همچنین با مراجعه به جدول هزینه انحلال شرکت سهامی خاص، می‌توانید از ریز هزینه‌های تغییرات شرکت خود آگاه شوید. هرگاه مدیر تصفیه به این وظیفه خود عمل نکند به حبس از دو ماه تا شش ماه یا به جزای نقدی از 20 هزار تا 200 هزار ریال یا به هر دو مجازات محکوم خواهد شد ( بند three ماده 268 لایحه قانونی 1347 ) . هر زمان، مجمع با اکثریت سهامداران تشکیل شود می‌بایست صورتجلسه انحلال شرکت، به همراه مابقی مدارک ظرف مدت ۵ روز از تاریخ تشکیل به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم شود و بعد از ثبت آن در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ها، و امضا توسط نماینده ی آن، شرکت منحل می‌گردد.

ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، طراحی سامانه های آنلاین و ارتباط با مشتری برای استارتاپ های جدید و پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. حمید جان شما می توانید فعالیت داشته باشید حتی بدون دفتر، این مورد بستگی به نوع کسب و کار شما دارد اما کد اقتصادی نمی توانید بگیرید. طبیعتا جذب مشتری وقتی جای ثابت نداشته باشید سختر است ولی منافاتی با شرکتداری ندارد. برای انحلال شما باید در سامانه ثبت شرکتها اقدام نمایید یا در صورتی که نمی توانید با موسسه ما تماس بگیرید. تصفیه شرکت عملیاتی است که توسط آن فعالیت یک شرکت خاتمه یافته و دارایی های موجود در شرکت میان شرکاء، سهامداران و امتیازآوران شرکت تقسیم می شود البته در برخی از موارد به انحلال شرکت، تصفیه نیز می گویند که صحیح نیست زیرا انحلال شرکت بعد از تصفیه کامل صورت می گیرد.

  • انحلال پیش از زمان اتمام مدت تنها در صلاحیت مجمع عمومی فوق‌العاده است و جلسه مجمع باید به شکل رسمی و با اکثریت دو سوم آرا حاضر تشکیل شود و تصمیم‌گیری انجام شود.
  • در نهایت انحلال شرکت باید در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت به چاپ برسد.
  • اعلام ورشکستگی و تعطیلی شرکت را کرده تا از خسارتهای بعدی جلوگیری کنند.
  • انحلال خواسته یکی از شرکا انجام می شود و نوعی حق فسخ می باشد این حق فسخ جنبه قانونی دارد و نه قراردادی و برای اعمالش باید شرایط قانونی محقق باشد در نتیجه؛ این حق فسخ باید توسط دادگاه اعلام شود و اون رو دادگاه معین می کند.
  • کلیه فعاليت‌ها و خدمات سامانه ثبت آنلاین آسان ثبت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

مورد بعدی، انقضای مدت اعتبار شرکت است مگر مجمع عمومی فوق‌العاده، آن را تمدید کرده باشد (بند ۲ ماده ۱۹۹). البته باید گفت که انحلال شرکت به سبب انقضای مدت به ندرت پیش می‌‌‌آید. به این دلیل که در اساسنامه‌‌‌ها مدت شرکت به صورت نامحدود قید می‌‌‌شود و این قید نیز در حقوق ما بدون اشکال است. ب)) اظهارنامه موضوع ماده (۱۱۶) ق.م.م، که از تکالیف مدیران تصفیه می‌باشد و بایستی ظرف شش ماه از تاریخ انحلال به اداره امور مالیاتی مربوط تسلیم و مالیات متعلق نیز پرداخت گردد.

شما می‌توانید درخواست ورشکستگی بدهید اما اموال هیئت مدیره را نمی‌توانید توقیف نمایید. در هر دو صورت اشخاص ذی‌نفع می‌توانند انحلال شرکت را از دادگاه بخواهند. مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

شرایط و مدارک لازم جهت تبدیل شرکت سهامی خاص به عام

اولین وظیفه مدیر تصفیه بعد از تعیین وی به سمت مذکور، دعوت از بستانکاران شرکت در روزنامه‌ها و آگهی‌های کثیرالانتشار است. البته لازم به یاد آوری است طبق ماده ۲۰۲ هیئت مدیره به مدت حداکثر ۶ ماه فرصت رفع دلایل انحلال را خواهند داشت و در صورت عدم اقدام مقتضی حکم انحلال قطعی خواهد بود. در صورتی که مجمع عمومی سالانه برای رسیدگی به حساب‌های هر سال مالی، تا ده ماه از تاریخی که اساسنامه معین کرده تشکیل نشده باشد. در صورتی که تا یک سال پس از ثبت شرکت هیچ اقدامی برای انجام موضوع شرکت صورت نگرفته باشد و یا به مدت بیش از یک سال فعالیت‌های شرکت متوقف باشد. تقسیم دارایی در شرکت منحل شده فقط با گرفتن مفاصاحساب مالیاتی مجاز بوده و درصورت عدم رعایت این مورد، همه افرادی که دارایی ها بینشان تقسیم شده مشمول پرداخت مالیات و جرائم متعلق به شرکت خواهند بود. پ‌) در صورتی که در دادگاه سایر شرکا حاضر نباشند تا سهم شریک متقاضی انحلال خود را پرداخت کنند، حکم انحلال صادر می‌گردد.

