که هویت صاحب حقیقی برند و سهامداران صاحب حقوقی آن را ثابت می کند. همینطور اگر برند را برای یک فرد حقوقی ثبت کنید باید اسناد اصلی شرکت را هم در بین اسناد دیگر ارائه کنید.

همچنین درصورتیکه هرگونه تغییری درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گیرد ازقبیل تغییرنام، آدرس، مالکیت، تمدید وغیره میتوان با تکمیل فرمهای مربوطه و پرداخت هزینه ای اندک تغییرات مزبور را درسطح بین المللی اعمال نمود. دیگراینکه ثبت برند تجاری اداره مبدا نیز از انجام طبقه بندی کالاها وخدمات و انتشارعلائم درروزنامه رسمی کشورمتبوع خویش بی نیازاست. درواقع ثبت بین المللی و ثبت برند لاتین مجموعه ای ازثبتهای ملی طبق مقررات داخلی هرکشورتعیین شده، میباشد.

طبقه ۴ – روغن‌ها و گريس‌هاي صنعتي؛ روان‌كننده‌ها، تركيبات گردگيري، مرطوب كردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنايي؛ انواع شمع و فتيله چراغ. طبقه ۳ – تركيبات سفيدكننده و ساير مواد مخصوص شستشوي لباس؛ مواد مخصوص تميز كردن، براق كردن، لكه‌گيري و سائيدن؛ صابون؛ عطريات، روغن‌هاي اسانس، مواد آرايشي؛ لوسيون‌هاي مو؛ گرد و خمير دندان. به عنوان مثال قرار دادن تصویر اتومبیل بر روی لبنیات گمراه کننده و بی ربط است. کلماتی که برند را به ایران مرتبط کنند مانند دولتی، ایران و … نباید در نام برند باشد. پرچم هایی که به دولت و کشور ایران از گذشته مربوط است و هر آنچه توسط دولت منع شده باشد. علامت مورد نظر می تواند شامل یک کلمه ترکیبی، عدد، سمبل و … باشد.

استعلام برند قبل از ثبت درصد موفقیت شما در ثبت آن برند را نشان می دهد. اگر قبل از اقدام در سامانه، از نام انتخابی خود استعلام نگیرید ممکن است پس از صرف زمان و هزینه ای که برای انجام مراحل بعدی می کنید با اخطار رد برند متوجه مشابهت در آن شوید که در این صورت هم وقت و هم انرژی و هزینه خود را به هدر داده اید. در اینجا در eleven مرحله ما تمامی مراحل ثبت برند را برای شما خیلی واضح توضیح می دهیم.