هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد. بعد از این‌که این اسامی را مشخص کردید، متوجه می‌شوید که تعدادی از این اسم‌ها را بیشتر دوست دارید. پس این ثبت شرکت موضوع کمک می‌کند تا حد و حدود اسم مناسب‌تان را پیدا کنید. می‌توانید در انتهای کار تعدادی از این اسم‌ها را رای‌گیری کنید تا بهترین اسم ممکن را مشخص کنید. هنگامی که صحبت از موفقیت یک شرکت یا برند می‌شود قطعا موضوعات ریز و درشت زیادی باعث این موفقیت شده است.

برای پایش بین اسم‌ها باید بدانید که از بین همه‌ی اسم‌های انتخاب شده درنهایت می‌بایست ۳ اسم باقی بماند. در این مرحله شما باید ثبت برند هدف برند و مأموریت برند خود را مشخص کنید. هویت برندتان می‌تواند تاثیر زیادی را در پیدا کردن اسم مناسب شرکت داشته باشد.

اسم برند لاتین

در پایان اگر اعتراضی مبنی بر نشان تجاری مورد نظر نباشد، گواهینامه ثبت برند با اعتبار ۱۰ سال به درخواست کننده که می تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد تعلق خواهد گرفت. هزینه ثبت را پرداخت کرده و با فاصله ی زمانی یکماه و تعداد دفعات دو بار چاپ آگهی ثبت برند را در روزنامه رسمی انجام دهید. در صورتیکه درخواست کننده گواهینامه ثبت برند شخص حقوقی (شرکت) می باشد، روزنامه تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت ارائه شود. ما قصد داریم در این مقاله به موضوع ثبت برند بدون کارت بازرگانی بپردازیم. انتخاب نمودن اسم برند مناسب در کرج برای هر شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بااهمیت ترین عواملی می باشد که باید پیش از تاسیس نمودن و شروع به فعالیت آن شرکت در کرج به آن توجه گردد.

مدارک مورد نیاز برای انتقال برند حقیقی

بعد از اینکه نام برند را بر اساس تمام نکات فوق یافتید ، حالا باید آن را از نظر قابلیت ثبت شدن نیز چک نمود. اما اگر قصد دارید که برندی برای بیان یک سبک زندگی جدید ایجاد نمایید و هرگز هم قصد فروش آن ندارید ، نام خود را به عنوان نام برند خود برگزینید. 6 نوع متفاوت از نام برند وجود دارد که برندها در سراسر جهان از یکی از این انواع انتخاب ‌شده‌اند. با وجود تعداد زیادی از برند در سراسر جهان ، پیدا کردن نام برندی زیبا ، مناسب و منحصربه‌فرد هرروز ، سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

نمونه آپ برگرفته از آسان پرداخت و نزاجا برگرفته از نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. نام کشور پاکستان نیز برگرفته از پنجاب، افغان، کشمیر و ستان به معنای بلوچستان و پسوند مکان است. این تصمیمی بود که ده‌ها سال پیش، انگلیسی‌هایی که مسئول جداسازی پاکستان از هندوستان ودند برایشان گرفتند.

نحوه نام گذاری برند تجاری

برای انجام تمامی امور حقوقی و ثبتی در سرتاسر ایران میتوانید به وبسایت ثبت رامونا به آدرس اینترنتی sabtramona مراجعه نمایید. سلام وقت بخیر من زمانی که در تهران استعلام برند بگیرم و اون مشابه نداشته باشه، یعنی در تهران نداره یا در کل کشور مشابه نداره؟ چون محصولی که میخوام تولید کنم برای کل کشور هست نمیخوام اسم مشابه براش باشه. قربان من خودم از سایت مالکیت معنوی استعلام برند گرفتم میخواستم ببینم این که زده مشابه نداره شانسم چقدره؟ چون نمیدونم طبقاتی که مربوط به کار من هست دقیقا کدوما هستن. دوست عزیز تایید استعلام برند به عنوان تاییدیه 100درصدی ثبت برند نمی تونه باشه چون در نهایت کارشناس اداره اونو بررسی می کنه و ممکنه به هر دلیلی اونو رد کنه، اما معمولا این اتفاق در موارد کمی اتفاق می افتن.

  • در صورتی که اداره مالکیت صنعتی از برندها حمایت نکند شما نمی توانید مطمئن باشید که برندتان هم چنان منحصر به فرد بماند.
  • بسیاری تصور می‌ کنند که برای داشتن یک برند لاتین باید حتما کارت بازرگانی داشته باشند و بدون آن نمی‌توانند گواهینامه علامت تجاری را دریافت کنند.
  • برای این کار فرم استعلام رو که در این صفحه هست پر کرده و برای ما ارسال کنید.
  • برای اینکه برندی داشته باشید باید مراحل خاصی را طی کنید که با فراز و نشیب های اداری هم همراه است.
  • Brand) عبارت است از یک اسم ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا آمیزه ای از این موارد که برای شناساندن و معرفی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن این کالاها یا خدمات از محصولات و خدمات سایر رقبا استفاده می شود.

