قصد انتخاب اسم برای موسسه فرهنگی هنری در زمینه ترجمه دارم، خیلی از اسامی تکراری هستند. مخصوصا که امروزه به دلیل زیاد شدن شرکت ها انتخاب اسم شرکت مناسب برای آنها بیش از پیش سخت شده و پر از نکات ریز و درشتی است که می تواند در انتخابمان، تأثیر گذار باشد. انتخاب اسم با موضوع شما باید هم خوانی داشته باشد و نمایانگر حرفه شما باشد .

ثبت نام شرکت تجاری ( بازرگان حقوقی) دردفتر ثبت تجارتی در حقوق ملی درایجاد شخصیت حقوقی او بی تأثیر است. شما می توانید اسم های مورد نظر خود را در قسمت ثبت شرکت در تهران توضیحات ( فرم ثبت سفارش ) جهت چاپ روی جلد دفترچه اضافه نمایید. نامی که شما انتخاب می کنید بخشی جدایی ناپذیر از برند شرکتتان را بر عهده دارد.

اگر اولین اسم پیشنهادی شما قابلیت ثبت داشته باشد، اسامی بعدی بررسی نخواهند شد. بنده برای یک شرکت دانش بنیان که در زمینه تولید ادوات کشاورزی فعالیت خواهد داشت به چند نام مناسب نیاز دارم . برای کسب اطلاعات با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید . سلام برای شرکت تولیدی رنگ ساختمانی دنبال یه اسم بامفهوم و درعین حال کوتاه میگردم. سلام دوست عزیز، لطفا جهت مشاوره با تلفن های مجتمع ثبتی ایلیا تماس برقرارکنید. سلام.برای یه شرکت تولیدی کاغذ چه اسمی پیشنهاد میکنید که توش کاغذ شبز هم داشته باشه.

شما دوستان عزیز می توانید نام های پیشنهادی و مورد نظر خود را از طریق فرم زیر و یا ارتباط با مشاوران موسسه ارائه نمایید تا به صورت خدمات VIP ثبت گردند. از همین رو است که برای به حداقل رساندن مشابهت اسامی شرکت های مختلف با یکدیگر، نامی که برای شرکت خود پیشنهاد می دهید باید شامل حداقل سه کلمه خاص و غیر عام باشد و ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد. در ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل نیاز به اخذ کدکارگاهی و گواهی ارزش افزوده و اخذ کد اقتصادی شرکت ممکن است این مدت زمان به ۳۰ روز کاری افزایش پیدا کند. برخلاف باور اکثر افراد، انتخاب نام برای ثبت شرکت ها موسسات از شرایط بسیار دقیق و قابل توجهی برخوردار است. بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی از این شرایط در انتخاب اسم دچار مشکل می شوند.

  • خدا روشکر الان این شرکت به صورت انحصاری تمامی کارهای ثبتی و حقوقی شرکت ما رو درحال انجام دادن هست.
  • از آنجایی که مشهورترین سازنده بی سیم و رادیو های اتومبیل در آن زمان شرکت Victrola بود، موسس این شرکت یعنی آقای پال کالوین نیز اسم شرکتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمی کلمه موتور نیز به نوعی در اسم شرکتش وجود داشته باشد.
  • اگر خواستید که به هر دلیلی نام موسس را روی یک برند بگذارید باید در ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید و سپس تصمیم بگیرید.
  • من اسم پیشروان حق رو انتخاب کردم اما شریکم اون رو قبول نداره..

پس از انتخاب اسم برند به منظور حفظ و نگهداری باید آن را به لحاظ قانونی ثبت کنید تا در آینده کسی نتواند مدعی این اسم شود. اسمی را انتخاب نکنید که باعث محدودیت تجارت شما در راه توسعه و تنوع محصولات ثبت تغییرات و نیز کسب‌وکارتان در کشورهای مختلف شود. به عنوان مثال شرکت زر ماکارون را در نظر بگیرید که اسم «زر ماکارون» مانع از توسعه محصول می‌شود زیرا به جز ماکارونی محصول دیگری را نمی‌توانند تولید کنند.

