زمانی که قصد دارید در سامانه ثبت شرکتها ، تغییرات شرکت خود را ثبت کنید بایستی فرم صورتجلسه تغییرات را تکمیل کنید. 3. سپس باید نام شرکت را در فرم نام و شخص حقوقی به ترتیب اولویت ۵ نام انتخاب کنید تا یکی از بین آنها تایید شود. کسی که قصد بت شرکت دارد باید نام های مورد نظر خودش را بدون ذکر کلمه شرکت در ابتدای آنها مشخص نماید و شخص می تواند تا پنج نام را به عنوان نام شرکت برای خودش در نظر گرفته و در فرم مربوطه پر نماید تا نهایتا یکی از آنها انتخاب شود. مشکلات حقوقی می توانند بسیار پیچیده باشند و هر کسی به یک مشاور خبره نیاز دارد. لازم به ذکر است که هر دفتر نوتر با توجه به شرایط و روندی که برای انجام شدن مراحل اداری شما انجام میدهد هزینه متفاوتی دریافت میکند. لازم است بدانید که برای شرکت سهامی خاص باید حداقل 3 نفر سهامدار باشید و 2 نفر بازرس یعنی جمعا 5 نفر. دو نفر بازرس نمي توانند با اعضاي هيئت مديره نسبت خانوادگي داشته باشند، در مورد بازرسين خوب است بدانيد يك نفر بازرس اصلي و ديگري بازرس علي البدل محسوب مي شود كه هيچ كدام بر ديگري ارجحيت نذارند فقط در نبود يكي ديگري حق امضا دارد.


 • ارائه دادن اقرارنامه مدیران و بازرسان شرکت
 • یک نسخه مصدق از شرکت نامه
 • شرکت سهامی (عام، خاص)
 • ثبت نمودن دفاتر غیر تجاری و تجاری در تهران
 • ارائه وکالتنامه وکیل

در قوانين ثبت شركت ها شركت مسئوليت محدود به شركت تجاري گفته مي شود كه از حداقل دو نفر شريك و يا بيشتر تشكيل شده باشد اين شركت فقط با اراده ي و تصميم شركا ثبت مي گردد و حداقل سرمايه ي ثبتي در اين شركت ها مبلغ صد هزار تومان مي باشد و از مزيت هاي اين شركت اين است كه داراي كمترين بار مسئوليتي نسبت به ديگر شركت ها مي باشد. همان طور كه در قالب هاي قبلي ثبت شركت ها مثل مسئوليت محدود و سهامي خاص گفتيم مسئوليت صاحبين اين نوع شركت ها تنها در محدوده ي سرمايه ي ثبتي آنهاست و اگر زماني اين شركت ها بدهي داشته باشند كه بيش از مقدار سرمايه ي آنها باشد فقط سرمايه ي ثبتي شركت را از دست خواهند داد و مسئوليت بيشتري در قبال مال باختگان و طلبكاران نخواهند داشت اما در شرکت تضامنی که دارای بالا ترين بار تعهدی و مسئولیتی در ميان كليه ي شركت ها می باشد تمام شركا و افرادي كه نام شان در شركت آمده است در قبال تمام ديون و قروض شركت مسئوليت دارند این نوع شرکت ها مناسب برای امور ارزی- ریالی-صرافی-خرید -فروش سکه و اخذ جواز صرافی نوع ۱ و نوع ۲ می باشد بارتعهدی درشرکتهای تضامنی برعهده شرکا یا نفراتی می باشد که درنام شرکت اسم آن ذکر شده است درنظرداشته باشید میزان کل تعهد برای هرسرمایه ای دراین نوع شرکت برعهده تک تک شرکا می باشددرشرکت تضامنی معمولا از نام اشخاص به همراه شرکاء آنها درنام شرکت استفاده می شود برای ثبت شرکت تضامنی درابتدای ثبت نیازی به اخذ مجور قبل از تاسیس نمی باشد.  This content h᠎as been g​en᠎er​at ed ​by GSA Con te nt G en​er at​or Dem oversion !