در صورتی که برای بار دوم اسم دخواستی شما رد شود شما می­توانید مجدداً یک فرم حاوی دلایل اعتراض خود را این بار به سازمان ثبت شرکت­ها و موسسات غیر تجاری ارسال کنید. پس از این اعتراض نظر سازمان ثبت شرکت­ها و موسسات غیر تجاری با استعلام از فرهنگستان زبان صورت می­گیرد و تصمیم نهایی است. بهتر است بلافاصله پس از انتخاب اسم برند، دامنه‌ی اینترنتی مورد نظرتان را بخرید و اکانت شبکه‌های اجتماعی‌تان را نیز ایجاد کنید(به عنوان راهنمای انتخاب اسم برند حتما این موضوع را در نظر داشته باشی).

لینک استعلام استعلام برند قبل از ثبتبا اطلاع از این موضوع می توانید بدون صرف وقت و هزینه زیاد در صورت وجود تشابه اقدام به تصحیح و ایجاد تغییر در برند پیشنهادی خود نمایید. در مورد اظهارنامه های ثبت علایم تجاری که به علت مشابهت در نام در طبقه درخواستی مردود اعلام شده اند چه راهکاری برای ثبت علامت پیشنهاد میفرمایید ؟ بعضی از علایم درخواستی جهت ثبت دارای سه کاراکتر (حرف) بوده و ایجاد مشابهت اجتناب ناپذیر مینماید. پس از اینکه از صفحه استعلام برند ، از قابل ثبت بودن برند مورد نظرتان اطمینان خاطر پیدا کردید، می توانید با اطمینان بیشتری و آزمون و خطاهای کمتری نسبت به ثبت برندتان اقدام نمایید. برای شخص حقیقی کپی شناسنامه ،کارت ملی و جواز مربوط به فعالیت نیاز است و برای حقوقی یا شرکتی کپی کارت ملی و شناسنامه به علاوه مدارک ثبتی شرکت نیاز است . ثبت علایم تجاری و اختراعات در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران که یکی از ادارات ثبت است انجام می گیرد. ماده ۶ قانون ثبت علایم تجاری اداره ثبت علایم را شعبه مخصوصی از دفتر دادگاه شهرستان تهران می شمارد و به این ترتیب اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی قادر است تصمیماتی راجع به قبول یا رد علایم به عنوان شعبه دادگاه شهرستان اتخاذ کند.

یا یکی دیگر از متغیر ها این اسن که هنگام ثبت برند، آرم و لوگو خود را ثبت می کنید یا نمی خواهید در این مرحله این کار را انجام دهید. هزینه های ثبت برند به هزینه های متغییری وابسته است که می تواند قیمت ثبت را در بازه قیمتی پر نوسانی قرار داهد. 10 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بصورت کامل چاپ شده باشد.

با این حال، اگر نام نادر و گیرایی باشد، می‌تواند برای یک کافه در یک شهر کوچک یا محله بسیار خوب باشد. فقط مطمئن شوید که رقبای شما از همان استراتژی استفاده نمی‌کند. تا حدودی بله، معمولا به دلیل اینکه مشتریان با طبقاتی که برندشان هست آشنایی ندارند، نمی توانند استعلام دقیقی بگیرند. برای همین بهتر است که این کار را به افراد متخصص بسپارید. شما در این سامانه می توانید بهترین جواب را بگیرید که در طبقات مورد نظر شما این نام یا علامت وجود دارد یا خیر. حالا ما به جای اینکه به شما آدرس سامانه را داده و شما را به این سامانه راهنمایی کنیم، این کار را به صورت 100درصد رایگان برای شما انجام می دهیم.

البته ممکن است مواد غذایی جز محصولات کشاوزی باشند که در این صورت از جهاد کشاورزی نیز می توان این تاییدیه را گرفت مانند ثبت برند حبوبات ، خشکبار ، پسته، زعفران، ثبت برند چای یا برنج . به علاوه تولیدکنندگان مواد پروتئینی و محصولات گوشتی نیز باید جهتثبت برنداز ثبت تغییرات شرکت سازمان دامپروی کشور اخذ مجوز یا موافقت اصولی انجام دهند. به طور کلی ، چنانچه بخواهید برای ثبت هر نوع برندی اقدام کنید نیاز به مجوز از ارگان های مرتبط دارید و برای مواد غذایی نیز این مورد باید رعایت شود و بدون جواز ثبت برند مواد غذایی انجام نمی شود.