این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام نام شرکت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را در بر می گیرد. گروه تخصصی ثبت شرکت ماهانبا 12سال سابقه کاری در زمینه های انجام امور خدمات اداری، ثبت شرکتها و واحدهای صنعتی، تولیدی، کشاورزی، پیمانکاری، بازرگانی، حقوقی در زمینه ثبت نام و علائم تجاری، ثبت کالا و… توانسته است روزمه ای چشم گیر داشته باشد. تغییر نام شرکت موضوعی است که مجمع عمومی فوق العاده برای آن تصمیم میگیرد و هیچ مرجع دیگری برای تصمیم گیری در مورد آن وجود ندارد. البته تمام مواردی که در هنگام ثبت شرکت برای تعیین نام آن رعایت کرده ایم در هنگام تغییر نام شرکت نیز لازم است رعایت کنیم و رعایت کردن قوانین مربوط به تغییر نام لازم الاجراست.

  • اشخاص حقوقی به همراه اطلاعاتی نظیر نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت جهت اصالت سنجی در دسترس خواهد بود.
  • نام محل در اسم شرکت در صورتی مورد تائید اداره ثبت قرار میگیرد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.
  • با مراجعه به سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و تکمیل و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در سایت ، اگر شرکتی وجود داشته باشد را به شما نشان خواهد داد .
  • عناوینی که مختص تشکیلات دولتی و کشوری باشند، از جمله نام‌هایی اختصاری که رسماً متعلق به دولت هستند، نظیرِ ایران، کشور، نزاجا، ناجا و… مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت‌دار دولتی.
  • اسم به دو صورت اسم خاص و اسم عام می باشد.اسم خاص کلمه ای می باشد که به منظور نامیدن هر چیزی اعم از شخص،حیوان،شی به کار می رود و یا حتی قادر می باشد به صورت مستقیم نهاد یک جمله باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله ثبت شرکت به یک متخصص امور ثبت شرکت تبدیل شوید و ثبت آنلاین شرکت را به خوبی پیش برید. در ضمن لازم به ذکر است که در این مسیر، آگاه ثبت همواره با مشاوره رایگان تلفنی کنار شما خواهد بود. توجه داشته باشید نام مربوطه باید ریشه فارسی داشته باشد ، لاتین نباشد و از معادل های فارسی کلمه به جای کلمات لاتین استفاده نمود تغییرات شرکت . پس از مراجعه به سامانه مذکور حتما باید یکی از سه اطلاعات درخواستی را که شامل شناسه ملی ، شماره ثبت و نام شرکت است را وارد نمایید تا اطلاعات مربوط به شرکت برای شما قابل رؤیت باشد . ما به شما پیشنهاد میکنیم تغییر نام شرکت خود را با خیالی آسوده به مشاوران و وکلایخانه ثبتبسپارید تا در کمترین زمان و با پایینترین قیمت، بهترین نتیجه را بگیرید.

اقدامات پس از ثبت شرکت

همچنین برای ثبت شرکت‌های تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای جداگانه درخواست شود. اگر تنها تفاوت نام پیشنهادی با نام قبلی حذف یا اضافه نمودن علامت‌های جمع فارسی مثل «ان»، «ون»، «ین»، «ها» و یا جمع مکسر باشد، این اسم تایید نخواهد شد. به عنوان نمونه، نام پیشنهادی «اندیشه گستران» در شرایطی که نام «اندیشه گستر» پیش‌تر ثبت شده باشد، تایید نخواهد شد. از کلمه یا کلماتی تشکیل می شود که معنی داشته باشند و متقاضیان ثبت شرکت آنها را به مرجع ثبت پیشنهاد کنند. نام محل در اسم شرکت در صورتی مورد تائید اداره ثبت قرار میگیرد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.

