امروزه انتخاب نام برای برند باید جزو موارد خاص و ویژه در ثبت یک علامت تجاری تلقی شود . در این بین اکثر متقاضیان ثبت برند در کشور به سمت اسم های هنری خاص رو آورده اند . زیرا با توجه به خاص بودن اسامی و زیبا بودن آن ها می تواند به راحتی خود را بین افراد در جامعه نمایان کرده و در ذهن دیگران ماندگار شود . ما قرار است در این مقاله اسامی بکر و جذاب را برای کسب و کار شما معرفی نماییم. در نهایت لیست جدیدی از نام ها تهیه کنید و از هر یک از شرکت کننده ها در مورد نام هایی که از این لیست دوست دارند و چرایی آن بپرسید.

  • مثلا سس دلوِسه نامش را از واژه دلیشِز به معنی خوشمزه اقتباس کرده است.
  • در هنگام انتخاب نام شرکت، حتما باید از “اسم خاص” استفاده شود.
  • انتخاب اسم برند هنری برای اشخاصی که به امور هنری می پردازند بسیار مهم می باشد.
  • مثال دیگری که می توان به آن اشاره کرد برند دیجی کالا است که در ابتدا حوزه فعالیت آن مربوط به فروش کالاهای دیجیتال بوده و امروزه می توان اقلام سوپرمارکتی را نیز از آن خریداری نمود.
  • خصوصا سعی نکنید با تغییرات جزئی روی اسامی برند‌های معروف به ایده برای اسم شرکت خود برسید.

از تلاش‌هاش شبانه روزی مدیران گرفته تا انتخاب صحیح یک اسم برای آن برند و یا شرکت. پس باید در نظر داشته باشید که انتخاب نام مناسب شرکت شاید در نگاه اول مهم نباشد پیگیری ثبت تغییرات شرکت اما در موفقیت یک برند نقش ویژه‌ای دارد. سلام ما تو این مقاله راهنمایی کردیم درباره انتخاب اسم. من کارشناس طراحی و چاپ پارچه هستم و قصد دارم در اینستا و..

رویکردهای مختلف نام گذاری برند را بشناسید و از آنها در انتخاب نام تجاری استفاده کنید

در طول این فرایند، لیست گزینه های شما برای انتخاب نام برند در مراحل بعد کوتاه تر خواهد شد. در صورت نیاز به مشاوره در خصوصثبت برند و انتخاب اسم برند، با مؤسسه ثبت مهر تماس بگیرید. اشخاصی که در شهرستانها قصد تاسیس شرکت را دارند، بایستی حتماً برای تعیین نام شرکت خود از مرکز کسب تکلیف نمایند. اینکار بوسیله نامه یا تلگرافی از ادارات ثبت استعلام می شود و یا متقاضی خود مستقیماً با درخواست کتبی مراجعه نموده و تقاضای نام می نماید. واقعیت این است که تمامی اسم ها می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند.

با ثبت برند می‌توانید نیازهای مشتری را بشناسید و بفهمید مشتری بر چه اساس و معیاری به سراغ رقیب شما می‌رود و از این طریق می‌توانید کیفیت محصولات خود را افزایش دهید. یعنی شرکت شما با ثبت برند در مقابل قانون شناخته خواهد شد و می‌توانید از تمام افرادی که از ثبت برند تجاری برند شما سوء استفاده می‌کنند شکایت کرده و آن‌ها را مجبور به پرداخت غرامت یا عوض کردن نام آن‌ها کنید. ب- در اقدام نوع دوم نسبت به تغییر نام شرکتها بایستی صورتجلسه تغییر نام را که شرکاء موافقت خود را بوسیله آن تغییر نام شرکت را نموده اند را تسلیم نمایند.

نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که مشخص کننده و معرف شخص حقیقی باشد. پس چیزی که در قوانین ذکر شده است علامت و نام تجاری است. در حقیقت برند یک اصطلاح است که بین اهل بازار و مردم رایج شده است ولی در قوانین حقوقی عنوان نشده است.

اسم تجاری خاص

سال‌های سال است که برند کنوود که میراث آقای کنث وود انگلیسی بوده یکی از زیر مجموعه‌های برند ایتالیایی دلونگی شده است. برای انتخاب بهتر و دقیق تر نام و گرفتن مشاوره رایگان لطفا با مجموعه تماس حاصل نمایید. نام شرکت باید از 3 سیلاب خاص تشکیل شود که مستند ان در لغت نامه دهخدا موجود باشد و حتما باید ریشه فارسی داشته باشد (مثلا کلمه ناظم الاطبا نباشد). نام شرکت باید خاص باشد چون هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی باید دارای نام باشد تا بتوانند آن را تشخیص دهند. ب- در اقدام نوع دوم نسبت به تغییر نام شركتها بایستی صورتجلسه تغییر نام را كه شركاء موافقت خود را بوسیله آن تغییر نام شركت را نموده اند را تسلیم نمایند.

در حقیقت در این‌صورت با تعداد زیادی سلیقه مواجه هستید که ممکن است بسیاری از آن‌ها تخصصی و حرفه‌ای نباشند. در مورد این کمک گرفتن از دیگران در ادامه‌ی مطلب توضیحات بیشتری را ارائه می‌کنیم. در نگاه اول ممکن است پیدا کردن اسمی با این ویژگی‌ها کار دشوار و مشکلی باشد.

