در تعریف ویلا می توان به ساختمان های یک الی سه طبقه که دو الی چهار طرف آن باز است و سقف شیب دار دارند اشاره کرد. ویلا مکانی است که برای اقامت کوتاه مدت یا دائم بکار گرفته می شود. جهت طراحی ویلا پیش از ارائه نقشه معماری مواردی از قبیل شرایط زمین ، شیب ، چشم انداز ، دسترسی ها همچنین تعداد اعضای خانواده ، بازه سنی ، تعداد طبقات و اتاق های مورد نیاز مورد بررسی قرار می گیرد.

ارجاعات صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرآیند انجام می شود ، به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای بعدی با دقت مورد بررسی قرار می گیرند.


اهمیت زیادی دارد که بودجه مشتری در بدو امر و پیش از شروع به طراحی و آغاز کردن پروژه، در نظر گرفته شده و به خوبی در مورد آن صحبت و مشاوره صورت بگیرد. همه چیز پس از آن بر مبنای این بودجه بندی اولیه پیش خواهد رفت و لازم است که در خصوص آن، قطعیت وجود داشته باشد. در صورتی که میزان بودجه از سوی تیم طراحی مورد اهمیت و لحاظ قرار نگیرد، طراحی به سمت و سوی دیگری رفت و این احتمال به شدت وجود دارد که نتیجه کار برای اجرا چیزی فراتر از سطح بودجه مشتری بوده و عملا پیاده سازی آن با مشکلات زیادی همراه شود.

در این جدول حداکثر سطح اشغال زمین جهت ساخت یک بنای ویلایی توسط تیم آرین پاراکس کارشناسی و پیشنهاد داده شده است.

از آنجا که ساخت ویلا یک مسئله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد ، مطمئناً فرصتی برای انعطاف پذیری بیشتر از سرمایه گذاری در املاک تجاری وجود دارد.

مصالح زیاد و متنوعی در بازار وجود دارد که مختص طراحی و اجرای فضای سبز هستند.

به عنوان سازه پیش ساخته مدرن در صنعت ویلا سازی و جایگزین سازه های فلزی یا بتنی موجود در بخش هایی از ساختمان سازی به کار برده می شود.

رضا امیری در توییتر دنبال کنید ارسال به ایمیل ۱۴۰۰/۰۹/۰۶

به عنوان نمونه در سالهای اخیر و در ابتدا در برج های اداری و مسکونی که امکان داشتن بالکن های بزرگ و بیرون زده از سازه اصلی بنا را داشتند قسمتی به نام تراس گاردن احداث شد که برای بشر مدرن امروزی که فرصت دائمی برای استفاده از طبیعت ندارد محیطی سرسبز و با نشاط در محل کار و یا زندگی او فراهم شود در ابتدا این امر مختص به برج ها و آپارتمان های شهری بود و کم کم طراحان ساختمان های شهری اقدام به گسترش آن به ویلاها و ساختمان های کوچک تر نمودند.

همانگونه که تا پیش از این ذکر شد طراحی معماری یک کل است که با جزئیات مختلف تشکیل شده که تنها یکی از این موارد شرکت طراحی ویلا است حال اگر یک مجموعه صرفا بر روی یک بخش از این کار تمرکز کند از سایر جنبه های معماری دور خواهد ماند چرا که طرح های معماری به صورت پیوسته در بناهای مختلف با تغییراتی و یا بدون تغییرات اساسی به کار میروند.

ضمن انتخاب مکان نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه آینده نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و با اسکن برنامه های منطقه ای پروژه های اجرا شده در منطقه آموخته شود ساخت ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و ابتدا در یک مکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ذهن خطور می کند.

در صورت ایجاد مشکل می توان مشکلات دستگاه ها را حل کرد و ایمنی آن ها را بالا برد.

طراحی و ساخت ویلا خصوصی تجربه ای نیست که هر شخصی بتواند در زندگی خود تجربه کند بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند ویلای خود را نساخته اند یا اجاره ای خریداری یا زندگی کرده اند.

سلام ساختمان یک سایت تخصصی برای خدمات ساختمانی و به طور خاص کابینت و کمد است.