اما در پاسخ باید گفت که بسته به شرایط، اهداف، توانایی های مالی، موضوع فعالیت شرکت، تعداد شرکاء یا سهامداران؛ وجود یا عدم وجود بازرس برای شرکت، محدود بودن یا نبودن مدت مدیریت اعضا هیات مدیره و مسائلی از این دست، در اکثر موارد این شما هستید باید تصمیم بگیرید کدام نوع از شرکت ها را تشکیل و ثبت می نمایید اما گاهی ممکن است در مواردی با محدودیت هایی نیز رو به رو شوید و قدرت انتخاب شما محدود شود. 3. انتخاب اولين مديران و بازرس يا بازرسان شركت كه بايد در صورتجلسهاي قيد و به امضاي كليه سهامداران رسيده باشد. تحويل كليه ي مداركي كه دال بر احراز شرايط معين براي اخذ مجوز باشد. يكي از توصيه هاي مهم انتخاب نام اين است كه مشاورين مجرب موسسه ي حقوقي ثبت فردا به شما دارند اين است كه شما پنج نام سه سيلابي را كه داراي شرايط مذكور باشد انتخاب و به ترتيب اولويت ارائه دهيد تا در صورت هر گونه اخطار تشابه و يا رد بدون هدر رفتن زمان نام منتخب بعدي شما جايگزين شود. برای ثبت شرکت در زاهدان باید این نکته را بدانید که به راحتی نمی توانید بدون داشتن اطلاعات شرکت خود را ثبت کنید.


چنانچه قصد راه اندازی یک شرکت را دارد باید شرایط آن را حتما بدانید پس با ما همراه باشید. به گزارش خبرنگار مهر، بخش تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور، سهم کمتری نسبت به بخش خصوصی و دولتی از اقتصاد دارد؛ بخشی که میتواند علاوه بر افزایش حضور مردم در اقتصاد، در شرایط بحران بیکاری امروز، اشتغالزا باشد؛ اما به رغم شعار حمایت از بخش تعاون، این بخش از اقتصاد در انزوا قرار دارد. 13-ارائه ی اصل قیم نامه در صورتی که یکی از اعضا دارای اهلیت نباشد. 7. در صورتی که فرد حقوقی جز سهامدارن و یا اعضای هیئت مدیره باشد، تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت یا آخرین تغییرات آن. در صورتی که مدیران شرکت در تکمیل این دفاتر کوتاهی نمایند باعث علی رأس شدن شرکت نیز می شوند. ماده ۱۵: ثبت اسامی اشخاص حقیقی ایرانی و خارجی در دفاتر ثبت با تنظیم و تسلیم سه نسخه اظهارنامه که حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ اعلام واحد ثبتی انجام میگیرد و حاوی نکات زیر میباشد به عمل می آید. ماده ۱۶: واحد ثبتی مکلف است پس از ثبت مفاد اظهارنامه در دفتر ثبت تجارتی ظرف حداکثر ده روز از تاریخ تسلیم یک نسخه امضا شده از اظهارنامه ثبت را ممهور به مهر واحد به اظهار کننده تسلیم نماید و نسخه دیگر را به واحد ذیربط در سازمان ارسال کند.


ماده ۱۷: اظهار کننده موظف است ظرف مدت یک هفته هر گونه تغییراتی را در مفاد اظهار نامه طی اظهارنامه جدیدی که در سه نسخه تنظیم میشودتهیه و به واحد ثبتی سازمان تسلیم کند تا در دفتر ثبت تجارتی واحد ثبتی قید گردد. برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکاء به نسبت سهمالشرکه هر شریک میباشد. 1. تکمیل دو برگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود که به امضا کلیه اعضا رسیده باشد. در این قسمت با آن ها آشنا می شویم. ثبت شرکت در قانون تجاری پیچیده گی هایی دارد از این رو در لایحه اصلاحی قانون تجارت برای ثبت شرکت با تعداد شرکای کمتر و فعالیتی مجدود و ساده تر چاره ای اندیشیده شده است به نام ثبت شرکت سهامی خاص که ثبت آن ساده تر بوده و به مدت زمان کمتری نیز نیاز دارد. ثبت شرکت ها زمان ثبت شرکت سهامی خاص میانگین بین ۱۵ روز تا ۴۰ روز طول خواهد کشید.


