شرکت های سهامی خاص از اعتبار بیشتری بهره مند هستند؛ هر یک از اعضا ی شرکت های سهامی خاص به اندازه سهام خود مسئولیت دارند. در این مطلب قصد داریم درباره ثبت شرکت سهامی خاص با ثبت برند تجاری شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه برای شما گردآوری و در اختیارتان قرار دهیم. 7-بازرسین نباید در ثبت شرکت سهامی خاص با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

در مقاله زیر به طور کامل در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص، آموزش گام به گام ثبت شرکت سهامی خاص، موارد حقوقی، مزایا و معایب و به طور کلی در خصوص تمامی مواردی که هر سهامدار یا عضو شرکت سهامی خاص باید بداند توضیح داده خواهد شد. در صورت وجود ثبت شرکت در تهران مشکل یا ابهام در این مقاله با کارشناسان پرشین ثبت تماس حاص نمایید. شوهرم چند سال پیش یک شرکت سهامی خاص تاسیس کرد که من را نیز به عنوان مدیر عامل انتخاب کرد . پس از چند سال به دلیل عدم ارائه دفتر، دارایی آن به صورت علی الارس شد.

مدارک ثبت شرکت

سهام شرکت، قابل معامله در بازار بورس نمیباشد و نقل و انتقال سهام شرکت، مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است. برای ثبت شرکت سهامی خاص داشتن کارت پایان خدمت نیاز نمی باشد. دراین مقاله قصد داریم شما را با مراحل ،شرایط و نحوه ثبت شرکت سهامی خاص و اینکه مدت زمان ثبت شرکت چقدر خواهد بود، آشنا کنیم .

هر گونه کاهش یا افزایش در سرمایه شرکت با رعایت مقررات لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه 1347 صورت خواهد گرفت. نقل و انتقال سهام از طریق مجمع عمومی فوق العاده کاملاً قانونی هست. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری (چنانچه مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و انجام امور مربوط به ثبت تغییرات شرکت را به وکیل دادگستری سپرده‌اید) اگر نمی‌دانید وکیل دادگستری کیست؟ به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

با دانلود فایلی که در این قسمت وجود دارد، به متقاضی در انتخاب نوع مجمع یا جلسه متناسب با تصمیمات، نوع شخصیت حقوقی و تعیین مدارک لازم کمک می‌شود. نکته ای که در اینجا جا دارد به آن اشاره داشته پیگیری ثبت تغییرات شرکت باشیم استعلام هایی است که اداره ثبت شرکت ها باید نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهد. اما برای تعیین میزان سرمایه غیرنقدی در شرکت‌های با مسئولیت محدود، توافق تمامی شرکا کفایت می‌کند.

  • در قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود باید لااقل دو شریک داشته باشد.قانون تجارت سقفی برای تعداد شرکا معین نکرده است.بنابراین ، این شرکت می تواند متضمن هر تعداد شریک باشد.
  • سپس مدارک لازم را از طریق پست به صورت سفارشی به آدرس مذکور در تاییدیه پذیرش ارسال کنید.
  • اعضاء هیئت مدیره و بازرس شرکت باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند.
  • امروزه شرکت های سهامی خاص یکی از انواع قالب های شرکتی هستند که شما می توانید کسب و کار خود را در این طبقه بندی به صورت رسمی و قانونی به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره مند شوید.
  • هر یک از مدیران باید مقدار سهامی را که در اساسنامه مقرر شده است دارا باشند، این تعداد سهام نباید از مقدار سهامی که بموجب اساسنامه جهت دادن رای ضروری است کمتر باشد.

در غیر اینصورت تنها، مدیرعامل می تواند خارج از جمع سهامداران انتخاب و معرفی گردد. سرمایه شرکت به قطعات مساوی سهام تقسیم می گردد واعضا هیات مدیره هرکدام باید حداقل دارنده یک سهم باشند. سهام شرکت سهامی خاص در بورس اوراق بهادار معامله نمی شود اما به وسیله ی مردم قابل معامله است. مفاد قرارداد که شامل آدرس شرکت و سکونت و کد پستی ، سرمایه شرکت ،لیست اعضا و سهامداران ،درصد سهام و سهم الشرکه و سمت ها ،موضوع فعالیت است باید تکمیل شود در ضمن ارائه ی حداقل 5 مورد اسم 3 سیلاب خاص نیز ضروریست. ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ – ماده ۳- درشرکت سهامی تعدادشرکاء نباید از سه نفر کمتر باشد.

