_از انتخاب عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد خودداری گردد. همچنین میتوانید اخبار و آموزش ثبت برند تجاری های مارا دراینستاگرام ثبت ونکدنبال نمایید. هر یک از سامانه های مذکور دارای ویژگی هایی هستند که پس از وارد نمودن نام در هر کدام به شما نمایش داده خواهد شد .

در تعیین و انتخاب نام شرکت باید نهایت دقت انجام شود تا عنوان انتخابی مورد تایید کارشناسان قرار بگیرد. برای دریافت اطلاعات درباره نمونه اسم برند و شرکت می توانید با کارشناسان ثبت برند و ثبت شرکت گروه ما در ارتباط باشید. برای تایید نهایی نام شرکت بعد از انتخاب آن باید پس از تنظیم کلیه اوراق ثبت شرکت، ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکت ها انجام گیرد. پس از ثبت نام شرکت ها در سامانه ثبت شرکت ها، کارشناسان تعیین نام شرکت در اداره، نام های پیشنهادی شرکت را بررسی نموده و در صورت نداشتن تشابه، نام شرکت را مشخص می نمایند.

  • اسم‌های مخخف یکی دیگر از موضوعاتی است که بسیاری از شرکت‌ها به سراغ آن می‌روند.
  • حال می توانید اوراق را امضا کرده و به همراه مدارک لازم به اداره ثبت شرکتها پست نمایید.
  • من یه نام شرکت برای تولید مواد شوینده میخواستم میتونید راهنمایی کنید.
  • همچنین شخص مجرم به پرداخت جریمه از ده میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم می­شود.

برای بررسی این موارد می توانید به بخش‌های مقررات و قوانین انتخاب اسم شرکت یا نحوه‌ی انتخاب نام برای شرکت که در همین مقاله موجود هستند، مراجعه کنید. چگونه برای شرکت خود اسم انتخاب کنیم ؟ اشخاصی که قصد دارند شرکت ویا برندی را به ثبت برسانند می بایست برای نام شرکت خود وقت و زمان زیادی را صرف کنند شایان ذکر است که در زمان های گذشته ثبت اسم تک سیلابی شرکت بسیار آسان بوده اما امروزه ممکن نمی باشد . چنانچه به هر دلیلی اسم شرکت خود را بدون در نظر گرفتن همه جوانب انتخاب کنید ممکن است بعد از مدتی نیاز به تغییر نام داشته باشید . 6- به هنگام پیشنهاد اسم برای ثبت شرکت ها ، باید توجه داشت که نام پیشنهادی نباید کمتر از 3 کلمه باشد . سامانه ثبت شرکت میزان زیر مجموعه هدلینگ مشاوره کسب و کار با نام موسسه خدمات اداری کـــاج می باشد.

لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم شرکت

ممکن است در این مرحله کمی دچار ناامیدی شوید زیرا بسیاری از کلمات انتخاب شده‌تان قبلا ثبت شده باشد. اما باید باصبر و حوصله‌ی کافی کلمات انتخاب شده را بررسی کنید و در نهایت یکی را انتخاب کنید. ممکن است بین ۵ تا ۱۵ اسم مشخص را پیدا کرده باشید که نمی‌دانید اسم مناسب شرکت کدام‌یک از این نام‌هاست. برای پایش بین اسم‌ها باید بدانید که از بین همه‌ی اسم‌های انتخاب شده درنهایت می‌بایست ۳ اسم باقی بماند. در این مرحله شما باید هدف برند و مأموریت برند خود را مشخص کنید.

اسم برای ثبت شرکت

همچنین برای ثبت برند لباس به صورت تخصصی میتوانید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید. در این قسمت تعدادی از نمونه اسم هایی که واجد ثبت بوده اند را به شما معرفی می کنیم. با مطالعه این اسم ها متوجه می شوید که چه نام هایی را می توانید در اسم شرکت و سازمان خود خود به کار ببرید تا مورد تایید سامانه ثبت اسامی شرکت ها قرار بگیرد. انتخاب یک نام مناسب برای شرکت مستلزم اطلاعات زیادی در این مورد می باشد. بهتر است در انتخاب نام شرکت و سازمان بسیار دقت شود تا بعد از ثبت اجبار به تغییر اسم بوجود نیاید. پس از مطالعه این مقاله در صورت وجود هرگونه ابهام و یا برای پرسیدن سوال در مورد انتخاب اسم شرکت می توانید با کارشناسان ثبت آراز در ارتباط باشید تا شما سروران گرامی را راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

نمونه هایی از نامهای منتخب برای شرکتها

نامی که انتخاب می کنید بخش جدایی ناپذیر از برند شرکتتان را بر عهده خواهد داشت. توجه داشته باشید نام مربوطه باید ریشه فارسی داشته باشد ، لاتین نباشد و از معادل های فارسی کلمه به جای کلمات لاتین استفاده نمود . و این درحالی است که امکان ثبت نام های تکراری در شرکت ها وجود ندارد و باید توجه داشته باشید تا نام مشابه نیز انتخاب نگردد .