اسم شرکت که تکراری نباشد

در انتخاب نام شرکت باید دقت لازم را به عمل آورید چرا که نام شرکت بیانگر هویت شرکت و موسسه شما میباشد و تمام فعالیت های شما در آینده تحت تاثیر این نام است. همانطور که میدانید نام شرکت باید با موضوع فعالیت شرکت ثبت شرکت همسو باشد. برای انتخاب اسم شرکت زمان و دقت کافی صرف کنید و به دنبال اسامی خاص و مفهومی باشید، اما نه تا اندازه‌ای که راه‌اندازی شرکتتان را چند ماه بخاطر اینکه اسم مناسبی پیدا نکرده‌اید، به تعویق بیندازید.

استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه ، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و درصورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد. از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود. استفاده از نام کشور همچون ایران (با وجودی که دارای چندین سیلاب است) نمی تواند برای نام شرکت استفاده شود. همچنین استفاده از نام شعرا، دانشمندان و کاشفان معاصر ممنوع می باشد.

سدر قسمت‌های بعد درباره قوانین ثبت نام شرکت بیشتر صحبت می‌کنیم تا شما بتوانید بررسی کنید که آیا اسامی پیشنهادی شما قابل ثبت هستند یا خیر. بعد از بررسی این موضوع نوبت به تکمیل اظهارنامه و ارسال مدارک برای ثبت شرکت می‌رسد. توصیه می‌شود به محض اینکه از نهایی شدن نام شرکت مطمئن شدید، دامنه تمام پسوندهای آن را خریداری کنید و در شبکه‌های اجتماعی مختلف هم حساب کاربری با همان نام بسازید.

اعداد در نام شرکت باید به حروف نوشته شوند و اضافه کردن اعداد به نام‌های ثبت‌شده قبلی پذیرفته نمی‌شود. زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید. از قبیل مواردی چون ایران، کشور، ناجا، نزاجا و… البته با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی می توان از این موارد استفاده کرد.

( طبق قانون تجارت از سالها پیش به دلیل آنکه تمامی اسامی تک سیلابه و پرسیلابه به ثبت رسیده شرکتها فقط می توانند 3 سیلابه به بالا اسامی خود را انتخاب و به ثبت برسانند . همچنین میتوانید صفحه لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم برند را برای دیدن نامهای اصیل و خاص بیشتر ، دنبال کنید. افرادی که در شهرستان ها قصد تاسیس شرکت را دارند باید حتما برای تعیین نام شرکت خود از مرکز اجازه بگیرند. این کار با نامه یا تلگرافی از ادارات ثبت استعلام گرفته می شود و یا متقاضی مستقیماً با درخواست کتبی مراجعه و تقاضای نام می کند. واقعیت این است که تمامی اسامی و عناوین در صورتی که با یک استراتژی بازاریابی مناسب انتخاب شوند می توانند کارآمد و موثر باشند. انتخاب یک نام تجاری خوب یک فرآیند پیچیده را به همراه دارد و جز اولین قدم های مقررات ثبت شرکت است.

نمونه اسم برای ثبت شرکت

استفاده از نام محل برای اسم شرکت تنها زمانی قابل پذیرش است که شرکت در همان مکان و حوزه جغرافیایی ثبت شود. آوا حقی کارشناس محتوای حقوقی و ثبت شرکت‌ها من آوا حقی، حقوق خوانده و عضوی از خانواده ثبت‌یار هستم، در اینجا مطالبی که برای خودم جذاب و کاربردی بوده با زبان ساده و روان به اشتراک می‌گذارم تا مفاهیم حقوقی رو بهتر درک کنیم. زمانی که در برقراری و تأسیس شرکت اقدام می نمایید باید این مورد را در نظر بگیرید که چه نامی برای شرکت انتخاب نمایید که قدرتمند سازی و اعتبار را در پی داشته باشد. _برای انتخاب نام شرکت، نباید از کلمات کلیشه ای و خسته کننده استفاده کرد. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ثبت شرکت ماهان می باشد.