اقدامات بعد از ثبت شرکت سهامی خاص

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید. تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری وضعیت کارشناسی پرونده مورد پیگیر باشد. درمجمع عمومی فوق العاده باید دارندگان بیش ازنصف سهامی که حق رای دارند. حاضر باشند اگر در اولین دعوت حد نصاب مذکور حاصل نشد برای بار دوم دعوت و با حضور دارندگان بیش از یک سوم سهامی که حق رای دارند رسمیت یافته و اتخاذ تصمیم خواهد نمود به شرط آن که در دعوت دوم نتیجه دعوت اول قید شده باشد. مجامع عمومی اعم از عادی و فوق العاده که طبق مقررات قانون و اساسنامه حاضر تشکیل می گردد نماینده عمومی سهامداران است و تصمیمات آنها برای همگی صاحبان سهام ولو غایبین و مخالفین الزام آور باشد. تبصره 1ـ اساسنامه شرکت نمی تواند متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیأت مدیره باشد.

اعضای تشکیل دهنده شرکت سهامی خاص

شرکت های سهامی دارای ارکان تصمیم گیرنده می باشند از جمله ارکان تصمیم گیرنده مجامع عمومی می باشد، مجامع عمومی، از اجتماع سهامداران شرکت و مجموع اشخاصی است که شخصیت حقوقی شرکت را بوجود آورده اند. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت شرکت و تعیین کننده مقررات شرکت می باشد. گام بعدی در سامانه ثبت شرکت مربوط به موضوع شرکت است که به طور کامل موضوع شرکت باید وارد شود و در صورتی که مجوز نیاز داشته باشد اطلاعات مربوط به مجوز نیز در آن بار گذاری می شود.

آقای ۱ با واگذاری ۲۰۰ سهم از سهام خود به آقای ۲ و ۲۴۰ سهم از سهام خود به آقای ۳ از شرکت خارج شد. آیا امکان گذاردن شروطی مبنی بر عدم امکان فروش سهام به دیگران از طرف این اعضا هست ؟و فقط حق فروش به افراد مشخص در زمان فروش را داشته باشند . بدین صورت که مدت سهامداری سهامداران رو از نامحدود به نامحدود تغییر بدین.

تبصره 1 ـ در صورتی که مجمع عمومی فوق العاده شرکت را منحل نماید ضمن تعیین روز تصفیه و آدرس محل تصفیه صورت جلسه انحلال را ظرف مدت 5 روز ازتاریخ تشکیل مجمع عمومی به اداره ثبت شرکتها ارسال تا پس از ثبت در رونامه رسمی آگهی شود. ۱-در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل ۲ نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشند . ۲ـ درشرکت سهامی خاص حداقل ۳۵% سرمایه باید نقدا دریکی از شعب بانکها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% درتعهد سهامداران باشد . کلیه اعضای هیئت مدیره مدیرعامل و بازرسان اعم از اصلی و علی البدل اقرار نمودند که دارای سوء پیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 و 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند. اوراق سهام شرکت متحدالشکل و چاپی و دارای شماره ترتیب و حاوی نکات مذکور درماده 26 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه 1347 بوده و به امضای دونفر از مدیران شرکت که از طرف هیأت مدیره تعیین میشوند خواهد رسید و به مهر شرکت ممهور می گردد. سهام وثیقه که به نام سهام وثیقه مدیران نیز شناخته می شود، صرفا در مورد اعضاء هیات مدیره شرکت های سهامی وجود دارد و از این نوع سهام در مواد ۱۱۴ و ۱۱۵ لایحه اصلاحی قانون تجارت نام برده شده است.

اگر شما نیز تصمیم گرفته اید فعالیت اقتصادی خود را با ثبت شرکت اعتبار ببخشید حتما سوال هایی در رابطه با مراحل و چگونگی ثبت شرکت برایتان پیش آمده است. جهت نام شرکت، متقاضیان می بایست 5 نام را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. به موجب قوانین و مقررات در نام شرکت باید از اسم خاص استفاده شود.

مدیران شرکت‌های سهامی، تنها دو سال می‌توانند به سمت مدیریت شرکت انتخاب شوند. اما در شرکت‌های با مسئولیت محدود، تصدی مدیران، محدود به زمان معینی نیست. در این مقاله به طور کامل تمام مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در سامانه ثبت شرکت‌ها را از ابتدا تا انتها به زبان ساده توضیح داده‌ایم. پیش از آنکه به مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود بپردازیم خوب است تعریف کوتاهی از شرکت با مسئولیت محدود ارائه دهیم. هر شرکتی از جمله شرکت با مسئولیت محدود باید پس از انجام مراحل انحلال از طریق اداره ثبت شرکت‌ها، امر تصفیه شرکت را انجام دهد. با این حال، گاه ممکن است پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود، شرکا بنا به دلایلی صلاح بدانند تغییراتی در شرکت خود ایجاد کنند.