 • با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد
 • استخراج و جستجوی گزارشهای شرکت
 • اخذ ویزا کارت
 • تبیین دلایل و ضرورت تاسیس شعبه در ایران
 • افزایش و کاهش سرمایه شرکت
 • با ثبت شرکت، شخصیت حقوقی و قانونی معنی پیدا می کند

ماده ۱۲: واحد ثبتی موظف است مراتب تاسیس شرکت یا موسسه و تغییرات آن را حداکثر ظرف ۱۰ روز از تاریخ ثبت به منظور درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و روزنامه محلی به هزینه متقاضی به آن روزنامه اعلام نماید. ثبت شرکت حدودا ۲۰ روز زمان می برد. اما با توجه به اينكه شركت ها انواع مختلفي دارند و هر كدام داراي يك روال و سلسله مراتبي هستند كه به طبع از لحاظ زمان و هزينه هر كدام متفاوت از ديگري هستند و سرمايه گذاري و پس از آن جزئيات ديگر در ثبت شركت ها با هم متفاوت است و به خاطر تفاوت های زیاد و تاثیر گذاری که در ثبت شرکت وجود دارد، نه می توان زمان دقیقی برای ثبت شركت تعیین كرد و نه می توان قیمت تقریبی آن را بیان نمود. هر شرکتی با توجه به تعداد شرکا و سهامداران خود و حد و میزان مسئولیت و تعیین میزان سود و زیان هر شریک یا سهامدار می تواند در یکی از دسته بندی های شرکتی فوق قرار بگیرد. از بین رفتن، از دست دادن و همچنین مفقود شدن مدارک ثبتی شرکتها یکی از مسائلی است که ممکن است برای هر شرکتی اتفاق بیفتد، در چنین شرایطی چه اقدامی باید انجام داد؟


سایت مرجع اصناف و معرفی مشاغل ایران نشنال، یکی از بهترین مراجع برای یافتن برترین شرکت های ثبت و اخذ رتبه می باشد. دسته اول، افراد زیادی از شرکت نمی تواند همزمان سمت مدیریت چند شرکت. يكي از مهم ترين مسائل اين است كه بايد در اسم شركت حتما جمله ي با مسئوليت محدود قيد شود و اين را هم به عنوان نكته اي ديگر در نظر داشته باشيد كه مدير عامل در شركت مسئوليت محدود به مدت نا محدود اين سمت را خواهد داشت. 5. گام بعدی مشخص کردن سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آنهاست . در صورتي كه سرمايه شركت بعد از تأسيس به هر علت از حداقل مذكور در اين ماده كمتر شود بايد ظرف يك سال نسبت به افزايش سرمايه تا ميزان حداقل مقرر اقدام به عمل آيد يا شركت به نوع ديگري از انواع شركت هاي مذكور در قانون تجارت تغيير شكل يابد و گرنه هر ذينفع مي تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحيت دار درخواست كند. مسئوليت باز پرداخت ديون و مقروضات شركت در اين نوع شركت ها به ميزان سهام اسمي هر شخص مي باشد. سپس کارشناس حقوقی بررسی می نماید، اگر ایراد داشت برگشت می زند و در سامانه قید می کند و رفع اصلاحیه می نماید و اگر تایید شد، هم از طریق سامانه پیامک می رود و هم می تواند شخص متقاضی به سایت مراجعه کند تا برای امضا ذیل دفتر، پس از تایید مسئول مربوطه اقدام نماید.