حالا سعی کنید بر اساس این مجموعه از کلمات و توصیفات اسم مناسبی پیشنهاد دهید. البته برای طوفان فکری روش‌های دیگری هم وجود دارد، مثلاً شما می‌توانید انتخاب اسم برند را‌ از روی چند دسته‌بندی‌های انجام دهید. این سه عامل تمام اهداف شرکت شما را به تصویر می‌کشند و هر کاری که قصد انجام آن را دارید تحت تأثیر قرار می‌دهند (از جمله انتخاب اسم برند). هنگامی که به هویت بنیادین برندتان پی بردید، نوبت این است که رقبا را تجزیه‌ و تحلیل کرده و بفهمید نقاط اشتراک و تمایز شما نسبت به سایرین چیست؟ تفاوت شما با رقبایتان می‌تواند برای انتخاب اسم برند به دردتان بخورد.

اسامی انتخابی باید دارای معنی در فرهنگ دهخدا باشد برای مثال کلماتی مانند سپنتا. اسم برند تجاری پیشنهاد بدهید – جایزه بگیرید اینها برای محصولات غذایی مناسب هستن. برای انتخاب اسم ثبت برند مواد ثبت شرکت در تهران غذایی چه باید کرد؟ اطلاعات. کلماتی مانند تجاری، بازرگانی، برتر، بهتر و … را می توانید در نام شرکت استفاده نمایید ولی جزو سه کلمه مجزا یا سه سیلاب برای نامگذاری اسم شرکت محسوب نمی شود.

اسم پیشنهادی شرکت

در مقالات قبلی سایت توضیح دادیم که به دلایل زیادی همواره پیشنهاد می کنیم در صورت امکان حتماً یک دامنه com برای کسب و کار خود ثبت کنید اما به هر دلیل اگر مجبور شدید پسوند دیگری را برای سایت خود انتخاب کنید سعی کنید پسوند زیبایی باشد. این روشی برای معرفی برخی از اسامی است که می توانید ثبت تغییرات شرکت برای بحث بیشتر در لیست کوتاه قرار دهید. با این حال ، قبل از شروع جلسه ، درمورد انتخاب کلمات ، راهنمایی اعضا را انجام دهید. باید به اعضا در مورد کلماتی که شما فقط نمی خواهید در نام شرکت درج شود ، اطلاع دهید. شاید به سادگی بگویید که چنین کلماتی در آرم شما به نظر مناسب نمی رسد.

انتخاب اسم های اصیل ایرانی برای شرکت

برای بررسی و خرید آنلاین دامنه‌ی مورد نظر خود نیر عبارت ثبت دامنه را در گوگل سرچ کنید و از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سرور کمک بگیرید. برای این کار باید به سایت ثبت علائم تجاری مراجعه کرده و بررسی کنید که کدام یک از این نام‌های تجاری در دسترس هستند. احتمالاً بیش از نیمی از آن‌ها از قبل اِشغال شده باشند! حتی اگر تمامی اسامی انتخابی شما از قبل رزرو شدند، ناامید نشوید!

تلفظ خیلی کلمات مخفف شده راحت نیست و اکثراً ترکیب جالبی ایجاد نمی‌کند. نام انتخاب‌ شده باید از جنبه‌های بسیاری مورد آزمون قرار گیرد. ما در مسیر انتخاب یک نام، از یک استاندار خاص استفاده می نماییم. نام ضعیف، عدم تمایل مخاطب به شرکت را به همراه خواهد ثبت برند تجاری داشت و هزینه‌های زمانی و مالی بالایی را باید صرف آموزش بازار در خصوص شناخت ارزش‌های سازمان خویش نمایید. نامی که پیش‌تر در جایی نوشته‌شده است حتما توسط دیگران نیز دیده‌شده و حتما دیگران پیش از شما در خصوص ثبت آن اقدامات نافرجامی انجام داده‌اند.

