نام شهری بوده است در یونان واقع در کنار خلیج لامی از دریای اژه دارای 38/٠٠٠ تن سکنه. بین یونان و مقدونیه در گرفت نام خود را از این شهر گرفته است. گلی درشت و زیبا سفید و صورتی رنگ که در بهار ظاهر می شود. فر (فارسی) به معنای شکوه + سیما (عربی)، آنکه صورتی باشکوه دارد.

  • حال در این مرحله شما رسیده‌اید به تعداد زیادی نام که باید بسیاری از آن‌ها را فیلتر نمایید.
  • تا بحال شده اسم شخصی را بشنوید و از آن اسم بسیار خوشتان بیاید یا برعکس از آن اسم خوشتان نیاید؟ بخشی از حس دوست داشتنی که نسبت به اسمها داریم سلیقه ای است.
  • انتخاب نامی اصیل، زیبا و با معنی می‌تواند حتی در آینده و بزرگسالی کودک تاثیرگذار باشد.
  • در این مرحله می‌بایست ۳ صفحه لندینگ یکسان طراحی کنید و در هر صفحه فقط نام برند را تغییر دهید.
  • بعنوان مثال خیلیها سوفیا را سوفی می خوانند یا خشایار را خشی صدا میزنند، آیا شـما از مخفف نامی کـه انتخاب کرده‌اید، راضی هستید؟ اگر فکر می کنند کـه مخفف نام او مسخره بنظر می آید، بهتر اسـت کـه نام دیگری برای فرزند در راهتان انتخاب کنید.

چه بسا شرکت‌های بسیار معروفی در ایران و در دنیا وجود دارند که با اسامی خنثی و شاید تنبل. عدم استفاده ازحروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف. می باشند می توانند به مقاله آن مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. رفتاری کـه هم زمان محدودیت‌هاي فراوان دیگری بر زنان تحمیل می کند و گاهی تخطی یک مرد از این راه و رسم، می تواند سرزنش سایر مردان همان طبقه اجتماعی را در پی داشته باشد. البته تبعیض‌هاي جنسیتی محدود بـه “ناموسی” دیدن حقوق زنان نیست، زیرا گرچه با توسعه نسبی شرایط اجتماعی از شدت وخیم بودن “دختردار” شدن بجای آوردن “پسر کاکل زری” کـه بتواند نام نیاکان خودرا زنده نگه دارد کاسته شده.

خاص بودن نام برند تاثیر به سزایی در تبلیغات شما دارد چنانچه متمایز بودن نام انتخابی مسئله بسیار اساسی است که نباید آن را نادیده گرفت . اسامی و عناوینی که باعث فریب اذهان عمومی و سایرین ثبت شرکت در تهران شود نیز به عنوان یک نام تجاری نمی تواند به ثبت برسد . سلام می توانین از اسامی مانند پترو پالا صنعت آویژه استفاده نمایید . سلام یک اسم واسه فروص فالوور اینستاگران و لایو کامنت و…

بر اساس تئوری عقلانیت ذهن انسان در هر زمان توانایی پردازش اطلاعات محدودی را دارد. ذهن انسان برای برخورد با این طیف گسترده اطلاعات آن ها را به گروه های بزرگتری تبدیل می کند که عملاً به آن ها بسته های اطلاعاتی گفته می شود. این نام ها برای مخاطب قابل فهم بوده و در خواندن و نوشتن آن دچار مشکل نمی شوند. حقیقت این است که اگر یک شرکت به برندی محبوب و قابل اعتماد تبدیل شود دیگر نیازی نیست برای جلب اعتماد و رضایت مشتریان تبلیغات گسترده انجام دهد. انتخاب نام مشابه بر اساس شباهت در نوشتار، به نحوی که حروف استفاده شده در دو اسم مشابه باشد.

راهنمای انتخاب اسم برای سایت + راهکار و ابزار

پس برای آن که نظری در رابطه با تداعی نام خود در ذهن مخاطب داشته باشید، قبل از ثبت نام، آن را با حداقل ده نفر در میان بگذارید و نظر آنها را بخواهید. مثلا نام شما نباید تداعی گر نام یک بیماری یا حرف نامربوطی باشد. هنگام انتخاب اسم شرکت از اسامی دانشمندان و شعرا و ائمه استفاده نکنید.

