به همین دلیل و دلایل مهم دیگری که در ادامه به تمامی آنها اشاره نموده‌ایم شاهد رشد روز افزون متقاضیان آن هستیم. همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را دراینستاگرام راهنمای ثبت شرکت داراندنبال نمایید. با ثبت برند تجاری نام و نشان تجاری تان، اختصاصی خواهد شد و بر سر زبان ها خواهد افتاد. برند به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها مدارک متفاوتی را لازم دارد.

اسم تجاری

شرکت ها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولاتشان را از هم متفاوت کنند. مشوق شرکتهاست تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند. سبب ایجاد مشهوریت و معروفیت میان شرکت،خدمات و محصولات می گردد. اسامی زیبایی در همین مطلب وجود داره در صورت تمایل میتونید استفاده کنید .

از زمانی که اظهارنامه را تکمیل می کنید اعتبار این برند آغاز می شود و مدت زمان ده سال طول می کشد. با داشتن برند و ثبت آن حق استفاده از این نام تنها برای شما خواهد بود. مجموعه ما هدفی جز کسب رضایت مشتری ندارد و با ثبت صدها برند این افتخار را دارد که در این مسیر کنارتان باشد.

هر تاجری می تواند تحت نام مخصوصی که “اسم تجاری” نامیده می شود،تجارت کند.اسم تجاری در واقع نام تجارتخانه و بنگاه تجارتی است که تاجر در آن مشغول تجارت می باشد. مقرراتی که برای ثبت و حمایت اسم تجاری پیش بینی شده است نه تنها برای حمایت منافع تاجر است بلکه برای حمایت مصرف کنندگان نیز می باشد تا در تشخیص تجارتخانه ای که با آن سروکار دارند دچار اشتباه نشوند. اسم تجاری نباید با ثبت تجاری اشتباه شود زیرا ثبت تجاری در واقع معرف تاجر و ثبت مشخصات فردی او و درج تبعیت و رشته و نوع تجارت وی می باشد.

چطور یک اسم برند مناسب انتخاب کنیم؟

همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را دراینستاگرام ثبت نیکدنبال نمایید. نام انتخابی باید ساده و صریح باشد چنانچه دشوار بودن تلفظ ، نوشتار می تواند تأثیر منفی در فروش ، تبلیغات و به یاد ماندن آن در حافظه مشتریان داشته باشد . در صورتی که برند متمایز کننده کالا ، خدمات مربوطه نباشد ، امکان ثبت آن وجود نخواهد داشت .

در مورد مدت زمان ثبت برند و موارد مهم دیگر، در این مقاله بطور مفصل توضیح داده‌ایم. مطابق با آخرین دستور العمل اداره مالکیت معنوی، شماره تلفن همراه متقاضیان (چه برند حقیقی و چه برند حقوقی) باید حتماً بنام خود ایشان باشد و در واقع مالک رسمی خط تلفن همراه ارائه شده باید لزوماً خود متقاضی ثبت برند باشد. در مرحله بعد در سایت اداره مالکیت باید به ثبت اظهارنامه بپردازید و با مشخص کردن نوع آن، اقدام به وارد کردن مشخصات شخص حقیقی یا حقوقی نمایید. ثبت تجاری ها را نباید با ثبت تغییرات شرکت اشتباه کرد زیرا ثبت نام تاجر با فوت یا حجر تغییر می یابد ولی اسم تجاری با بقای خود نشانگر ادامه کار موسسه یا تجارتخانه می باشد.

  • هر چند امروزه سیستم‌های زیادی برای پیشنهاد دادن اسم برند به‌طور خودکار مثل Shopify’s Business Name Generator به وجود آمدند؛ اما این ابزارها صرفاً می‌توانند برای جلسات طوفان فکری مناسب باشند و از طرفی ممکن است ترجمه آن‌ها به فارسی خیلی جذاب نباشد.
  • ۱- ثبت تجارتی عبارت است ازثبت نام تاجر، درصورتی که اسم تجارتی اسم مخصوصی است که مؤسسه تجاری یا تجارتخانه ای تحت پرچم آن فعالیت می کند.
  • ها و مؤسسات غیرتجاری تنظیم صورتجلسات شـرکت‌ها، ثبت برند و لوگو، اخذ کارت بازرگانی، رتبه بندی شرکت‌ها آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد.
  • البته استثنایی در اینجا وجود دارد؛ اگر یک سلبریتی هستید دیگر وضعیت فرق می‌کند و انتخاب اسم برند از روی نام خانوادگی اتفاقاً خیلی هوشمندانه است؛ چون شهرت اولیه را دارید، هزینه‌های برندینگ را به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.
  • نام تجاری باید اصالت باشد و به صورت تقلیدی از دیگر برندها و نام های تجاری شکل نگرفته باشد.

در این راه موسسه ثبت نوول شما را به صورت کامل و با در نظر گرفتن ویژگی های محصولتان راهنمایی خواهند کرد . شما می توانید در هر ساعت از روز های کاری با شماره تماس های موسسه ثبت نوول تماس گرفته و با مشاوره تخصصی مشاوران ثبتی و حقوقی ثبت نوول خیال خود را از صحیح انجام شدن امور حقوقی آسوده سازید . در صورتی که وزارت دادگستری طبق آئین‌نامه ترتیب ثبت اسم تجاری و آگهی آن را بدهد مدت اعتبار ثبت اسم پنج سال خواهد بود و بعد از هر پنج سال مجدداً باید ثبت آن تجدید شود. یک نام مناسب برای علامت تجاری را می توان به نام اشخاص تشبیه کرد که برای هر فرد متفاوت بوده که می توان آن فرد را با آن اسم شناخت و از آن نام برد .

