ما در کم ترین زمان شما را در این مسیر یاری خواهیم کرد. نمونه اسم زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی این مطلب را از دست ندهید. نمونه اسم زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی شما یا نام انتخابی برای شرکت و موسسات نباید از قبل به ثبت رسیده باشند. در واقع اسم شرکت باید خاص بوده و برای اولین بار به ثبت رسد.

اسم خوب برای شرکت

برخی استارت آپ ها از اسامی عجیب استفاده می‌نمایند تا بتوانند خود را از رقبا متمایز نمایند. اما این مسئله هنگامی دچار مشکل می‌گردد که مشتری بخواهد شما را گوگل کند و یا به دیگران توصیه نماید. از کلمات قدیمی و یا جدیدی استفاده کنید که بشود تلفظ نمود ؛ نه اینکه فقط خودتان دوست داشته باشیدش. در بین میلیون‌ها اسم ثبت شده ، باید اسم شرکت مدنظر شما خاص و منحصربه‌فرد باشد و همیشه تازه و جوان و جذاب باشد. حتما انتخاب چنین اسمی سخت است زیرا که در گذر زمان کاربرد برخی نام‌ها کمتر و کمتر شده و استفاده از دسته‌ای از نام‌ها بر دسته‌ای دیگر چیره می‌گردد.

اسم شرکت باید منحصر به فرد و قابلیت به یاد سپاری داشته باشد. جهت ثبت شرکت های تعاونی، ابتدا باید موافقت با نام پیشنهادی از طریق وزارت تعاون طی تقدیم نامه ای جداگانه درخواست گردد. نام هایی مانند تل، کو، تکنیک، که ریشه ای بیگانه دارند قابل ثبت در اسم شرکت نیستند.

فرود سیمرغ روی شانه بهترین‌های جشنواره فجر ۱۴۰۰

مشاورین آگاه ثبت پس از عقد قرارداد تا زمان ثبت شرکت و چاپ در روزنامه رسمی پیگیر پرونده و پاسخگوی شما خواهند بود. نه تنها روزنامه رسمی بلکه هزینه های دیگر نظیر وکیل، آگهی های ثبتی، واریزی های قانونی و … نیز نسب به نوع شرکت، تعداد اعضا، موضوعات شرکت و … متغیر و متفاوت خواهد بود. در این بخش 10 قانون بسیار مناسب در فرآیند انتخاب نام مناسب شرکت را برای شما بیان میکنم که چکیده ای از مطالب سایت iranmct.com می باشد. کلماتی مانند بازرگانی، مهندسی، خدماتی و امثال آن قابل ثبت به عنوان اسم شرکت هستند ولی به عنوان یکی از بخش های خاص نام شرکت محسوب نمی شوند. هزینه ثبت شرکت یکی از مسائلی است که تمامی افراد در هنگام ثبت به آن توجه می‌کنند.

برای مثال شرکت‌هایی مانند بی‌ام‌و و یا آی‌بی‌ام از اختصار استفاده کرده‌اند اما لازم است یادآوری کنیم که این شرکت‌ها منابع عظیم مالی برای فرهنگ سازی نام برندشان در اختیار دارند. چیزی که ثبت برند تجاری ممکن است در شروع یک کسب و کار در دسترس نباشد. مشکلی که این‌جا وجود دارد این است که شرکت‌های بزرگ منابع مالی زیادی در اختیار دارند که ممکن است در یک کسب و کار کوچک در شروع نداشته باشد.

احتمالاً این قسمت ناامیدکننده‌ترین بخش انتخاب اسم برند باشد؛ چون بسیاری از اسم‌هایی که دوست دارید ممکن است از قبل رزرو شده باشند. مثلاً در سال 2010 گروهی از محققان دانشگاه آلبرتا (کانادا) در تحقیقات خود متوجه شدند که مشتریان به اسم برندهایی مثل کوکا-کولا، کیت-کت، جلی-بلی که از یک ساختار تکرارشونده در اسم برند خود استفاده می‌کنند، واکنش مثبت‌تری نشان می‌دهند. بدلیل تعداد بالای درخواست ثبت برند و پیدا نمودن اسامی که با برندهای ثبت شده قبلی مشابه نباشد، انتخاب اسامی خاص برای برند بسیار سخت است. تعیین انتخاب نام شرکت و مؤسسات غیر تجاری که قبلاً سابقه ای نداشته مؤسسین قصد تاسیس آن را دارند. تعیین نام شرکتها و مؤسسات غیر تجاری که قبلاً سابقه ثبت داشته حال قصد تعویض نام آن را دارند.