انتخاب اسم

همچنین ممکن است نام مورد نظر شما از قبل ثبت شده باشد. وجود دارد که شاید شما با آنها آشنایی کامل دارید، اما تمامی مخاطبان سایت شما به این پسوندها آشنایی ندارند و برای جستجوی سایت شما دچار مشکل خواهند شد. بهتر است که اسم سایت را با پسوند های .ir و .com ثبت کنید. اما این نکته را باید بدانید که به طور کلی پسوند .com اعتبار بیشتری دارد. برای مثال در سیستم عامل ویندوز اگر نام سایتی را در گوگل بدون پسوند آن سرچ کنید و سپس دکمه Ctrl + enter را بزنید، به صورت خودکار پسوند .com تایپ می شود. همچنین در کیبورد اکثر گوشی های همراه نیز، .com به صورت پیشفرض وجود دارد.

ببخشید من هر چقدر که از شیوه های مختلف استفاده می کنم برای اسم ….یا اسمم به ذهنم نمیرسه یا بعد از کلی وقت میبینم که اون اسم رو گرفتن به نظرتون چه کار کنم .. بهت پیشنهاد می‌کنم اینستاگرام مارو دنبال کنی، حتماً تو شروع کار بهت کمک میکنه. در آخر هر کدام از صفحات که نرخ تبدیل بهتری داشتند را به‌عنوان اسم برند خود انتخاب کنید.

عناوین برگزیده

آیا مشتریان شما قشر خاصی از جامعه هستند؟ با دقت به این موضوع فکر کنید. سن، جنس، تحصیلات و قهوه‌های مورد علاقه آنها را در نظر بگیرید. هنگام فکر کردن روی اسم کافه‌ها، این نکته را بخاطر بسپارید. جوانان احتمالاً به کافه‌ای به اسم «Old Geezer’s Coffee» نمی‌آیند. می توانید با کلمات بازی امتحان کنید و به ایده خوبی برای اسم کافه خود دست یابید. یک صاحب رستوران مشهور در تگزاس کافه خود را ‘Sugar Bag’ به معنای کیسه شکر نامید زیرا اولین چیزی که برای کافه جدیدش خرید یک کیسه قند بود.

ثبت نام

انتخاب اسم فرزند یکی از حقوق فرزندان می باشد که پدر و مادر باید در انتخاب اسم فرزند خود با دقت عمل نمایند . در این زمینه بد نیست که معیار ائمه را نیز انتخاب اسم فرزند بدانیم . در بین میلیون‌ها اسم ثبت شده ، باید اسم شرکت مدنظر شما خاص و منحصربه‌فرد باشد و همیشه تازه و جوان و جذاب باشد.

با رعایت اصول مربوط به انتخاب نام نظیر سادگی و روانی می توانید نامی که قبلاً وجود نداشته را ابداع کنید. اگر این نام خلاقانه و با ایده پردازی ایجاد شود می تواند سایر محصولات شرکت را نیز در بر گیرد. به یاد داشته باشید برند شما فقط اسم شما ثبت تغییرات نیست بلکه شیوه برخورد شما با مشتریان، ارائه خدمات و یا محصولات با کیفیت و شناسایی درست و به موقع نیاز و درخواست مشتری را نیز شامل می شود. اسامی پیامبران (ع) و ائمه اطهار (ع)، در روایت وارد شده است بهترین نام‌ها، اسامی پیامبران (ص) است.

گاهی اوقات، صاحبان کسب و کار نام هایی را انتخاب می‌کنند که کلمات بی‌معنی هستند. اما باید به معنای کلمه در سایر فرهنگ ها نیز بررسی شود. برخی نام های برند یا نام شرکت در ایران ثبت شده اند ولی در کشورهای دیگر بسیار ناخوشایند ثبت برند تجاری بودند و یا اصلا قابل درک نیست که میزان ریسک را بالا می‌برد. ترکیب کلمات قلمبه و سلمبه و یا بی معنا ، کمکی به انتخاب یک نام مناسب برای شرکتتان نمی‌کند. اسم برند باید به راحتی توسط مشتری تلفظ و به همان راحتی نیز به یاد آید.

در واقع تکرار این نام ها بسیار لذت بخش بوده و به خوبی در ذهن مخاطب می ماند. پس از مطالعه موارد بالا، همانگونه که در ابتدای این مطلب اشاره شد برای انتخاب یک نام خوب نیاز به فهرستی از نامهای موجد داشت تا بتوان با درنظر گرفتن نکات مهم ذکر شده یکی از این نامهای زیبا را به عنوان نام فرزند خود انتخاب نمایید. در نظرسنجی بین مردم مشخص شده است که درصد قابل توجهی از مردم از نام خود راضی نیستند، با این وجود درصد بسیار کمی از مردم مایل به تغییر نام خود هستند.