عزیزانی که تمایل به انتخاب نام جهت ثبت شرکت شان را دارندباید به نکات زیر توجه کنند:

بهترین اسم‌ با مخاطبان شما صحبت می‌کند و در مورد برند شما چیزی معنی‌دار می‌گوید. با یک فرآیند نام‌گذاری برند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اسمی که انتخاب می‌کنید با مشتریان خود طنین‌انداز می‌شود و شانس شما در ایجاد روابط پرسود و طولانی مدت را افزایش می‌دهد. در صورت داشتن کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق بازرگانی می‌توانید از اسامی با ریشه غیر از زبان فارسی استفاده نمایید. چگونه می‌خواهید اسم برند شما اجرا شود؟ اسم برند خود را کجاها استفاده می‌کنید؟ ( بر روی بسته‌بندی، روی محصولات و ویدئو و ….) چه قوانینی را باید رعایت کنید؟ و … .

ی اسم شرکت واسه تهویه و گاز میخواستم که اسم بیژن هم توش باشه…ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. ما به دنبال اسم برای شرکت خدمات چاپ و بسته بندی که سهامی خاص هم هست، هستیم و همچنین یک اسم به عنوان برند نیاز داریم . زمانی که بحث انتخاب اسم برای شرکت به میان میاید این نکته را باید مدنظر داشت.

رقبای شما چه اسامی دارند؟ لیستی از اسامی آنها تهیه و با هم مقایسه کنید تا ایده شما شکل بگیرد و اسم خودتان را توسعه و بهبود دهید به گونه ای که در میان جمعیت رقبا ، نام شما متمایز باشد . به هر حال در این تحقیق سعی گردیده است تا نکات کلیدی در انتخاب نام شرکت بیان گردد . اسم کلمه ای است که می تواند مستقیماً نهاد جمله باشد و برای دلالت بر شخص ، حیوان ، شیئی یا مفهومی به کار می رود. 9- عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.

اسم برای دفتر

این امر خصوصاً برای یک شرکت جدید که باید موجب جلب توجه مردم شود ، بسیار صدق می کند. بسیاری از سرمایه گذاری های جدید در معماری در شهر و کشور ما در حال اجرا هستند تا به استارت اپ شما رقابت شدید بدهند. شما می توانید نام خود را برای شرکت معماری خود انتخاب کنید. یا نام تجاری ساختگی را انتخاب کنید ، که امکان استفاده از تخیل ، نماد ها و غیره را می دهد.

نمونه اسم زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی

پس از بررسی اسم شرکت شما و تایید آن، اکنون باید اوراق شرکت خود را پرینت نمایید. در این مرحله اسم شرکت شما در شرکت نامه، اظهارنامه و اساسنامه شرکت ثبت گردیده است. استفاده از کلمه‌های زیر در اسم شرکت مجاز نمی‌باشد و یا برای استفاده نیازمند مجوز از مراجع خاصی هستند.

اسم نباید اختصاری و مخفف باشد،یعنی از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود. برای نامگذاری شرکت های تجاری ، نباید از اسامی ایثارگران ، شهدا و القاب آن ها استفاده شود. نام انتخابی باید ریشه فارسی داشته و دارای مفهوم و معانی در جامعه و هنر باشد. در ادامه برای بهتر مشخص شدن شرایط ثبت نام زیبای شرکت به موارد و شرایط درج نام خواهیم پرداخت. چه بسا شرکت‌های بسیار معروفی در ایران و در دنیا وجود دارند که با اسامی خنثی و شاید تنبل. سلام می توانین از اسامی مانند پترو پالا صنعت آویژه استفاده نمایید .

پیام بگذارید نظر را لغو کنید

(هر چه تعداد اسم‌های خاص در نام شرکت بیشتر باشد احتمال ثبت آن بیشتر است). ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. ثبت برند اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن‌ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارائه تقاضای ثبت تأسیس به مرجع ثبت شرکت‌ها، به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.

ج- در اقدام نوع سوم نسبت به شركتهای با تابعیت خارجی به نحو شركتهای با تابعیت ایرانی عمل می شود و در دفتر مخصوص شركتهای خارجی منعكس می شود. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود. شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر با داشتن کارنامه ای درخشان در انجام خدمات حسابداری ، آمادگي خود را جهت همکاری در زمینه های حسابداری ، انجام امور مالی و مالیاتی با کلیه واحد ها اعلام می نماید. دفاتر برتر حسابداری زیر همه عضو انجمن حسابداره خبره ایران، عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و عضو معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و سازمان حسابرسی هستند. برای این که شرکت شما بتواند به فهرست برترین دفاتر حسابداری کشور بپیوندید، اعضای هیات مدیره باید حسابدار مستقل و رسمی باشند.