اگر نام مشخصی داشته باشیم، افراد برای پیدا کردن ما پیگیر آن نام شده و در نهایت به ما می‌رسند. در سال‌های اخیر دوره‌های متعددی با عنوان «برندسازی یا برندینگ» در سطح کشور برگزار شده‌اند. در این دوره‌ها، افراد یاد می‌گیرند تا یک برند خاص و خلاقانه برای فعالیت خود انتخاب کنند. در ادامه به بررسی سایر جنبه‌های برندینگ می‌پردازیم تا این مفهوم بیشتر برای شما جا بیفتد.

برای بررسی اسم‌های مشابه و استعلام اسم شرکت می‌توانید به سایت جستجوی علائم تجاری مراجعه کنید. شایان ذكر است به موجب ماده ٣ قانون سجل احوال مصوب ١٣٠٧ كسی حق ندارد نام خانوادگی شخص دیگری را به عنوان ثبت شرکت در تهران خود قرار دهد. صاحب تجارت‌خانه‌ای که شریک ندارد نمی‌تواند اسمی برای تجارت‌خانه خود انتخاب کند که داشتن شریک را تداعی کند(ماده ۵۷۷). مثلاً محمد محمدی که تجارتخانه یا شرکت فقط متعلق به اوست نمی‌تواند نام تجارتی خود را «براداران محمدی» و یا «محمدی و شرکاء» قرار دهد.

اسم شرکت و اسامی خاص برای برند

هر گواهینامه ثبت شده‌ی برند به مدت ۱۰ سال دارای اعتبار است. پیشنهاد می‌شود تا ۶ ماه مانده به اتمام اعتبار علامت و نام تجاری نسبت به تمدید آن اقدام شود تا برند ثبت شده ابطال نشود. در صورت تمایل کارشناسان ما اطلاعات کاملتری را در اختیارتان قرار خواهند داد. نوع فعالیت و کالاهایی که هر شخص حقیقی و یا حقوقی برای برند خود در نظر می‌گیرد را می‌توان در یک دسته‌بندی قرار داد که به آن طبقه آن محصول یا خدمات برای ثبت برند می‌گویند. مدارک لازم برای ثبت لوگو برای اشخاص حقیقی و حقوقی تا حدی متفاوت است. تنها مدرک مشترک بین اشخاص حقیقی و حقوقی مجوز فعالیت مرتبط با کالا یا خدمات آن نام تجاری است.

» داوری در دعاوی حقوقی چیست

زمانی که یک برند، موفق به ایجاد احساسی مثبت در مصرف ‌کنندگان هدف خود شد، گفته می‌شود که شرکت ارزش ویژه برند ساخته است. معمولا برندهای معروف جهان به واسطه محبوبیت، قدمت و داشتن محصولات خوب با ویژگی های منحصر به فرد در بین مصرف کنندگان خود شناخته شده هستند. این برندها از تبلیغات فراوانی استفاده می کنند که اکثر آن ها بین المللی هستند. ثبت برند باید به گونه ای باشد که به راحتی تبلیغ شود و دائمی نیز باشد. شرکت سهامی عام، جز شرکت‌های تجاری است که این شرکت‌ها به این دلیل سهامی عام خوانده می‌شوند که سرمایه خود را از طریق فروش سهام خود به مردم به دست می‌آورند، و درصدی از سهام در دست مردم و درصدی در دست مسئولین شرکت هست.

اگر شما تخصص خاصی دارید که می‌خواهید آن را به دیگران ارائه دهید مانند آموزش یک حرفه خاص یا تدریس، اگر ورزشکار هستید یا اگر در هر زمینه‌ای می‌خواهید خودتان را مورد توجه قرار دهید، باید برندسازی شخصی یا پرسنال ‌برندینگ انجام دهید. پس از بررسی اینکه برند چیست و چرا باید برند داشته باشیم، باید بدانیم که برندسازی چه مراحلی دارد؛ چراکه تا با مراحل کاری آشنا نباشیم، نمی‌توانیم آن را به انجام برسانیم. پس از اینکه فعالیت گسترده یا خاص خود را مشخص کردیم، باید برای آن یک اسم انتخاب کنیم. برند چیست؟ برند یا نام تجاری یکی از فاکتورهای مهمی است که می‌تواند باعث ارتقای یک کسب‌ و کار خاص شود. اگر نام تجاری یک کسب‌وکار به ‌درستی و با المان‌های هدفمند انتخاب شود، می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی مشتریان یا مخاطبان آن کسب‌وکار را تحت تاثیر قرار دهد.

انتخاب یک اسم مناسب و زیبا برای برند گاهی یک مشکل است، آن هم اگر بدون شناخت و تجربه و اطلاعات کافی انجام شود. با وجود همه مشکلاتی که سر راه وجود دارد تفکرات و تمرکزات شما باز بهترین راه حل ممکن است. البته ممکن است راهکارهای متفاوتی وجود داشته باشد اما باز هم بهترین اسامی را برای برند می توان با تمرکز بر مشتریان بدست آورد. البته شما چون به دنبال یک کسب‌وکار آنلاین هستید اگر به عنوان یک شخصیت حقوقی به دنبال گرفتن نماد الکترونیکی باشید حتما باید یک شرکت ثبت شده باشید. دامنه اش رو دارم و نام کاربری تمام شبکه های اجتماعی هم همینطور.