به این شکل شما با کوچک‌تر کردن موضوع اصلی خود به بخش‌های مختلف می‌توانید به ایده‌های بهتری برای انتخاب اسم برسید. شما در کسب و کار اینترنتی خود و در یک وب‌سایت یا اپلیکیشن، ممکن است بخواهید بارها از نام کسب و کار خود ذکر کنید. این‌جا منظور استفاده از لوگو کسب و کار نیست.

اما چند نکته کوتاه در این بخش وجود دارد.­ اول اینکه قرار نیست همه دامنه‌ها آزاد باشد. اصلا شغلی به‌نام خرید و فروش دامنه داریم، و بسیاری از افراد مشغول ثبت دامنه با اسم‌های مختلف هستند. از همین رو خیلی طبیعی است که بسیاری از دامنه‌های ثبت برند مدنظر شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده‌­ باشند. وقتی هنوز اسم نهایی کسب و کار خود را پیدا نکرده‌اید، در بین گزینه‌های موجود، بهتر است که به‌فکر لوگو آن‌ها نیز باشید. ببینید کدام می‌تواند لوگو و نشان جذاب‌تری داشته باشد.

هر چه اسم کسب و کار شما شما جذاب‌تر باشد، فعالیت‌ و کارهای‌تان هم جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد

به هر حال در این تحقیق سعی گردیده است تا نکات کلیدی در انتخاب نام شرکت بیان گردد . به سایت مراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی تغییرات شرکت دارای سابقه باید متفاوت باشد. لیستی از انتصابات فامیلی وزارت کار منتشر شده که در آن اسامی نزدیکانی از نمایندگان مجلس استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها دیده می شود.

در یک کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما قرار است بر روی اینترنت فعالیت کنید. یعنی نیاز به یک سایت برای کسب و کار دارید. اولین شرط داشتن سایت هم انتخاب دامنه یا دومین برای آن است. در کسب و کار اینترنتی بهتر است به‌دنبال اسمی باشید که بتوانید یک لوگو جذاب برای آن بسازید-طراحی کنید.

  • پس تکلیف چیه؟ خب مهمترین قسمت کار شما در انتخاب نام همینه که ببینید کدام مزیت کمک بیشتری به شما در موفقیت کسب و کارتون می کنه و کلا کدام امتیاز وزن بیشتری داره.
  • بله می شود، فقط باید در اداره ثبت شرکت ها بپرسید که باید نام شرکت شما چند سیلابی باشد.
  • در دنیای مدرن امروزبا تنوع و خاص بودن کالاها و خدمات، انتخاب اسامی لوکس و منحصربه فرد برای یک کالا یا خدمات مورد توجه فعالان و ارائه دهندگان خدمات موضوعی مهم به حساب می آید .
  • به طور خلاصه بگویم، از رئیس و آقا بالا سر داشتن متنفرند.

به هر حال اگر اسم شما پیشوندی داشته باشه که با اون دامنه com. آزاد باشه، خوبه که از این دامنه استفاده کنید چون به صورت کلی شناخته‌شده‌تر هست. در این مرحله می‌توانید ایده لازم برای انتخاب اسم را در بین گزینه‌های مطرح شده پیدا کنید. جدا از پیشنهاد اسم کسب و کار می‌توانید از بخش فروشگاه این سایت، لوگو آماده و ست گرافیکی مربوط به لوگو را هم از سایت خریداری کنید.

۲ از دیگران پیشنهاد بگیرید!

اما یک سوال دیگر مطرح می‌شود؛ آیا نام کسب و کار در موفقیت یک کسب و کار تاثیر دارد؟ خیر. جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است. باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند.

از همین رو توصیه می‌شود یک فرهنگ لغت را دست بگیرید و صفحات آن ورق بزنید. هر چه کلمه ساده‌تر باشد، تلفظ راحت‌تری دارد. و هر چه تلفظ راحت‌تر باشد، سریع‌تر به‌خاطر سپرده می‌شود. و این مورد برای کسب و کارها بسیار اهمیت دارد.

اسم کار

هنگام انتخاب نام شرکت دقت کنید نام­هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند قابل قبول نیستند. برخی نام های تصویری مانند برند پوما هستند که در یک کلمه دو هجایی چند کلید اصلی برای انتخاب نام برند تجاریشان استفاده کرده اند. نمی توان موارد و استراتژی هایی که استیو جابز برای برند خود بکار گرفته را در این موفقیت نادیده گرفت اما به جرات می توان گفت که انتخاب عنوان تجاری تصویری کمک زیادی به موفق تر شدن این برند نسبت به سایر برندها شده است. قبل از خرید دامنه در مورد اسمی که انتخاب کردید از خانواده، دوستان، مشتریان، سرمایه گذاران و همکاران خود مشورت بگیرید و پرس و جو کنید تا مطمئن شوید که اسم انتخابی شما تاثیرگذار بوده و بازخورد خوبی دارد.

اسامی خلاقانه و خاص برای برند و شرکت 【مشاوره رایگان️】

پس توصیه می‌کنیم اگر اسم مخفف شده‌ی خیلی خاص و زیبایی پیدا کردید استفاده کنید اما در غیر این‌صورت قید استفاده از کلمات مخفف را بزنید. بعضی افراد در شروع فرآیند انتخاب نام شرکت دچار شک بین اسم سخت و اسم آسان می‌شوند. مثلا ممکن است نامی را پیدا کرده باشید که از لحاظ تلفظ و املایی سخت و دشوار است. اما برای توجیه اسم سخت می‌گویید که خب فلان کمپانی بزرگ هم اسم سختی دارد اما به‌خوبی موفق شده است. در ادامه‌ی این مطلب سعی شده است که همه‌ی ویژگی‌هایی که نام مناسب شرکت باید داشته باشد، به‌صورت دسته بندی بیان شود.

اسم برند و شرکت شما باید انتقال دهنده‌ی تجربه، ارزش و همچنین برتری کسب و کار شما باشد. در واقع اینکه به اهمیت نداشتن اشاره شد به این خاطر هست که از لحاظ تکینکی فرقی نداره که شما دامنه تون چی باشه. مهم کاری هست که قراره روی سایت انجام بدید. رو ثبت شرکت در تهران انتخاب کنید که قصد داشته باشید از تبلیغات گوگل استفاده کنید. در خصوص اضافه کردن پیشوند به اسم دامنه هم باید بگم که بستگی به اسم کسب و کارتون داره. دیجیتال مارکتینگ DM در واقع بخش دوم اسم فوربو هست و به همین خاطر همچین دامنه‌ای رو ثبت کردیم.