انتخاب نام شرکت

ابزار Business Name Generator با استفاده از این ابزار تنها با وارد کردن کلمه یا کلماتی لیستی از نام­های تجاری ممکن برایتان تولید و نمایش داده می­شود. این ابزار همچنین شناسایی نام­های دامنه برای نام هر کسب و کار را ممکن و مشخص می­سازد. “بانک جامع انتخاب” یک نام نرم افزار ساخت اسم شرکت است.

  • اینکار باعث میشه حفظ کردن اسم پیج اینستاگرام شما برای مخاطبا نتون آسون باشه.
  • استفاده از ایمیل‌های انبوه هزینه‌ی زیادی را برای شما نخواهد داشت اما ممکن است به کمک یکی از مخاطبان و مشتریان‌تان یک اسم خیلی خوب و مناسب پیدا کنید.
  • هرگز داخل اسم مناسب برای اینستاگرام از چنین ویژگی های استفاده نکنید چون از همان ابتدا مخاطبان تان بسیار محدود میکنید.
  • هر نام تجاری اسم خاص است که این اسم این قابلیت را دارد که از اسم اجتماع، شهر، گروه و یا یک شخص تشکیل شده باشد.حتی اسم شما هم می تواند یک نام تجاری باشد.

اگر کسی این نام را در گوگل سرچ کرد تمامی نتایج مربوط به شما شود. پس سعی کنید نامی را انتخاب کنید که کاملا منحصر به فرد باشد و قبلا کسی شبیه به آن را انتخاب نکرده باشد. یعنی هر کسی به راحتی بتواند ثبت تغییرات شرکت اسم شما را بگوید و اصلا گیج نشود. مثلا کاربر برای معرفی شما به دیگران فراموش کند اسم تان با “س” شروع میشود یا با “ز” مناسب است. مثلا کمی زمان صرف کنید و از دوستان و خانواده و سایرین سوال کنید.

شما باید در مورد هدف تجارت شرکت حمل و نقل خود واضح باشید. هنگامی که در مورد هدف صحبت می کنید ، شامل موارد اساسی است. همیشه از ویژگی های که برای شما پول ساز اند فقط استفاده کنید و طمع نداشته باشید که همه بازار را برای خودتان نگه دارید که با این کار تنها بازار خودتان را از دست میدهید. این یکی از خطا هایی است که افراد رعایت نمیکنند و در نتیجه اسم مناسب برای اینستاگرام شان هرگز نمی یابند. ابتدا تشخیص دهید دقیقا حرفه شما در چه‌ دسته‌ای قرار میگیرد.

حال در زیر به معرفی نام های گوناگون ایرانی و خارجی در زمینه های مختلف می پردازیم که برای ساخت اسم شرکت می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید. بعد از این‌که این اسامی را مشخص کردید، متوجه می‌شوید که تعدادی از این اسم‌ها را بیشتر دوست دارید. پس این موضوع کمک می‌کند تا حد و حدود اسم مناسب‌تان را پیدا کنید. می‌توانید در انتهای کار تعدادی از این اسم‌ها را رای‌گیری کنید تا بهترین اسم ممکن را مشخص کنید. دقت داشته باشید که برای پیدا کردن اسم‌ مناسب شرکت در ایران می‌توانید از اسطوره‌های باستانی و سنتی استفاده کنید.

۷ ایده خلاقانه برای اسم شرکت حسابداری

برای انتخاب نام شرکت باید از اسامی بهصورت کامل استفاده کرد و مخفف و یا به قول خودتون سرواژه قابل قبول نیست . خیلی عالی ثبت شرکت بود ، بهترین بانک اسامی مناسب جهت شرکت، که پیدا کردم . من دو روزه دارم فکر می کنم که اسم شرکت ام رو چی بگذارم .