عیب آن هم این است که معمولاً این نوع اسامی معروف خواهان زیادی دارد و ثبت کردن آن دشوارتر است. خلاقیت نهفته در این نوع اسم ها باعث میشود نام برند شما بیشتر در ذهن مخاطب بماند به خصوص اگر محصول یا خدماتی که ارائه میدهید نیز نوآورانه و جدید باشند. مثال دیگری که می توان به آن اشاره کرد برند دیجی کالا است که در ابتدا حوزه فعالیت آن مربوط به فروش کالاهای دیجیتال بوده و امروزه می توان اقلام سوپرمارکتی را نیز از آن خریداری نمود. نام های توصیفی شفاف و قابل درک هستند اما می توانند برای برند مضر هم باشند زیرا ممکن است با رشد برند، فعالیت های متنوع تری به آن اضافه شود که با نام انتخابی قبلی همخوانی نداشته باشد. استفاده از واژگانی چون ایثارگران و شاهد در انحصار بنیاد شهدا و ایثارگران است و سایر شرکت­ها قادر به کاربرد آن­ها نیستند.

بسیاری از شرکت در طول مدت زمانی حدود ۶ ماه بیش‌از ۳۰۰۰ اسم مختلف را بررسی می‌کنند. کمک گرفتن از دیگران نیز می‌تواند در فرآیند انتخاب نام مناسب شرکت کمک کننده باشد. البته باید در نظر داشته باشید که اگر افراد زیادی را برای نام مناسب شرکت، مشارکت دهید ممکن است کمی گیج شوید.

در مورد چگونگی برگزاری این کارگاه ها و تکنیک های مختلف نامگذاری مورد استفاده در آنها به تفصیل در ده گام موثر برای نام گذاری برند صحبت شده است، که خواندن آنها به شما در انتخاب نام برند خلاقانه کمک خواهد کرد. حتی می توانید شرایط خاصی برای نام گذاری شرکت تعیین کنید و آن را در چک لیست قرار دهید، به عنوان مثال کمتر از 8 حرف بودن اسم برند یا در دسترس بودن پیج اینستاگرام. رویکردهای دیگری نیز وجود دارند که به شما در انتخاب نام برند جذاب و متفاوت کمک خواهند کرد. برای آشنایی با سایر رویکردهای نام گذاری برند توصیه می کنیم که به “راهنمای انتخاب نام برند برای کسب وکارها “ مراجعه نمایید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در رابطه با انتخاب نامی متمایز، می توانید با کادر مجرب ما در ثبت شرکت فکر برتر تماس حاصل فرمایید.

نتایج حاصل از بارش فکری برای انتخاب اسم برند را دوباره بررسی کنید

در واقع تکرار این نام ها بسیار لذت بخش بوده و به خوبی در ذهن مخاطب می ماند. طبق یک مطالعه جالب که توسط یک کارگزار بیمه انگلیس انجام شده است طول متوسط نام یک شرکت حداقل باید 22 کاراکتر باشد. بیش از نیمی از مشاغل نام تجاری خود را بین 17 تا 24 انتخاب کرده‌اند.

پس از بررسی نام جدید انتخاب و در صورتجلسه ارائه شده منعكس می شود و در دفاتر تعیین نام نیز وارد می شود و برای اقدام و صدور آگهی نزد مسئول مربوطه فرستاده می شود. یک اسم برای یک اپلیکیشن خدماتی می خواشتم شما پیشنهادی دارید؟ امکانات برنامه مثل سفارش آنلاین غذا و آگهی ثبت شرکت های نیازمندی هست. من یه نام شرکت برای تولید مواد شوینده میخواستم میتونید راهنمایی کنید. برای انتخاب نام شرکت باید از اسامی بهصورت کامل استفاده کرد و مخفف و یا به قول خودتون سرواژه قابل قبول نیست . خیلی عالی بود ، بهترین بانک اسامی مناسب جهت شرکت، که پیدا کردم .

چنانچه نام شخصیت حقوقی به صورت مقید ثبت شده باشد، امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به صورت مطلق برای شخصیت دیگری وجود ندارد. برای مثال، اگر شرکت «آریا پاد» ثبت شده باشد، کسی نمی‌تواند عنوان «فنی مهندسی آریا پاد» را پیشنهاد دهد. ثبت پایتخت با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه ثبت شرکتها با بهره مندی از کارشناسانی مجرب و با تجربه در تمامی زمینه های مرتبط آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد.

فرآیند انتخاب اسم برند بسیار مهم و حساس هستش با کارشناسان تماس تلفنی برقرار کنید. از مواردی که می تواند بر یک کسب و کار تاثیرات مثبت گذاشته و باعث پیشرفت ان در زمان فعالیت شود انتخاب نامی خلاقانه برای برند است . منظور از اسم خلاقانه ، اسمی است که با دیگر اسامی از قبل به ثبت رسیده تفاوت داشته و با در نظرداشتن موضوعات فعالیت انتخاب شده باشند . یا به عبارتی دیگر در انتخاب اسم برند در نظر داشته باشید که عین یا مشابه علامت مربوطه نباید ب ه ثبت رسیده باشد.