به طور معمول نام شرکت از موضوع فعالیت آن گرفته می شود بنابراین باید در نام شرکت نهایت دقت و انرزی را صرف نمود زیرا نام شرکت می تواند شرکت را به اوج برساند یا بر عکس به نابودی و قعر بکشاند. هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند. ثبت برند تجاری اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش بر آن دارد تا دربارۀ انتخاب نام شرکت‌‌ها مطالبی را به اشخاصی که می‌خواهند برای شرکت خود اسمی را انتخاب کنند ارائه نماید. برای انتخاب اسم زیبا برای موسسه فقط کافیست همان نکاتی که در بخش فوق توضیح داده شده را انجام دهید با این تفاوت که در سربرگ شرکت و اظهارنامه ابتدای نامم شما موسسه ذکر میشود.

یک تصویر بصری ایجاد کنید که مخاطبان شما به آسانی بتوانند آن رابه یاد بیاورند. مهم نیست که چه تصمیمی بگیرید یا چه روابطی پیدا کنید، همیشه مطمئن شوید که ایده‌هایتان را دارید به چالش می‌کشید. در اینجا چند نکته برای راهنمایی شما در پیدا کردناسامی خاص برای برندبیان خواهد شد. به منظور سهولت در مذاکرات و مکاتبات وسوسه انگیز است که نام تجاری را مخفف کنیم. اما به عنوان صاحب یک کسب وکار کوچک ، منابع و توان بازاریابی کافی را نداریم تا به بازار و مشتریان خود آموزش دهیم که کلمات مخفف ما به چه معنا و مفهومی می باشند. قسمت واحد پذیرش مدارک و صورتجلسه را تحویل داده و بعد از بررسی و تعیین نام مربوطه مسئول مربوطه موافقت نموده و دفاتر ثبت را امضا نموده.

پس از تصویت تغییر نام توسط مجمع عمومی فوق العاده ظرف مدت 3 روز باید مدارک مورد نیاز برای اداره ثبت شرکت ها ارسال شود. لازم به یاد آوری است که اداره ثبت شرکت ها دارای سامانه ای است که باید مدارک از طریق آن سامانه بارگذاری شوند. نام شرکت نباید تکراری باشد و اگر سه سیلابی است، حداقل دو سیلاب آن با نام‌های ثبت شده تفاوت داشته باشد. هرچه تعداد نام‌های پیشنهادی در فرایند ساخت اسم شرکت بیشتر باشد، بهتر است، زیرا در صورت تکراری بودن می‌توانید به سراغ سایر گزینه‌ها بروید.

در حقوق این کشور نیز برای تعیین نام محدودیت هایی وجود دارد؛ از جمله این که به موجب قسمت ۵۳ قانون سال 2006، نام پیشنهادی نباید موهن باشد یا جرم تلقی شود. همچنین برابر بند ۱ قسمت 54 چنانچه نام شرکت القاء کننده این امر باشد که شرکت با دولت یا مقامات محلی و عمومی در ارتباط است، لازم است برای این امر از وزیر مجوز اخذ شود. برای تعیین نام شرکت،موسسین باید بدواَ نظر مساعد اداره ثبت شرکت ها را کسب نمایند. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام “ابتکار” ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکتخود را به شکلی پشنهاد دهد تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد مثلاً اگرشرکتی با نام “ابتکار پویا” ثبت شده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام “پویا ابتکار” هم مجاز نیست.

شاید اگر بگوییم که اکنون انتخاب اسم برای شرکت یا پیشنهاد اسم شرکت سخت‌ترین قسمت راه‌ اندازی یک شرکت است، بیراه نگفته باشیم. تکراری نباشد.به سایتمراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد. فرهنگستان زبان و ادب فارسی مرجع تایید یا رد نام‌هایی خواهد بود که از دیگر زبان‌ها وام گرفته شده باشند. بر این اساس، هنگام انتخاب نام شخصیت حقوقی علاوه بر تکراری نبودن اسم باید به این موارد نیز توجهی ویژه داشت. برای انتخاب نام مناسب توجه داشته باشید تلفظ آن آسان باشد و اسم های عجیب و غریب را به شما پیشنهاد نمی شود. انتخاب اسم برند زیبا، واقعا می‌تواند یک مشکل باشد، آن هم زمانی که شما بدون هیچ شناختی برای پیدا کردن آن اقدام می‌کنید.