همه‌ی دوستان، شرکا و همکاران خلاق خود را در جایی دعوت کنید و از آن‌ها بخواهید تا در مورد اسم شرکت شما نظر دهند. سعی کنید برای این جلسه چهارچوب مشخصی تعریف کنید تا بهترین استفاده را ببرید. سپس سعی کنید این اسامی را در دسته‌های خاصی قرار دهید تا بتوانید بهتر به بررسی آن‌ها بپردازید. وقتی که در مورد پیشرفت یک کسب و کار برنامه ریزی می کنیم اولین اقدامی که باید انجام دهیم انتخابنام شرکتمناسب برای کسب موفقیت می باشد. انتخاب صحیح یک نام برای شرکت شما می تواند باعث موفقیت شما گردد و این در حلی ست که انتخاب نادرست میتواند ضررهای جبران ناپذیر بوجود آورد. تجربه نشان داده یک تبلیغ اشتباه میتواند چنان در خاطر مشتریان نقش بندد که سالهای سال از ذهن و خاطر مخاطبین پاک نگردد و بالعکس یک تبلغ کارآمد می تواند دلیل پیشرفت یک شبه شما گردد.

چناچه برخی بر این باورند که نام های خلاقانه و خاص بیشتر در ذهن مشتریان می ماند و به همین دلیل در بازاریابی و تبلیغات دارای اهمیت است . نام انتخابی باید انتقال دهنده مفهوم و ارزش محصول و یا خدمت باشد و وجوه تمایز آن را از سایر کالا ها نشان دهد . از کلمات بی معنا و مفهوم، الفاظ قبیح و مستهجن و مخالف اخلاق حسنه نمی توان استفاده کرد. انتخاب هوشمندانه نام برای شرکت در کنار بازاریابی و تبلیغ حرفه ای تاثیر به سزایی در شناخته شدن شما در یک جامعه دارد.

استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرکه پس از اخذ مجوزهای لازم امکان پذیر است. پس از رفع ایرادهای وارد شده، پیش آگهی تغییرات صادر و حدوداً یک هفته بعد، آگهی تغییر نام شرکت در روزنامه رسمی کشور منتشر می­شود. موسسات غیر تجاری و شرکتهای تعاونی از پرداخت هزینه تعیین تغییرات شرکت نام معاف می باشند. نامهایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آنها ضروری ندانسته و نیز کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آنها از سوی فرهنگستان به تصویب نشده است از شمول قانون ” ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه ” مستثنی هستند.

از آنجایی که نام شرکت‌ها باید متفاوت از عنوان‌های موجود و ثبت‌شده باشد، در نتیجه اسم پیشنهادی بهتر است چند سیلاب داشته باشد تا امکان پذیرش آن بیشتر شود. گفتنی است که برخی کلمات در نام‌گذاری شرکت‌ها ثبت شرکت در تهران جزو سیلاب محسوب نمی‌شوند و باید توجه داشت که اسم انتخابی بدون این کلمات شامل حداقل سه سیلاب باشد. صفت‌ها، نام شهرها و رنگ‌ها و اعداد و نیز کلماتی که بیانگر موضوع فعالیت هستند از این جمله‌اند.

بعد از طی تمامی مراحل فوق ، نام شرکت مورد بررسی قرار خواهد گرفت . اگر مورد تایید قرار بگیرد ، تغییر اسم شرکت با موفقیت صورت می پذیرد. یکی از موارد مهمی که پس از ثبت شرکت و همچنین در طول زمان ممکن است با آن مواجه شوید ، تغییر نام شرکت است . برای استفاده از نام های پیشنهادی جهت ثبت شرکت به اینستاگرام ثبت نارین مراجعه فرمایید. از این رو تصمیم گرفتیم راهنمای انتخاب نام شرکت را یرای شما تهیه کنیم.

نکات مهم در انتخاب نام شرکت

آگهی شرکتهایی که هر روزه ثبت میشوند، تغییراتی که هر روز در شرکتها ایجاد میشوند، علامتهای تجاری، طرح های صنعتی، اختراع هایی که هر روزه ثبت میشوند در روزنامه رسمی چاپ میشوند. این روزنامه از طریق سایت روزنامه رسمی قابل دسترسی میباشد. از آنجایی که نام تأیید شده به شکل نامحدود اعتبار دارد لازم است تا شما به عنوان شخصی که قصد ثبت شرکت را دارد، به دنبال نامی منحصر به فرد باشید. می‌توانید از طریق سامانه ثبت شرکت‌ها درخواست اعتراض خود را مطرح کنید. تعیین نام شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری خارجی که در کشورهای خارجی سابقه ثبت داشته و شعباتی از آن‌ها در ایران تأسیس می‌شود. پس از اطمینان از اینکه نام انتخابی یک اسم مطلوب است؛ در دفتر مربوطه با توجه به نوع شرکت و تاریخ ماه و سال وارد می‌شود.

برای کسب و کار خود از نام های طولانی که برای اکثریت مشتریان تلفظ کردنش آسان نیست و نمیتوانند به خاطر بسپارند و معنا دار نیستند استفاده نکنید. بعد از این‌که این اسامی را مشخص کردید، متوجه می‌شوید که تعدادی از این اسم‌ها را بیشتر دوست دارید. پس این موضوع کمک می‌کند تا حد و حدود اسم مناسب‌تان را پیدا کنید. می‌توانید در انتهای کار تعدادی از این اسم‌ها را رای‌گیری کنید تا بهترین اسم ممکن را مشخص کنید. دقت داشته باشید که برای پیدا کردن اسم‌ مناسب شرکت در ایران می‌توانید از اسطوره‌های باستانی و سنتی استفاده کنید.

تماس بگیرید و انتخاب نمونه اسم برای شرکت به روش کاملا کارشناسی شده انتخاب میگردد. باید هر سه کلمه برای اسم شرکت خاص باشد که حداقل بتوان یک اسمی را انتخاب کنید که تکراری نباشد. اگر اسم شرکت را با توجه به نوع فعالیت شرکت انتخاب کنید خیلی بهتر است. اسم شرکت باید همسو با موضوع فعالیت شرکت باشد و با آن در تضاد نباشد.