  • با تمرین ذهن، با مفاهیم جدید و ارتباطات زبانی روبرو خواهید شد.
  • اگر تا این‌جای کار مشکلات قانونی را حل کرده‌اید می‌توانید سرغ مرحله‌ی تست نام برند بروید.
  • باید به اعضا در مورد کلماتی که شما فقط نمی خواهید در نام شرکت درج شود ، اطلاع دهید.
  • برای استعلام اسم شرکت و بررسی اسم‌های مشابه با نام مورد نظر خود می‌توانید به سایت جستجوی علائم تجاری سری بزنید.
  • از طرف دیگر انتخاب یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت شما را نابود کند.

در زمان ثبت یک شرکت بازرگانی به جهت تایید نام انتخابی از سوی شما در زمینه فعالیتتان باید اقدام کنید . مدیران موفق به آینده کاری خود می اندیشند و اسامی خاص و تکی را برای شرکت خود انتخاب کرده که باعث پیشرفت هرچه بیشتر شرکت و مطرح شدن آن ها بین اشخاص در جامعه شود. این مقاله راهنمای مفصلی برای تدوین استراتژی نامگذاری ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند زمان کمتری را صرف انتخاب اسم برای کافه‌تان کنید. در انتهای آن نیز لیستی شامل 101 اسم جالب برای کافی‌شاپ را گرد آورده‌ایم.

در اصل موسسان وب سایت پونیشا سه نفر بودند که اسم کوچک آ‌ن‌ها پویا، نیما و شایان بود که با ترکیب این اسم‌ها به پونیشا رسیدند. متخصصان پیشنهاد می‌دهند اسمی که انتخاب می‌کنید باید راحت تلفظ شود و حتی راحت نوشته شود. برای مثال فرض کنید اسمی انتخاب کرده‌اید که هم عجیب و غریب است و هم به چند نوع مختلف نوشته می‌شود.

خیر – اغلب شرکت ها ۴ الی ۱۰ کلمه ای هستند و انتخاب نام تک کلمه ای برای ثبت شرکت هزینه بسیار زیادی دارد. لذا نام های زیر به عنوان مضاف در کنار نام شرکت ها قرار می گیرند تا تعداد کلمات شرکت افزایش پیدا کند و مشابه آن وجود نداشته و قابل ثبت باشد. سلام ما تو این مقاله راهنمایی کردیم درباره انتخاب اسم.

دوست عزیز برای راهنمایی با کارشناسان ما تماس برقرار کنید. هر برندی برای ثبت در زمینه های مختلف و پیش از اقدام نیاز به بررسی تخصصی دارد در صورت امکان شماره تماس ارسال بفرمایید . با موسسه برای دریافت مشاوره تلفنی و کم و کیف انجام کار تماس بگیرید.

کدام اسامی برای نام شرکت قابل تایید نمی باشند ؟

هنگام انتخاب اسم برند یا شرکت لازم است که یک سری قوانین رعایت شود. برای نام شرکت اسامی باید طبق الویت شما باشد و شما حداقل 5 الویت به ترتیب اسامی که انتخاب کردید به کارشناسان مجرب ما اعلام کنید و همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب نام شرکت شما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند. در هنگام ساخت اسم شرکت موردی که از همه مهم تر است این است که نام انتخابی شما دارای سابقه ثبت نباشد. این نام ها برای پیشنهاد برای ثبت برند و ثبت شرکت هم به کار میرود که نیاز به کارت بازرگانی در ثبت برند ندارند . همچنین برای ثبت برند لباس به صورت تخصصی میتوانید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

نامهای زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود:

شانس شرکتی که خود اسمی منحصر به‌ فرد داشته باشد، بالاتر از 60% میباشد. شما می خواهید نامی را انتخاب کنید که دوام داشته باشد و در صورت امکان هم ارزشهای شما و هم ویژگیهای متمایز کننده شرکت شما را در خود جای دهد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام “ابتکار” ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.