و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. پس از رفع نقض و مشکل مانند مرحله نوع ۱ که تایید بود عمل می شود. در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. توجه داشته باشید صدور روزنامه رسمی حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد. برای اینکه برند خود را جهانی یا به اصطلاح ثبت بین المللی کنید، ابتدا باید آن را در کشورمبدا ثبت و سپس از طریق معاهده مادرید آن را به ثبت برسانید تا علاوه بر محافظت از برندتان در ایران در eighty five کشورعضو معاهده مادرید از حمایت قانونی برخوردار شوید.

اسم برای ثبت برند

ماده45ـ ثبت علامت جمعی یا اظهارنامه آن نمی‌تواند موضوع قرارداد اجازه بهره‌برداری باشد. ماده41ـ هر ذی‌نفع می‌تواند از دادگاه ابطال ثبت علامت را درخواست نماید. دراین‌صورت باید ثابت کند مفاد بند (الف‌) ماده و ماده این قانون رعایت نشده است‌.

بله پروسه زمانی ثبت برند به نسبت قبل طولانی‌تر شده و بسیاری از اوقات با صف‌های طولانی روبه‌رو هستیم. خیر به هیچ عنوان هیچ شخصی مجاز نیست برندی رو به ثبت برسونه که قبلاً (در همان طبقه و همان کالاها و خدمات) بنام شخص دیگری ثبت شده. چراکه پروسه زمانی ثبت شرکت در مجموع معمولاً کمتر از ۱۰ روز است.

آیا بهتر است پس از ثبت شرکت، برند شرکت نیز ثبت شود؟

اما حتی این عبارت «نام تجاری» که جلوتر به تعریف آن خواهیم پرداخت در مسائل حقوقی تعریف دیگری دارد. در ایران واژهٔ مارک و برند معمولاً معادل یکدیگر هستند و برای اشاره به محصول یا خدمتی به‌کار می‌رود که ارزش اعتباری و اجتماعی بالایی داشته باشد. به بیان دیگر «برند» دارای ماهیت اجتماعی است و برندهای قدرتمند آن‌هایی هستند که افراد نسبت به آن‌ها حس مالکیت دارند. 9- ثبت علامت به صورت حقوقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) و حقیقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برد و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده کرد.

  • یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی یک برند موفق ، انتخاب نام برند است.
  • پس می‌توانید با ثبت برند وام و تسهیلات بانکی دریافت کنید.
  • کپی برابر اصل شده شناسنامه تمام افرادی که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.

در گام بعدی باید با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری شوید. پس از اخذ گواهی امضاء، باید اطلاعات مربوط به این گواهی امضاء را در سامانه مرکز مالکیت معنوی وارد کنید تا اکانت کاربری شما تایید شود و بتوانید اظهارنامه ثبت شرکت در تهران برند خود را تنظیم و ثبت کنید. باید توجه داشت در انتخاب علامت تجاری از نشان ها و علائم دولتی ، نظامی ، نام های اختصاری و یا سایر موارد مندرج در قانون نباید استفاده گردد مگر در صورتی که از سازمان ها و نهاد ها جواز یا پروانه کسب مربوطه صادر گردد .

آیا ثبت برند با حروف انگلیسی، نیاز به کارت بازرگانی دارد؟

مدت زمان بررسی پرونده شما به دلیل حجم پرونده های ارسالی حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۳۰ روز به طول خواهد انجامید. این نکته بیانگر آن است که با برند شدن یک شرکت بین مردم سطح انتظارات نیز بالا می رود و مردم با خرید از یک برند انتظار کیفیت بالا، خطرپذیری کم و توقع بسیار بالایی از این برند دارند. و نکته خیلی مهم دیگه این است که شمارا به دیگران معرفی خواهند کرد و برند شما روز به روز بزرگ خواهد شد . برند و نام تجاری همانند ویترینی است که هر چه زیباتر باشد جذب مشتری بیشتری به دنبال خواهد داشت. فقط داشتن یک اسم یا علامت نیست بلکه معیاری است برای معرفی شما در بازارهای ایران و جهان. موسسه حقوقی سفیر صلح، از شنبه تا چهارشنبه از ساعات 10 صبح تا 9 شب و پنج‌شنبه‌ها 10 صبح تا 6 بعدارظهر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشد.

سلام جناب مردانی عزیز؛ متاسفانه، متاسفانه و متاسفانه این یک روش بازاریابی ناشایست است که برخی موسسات استفاده می کنند، شما نگران نباشید. اما در صورتی که برند خود را ثبت نکرده اید لازم است با موسسه ما تماس بگیرید یا فرم استعلام برند را در همین صفحه پر کنید تا ببینیم اصلا قابلیت ثبت برند دارد یا خیر. خیر، نه در سایت ما و نه در سایت مالکیت معنوی کشور استعلام قابلیت ثبت برند هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان می باشد. دوست عزیزم برند اینتکس به صورت بین المللی ثبت شده است و شما در صورت داشتن کارت بازرگانی هم قادر به ثبت این برند نخواهید بود، بهتر است با یک علامت یا نشان تجاری دیگر در ایران فعالیت خود را برند کنید.

استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه ، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و درصورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد. استفاده از کلماتی از قبیل بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهزیست، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری، صندوق قرض الحسنه ، لیزینگ در نام شرکت یا ثبت برند موسسه مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد. واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آنها ضروری نمی داند و نیز کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آنها از سوی فرهنگستان به تصویب نرسیده است از شمول قانون ” ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه ” مستثنی هستند.

صفر تا صد ثبت طرح صنعتی؛ مراحل، مزایا، زمان و هزینه‌هاثبت طرح صنعتی در ایران قوانین، هزینه‌ها، مراحل، مزایا و روش‌های خاص خود را دارد که در بسیاری از اوقات متقاضیان در انجام آن به مشکل برخورده یا آنکه سردرگم می‌شوند. واریز هزینه‌ها، ثبت اظهارنامه و پیگیری تمامی درخواست‌ها نیز به صورت الکترونیکی و از طریق پورتال امکان‌پذیر است. اما ثبت برند مستلزم انجام برخی مراحل و صرف برخی هزینه‌ها بوده که در ادامه قصد داریم به آموزش گام به گام ثبت برند بپردازیم. آیا برند و لوگو را میتوان همزمان ثبت داد ؟ خیلی وقتها پیش می آید که ما ، علاوه بر اینکه یک نام برای ثبت برند و استفاده از آن به عنوا… صفر تا صد ثبت شرکت به زبان ساده هنگامی که عبارت ثبت شرکت را در گوگل جست و جو میکنیم به تعداد زیادی مقاله و نوشته در این رابطه برمیخو… خواهشمندم که اصلاً به دنبال اسم های معروف و پیدا کردن کلمات مشابه آنها نباشید.

هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد. برای شروع، مراحل پیگیری ثبت تغییرات شرکت انتخاب اسم برند رو همونطوری که توی مقاله گفتیم انجام بدید. درباره «قوانین ثبت علائم تجاری» جستجو کنید و در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک این قوانین رو مطالعه بفرمایید.