گاهی ممکن است حتی دو نفر از شرکاء دارای بیش از نصف سرمایه شرکت باشند، در این زمان مخالفت سایر شرکاء حتی اگر تعداد آنان بسیار زیاد باشد مانع ثبت تغییرات شرکت نیست . پس از ثبت انحلال شرکتها در تمامی آگهی ها و اوراق و اسناد شرکت، باید پس از نام شرکت عبارت “در حال تصفیه” ذکر گردد. از این پس مدیر تصفیه کلیه مبادراتی که در جهت تصفیه امور شرکت و وصول مطالبات شرکت و پرداخت دیون و بدهی های شرکت به افراد خارج از شرکت و سهامداران و شرکاء است را انجام می دهد و در حقیقت نماینده شرکت منحل شده و در حال تصفیه محسوب می گردد. منحل شدن شرکت هایی که دارای قالب یکسانی نیستند شباهت بسیاری به یکدیگر دارند، اما در برخی از جزییات با یکدیگر متفاوت بوده و همین امر نیز باعث شده است تا مراحل انحلال سهامی خاص را در مقایسه با مراحل انحلال با مسئولیت محدود در یک مبحث جداگانه ذکر کنیم.

در این نوشته شما با 0 تا a hundred آثار، مراحل و اقدامات قبل و بعد از ثبت انحلال انواع شرکتها و مدارک مورد نیاز آن، تصفیه شرکت و وظایف مدیر تصفیه، نحوه تقسیم اموال شرکت بعد از انحلال و همچنین مالیات و هزینه انحلال شرکت آشنا میشوید. البته مطابق قسمت آخر این ماده در صورتی که قبل از صدور رای قطعی سرمایه شرکت به حدن صاب قانونی برسد، دادگاه حکم به انحلال نخواهد داد. هزینه انحلال شرکت شامل هزینه‌هایی است که برای تعطیل شدن شرکت باید پرداخت کنید. شرکت‌ها ممکن است بنا بر دلایل مختلفی، منحل شوند، دلایل انحلال شرکت می‌توانند اجباری یا اختیاری باشند. به هر شکل برای انحلال شرکت بایستی مراحلی طی شده و هزینه‌هایی پرداخت گردند.

قصد ما در این قسمت این است که در رابطه با منحل شدن شرکت یک جمع بندی کلی انجام دهیم. 1- وقتی که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده است ، انجام ندهد یا انجام آن غیر ممکن شده باشد. برای اطلاع از قیمت ها می‌توانید ازز لینک زیر استفاده نمایید یا برای اطلاع از قیمت دقیق‌تر با تیم مشاوره ثبت‌یار تماس بگیرید. وقتی‌که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده است، انجام داده یا انجام آن غیرممکن شده باشد.

در حقوق فرانسه ، راه حل این است که هر کدام از مدیران تصفیه می توانند به طور جداگانه عمل کنند ( ماده 275 آیین نامه قانون 1966 ) . در واقع ، به موجب ماده 212 لایحه قانونی 1347 ؛ « مدیران تصفیه نماینده شرکت در حال تصفیه بوده و کلیه اختیارات لازم را جهت امر تصفیه دارا می باشند و محدود کردن اختیارات مدیران تصفیه باطل و کان لم یکن است » . عبارت « کلیه اختیارات » شامل اختیار عمل به تنهایی نیز می شود و این اختیار را نیز نمی توان محدود کرد . درصورتی که مدیر تصفیه قصد ثبت برند استعفاء از سمت خود را داشته باشد، باید مجمع عمومی عادی صاحبان سهام را جهت تعیین جانشین دعوت نماید و استعفاء وی تا هنگامی که جانشینش انتخاب نشده باشد و به ثبت و آگهی نرسیده باشد، کان لم یکن است. چنانچه تا پایان مدت ماموریت مدیران تصفیه خاتمه نیافته باشد، مدیران تصفیه با ذکر علت خاتمه نیافتن تصفیه، تدابیری را که جهت پایان دادن به امر تصفیه در نظر گرفته اند و مهلت لازم برای انجام آن را به اطلاع مجمع عمومی صاحبان سهام رسانیده و تمدید این مدت را خواستار می شوند.

انحلال شرکت

وقتی که شرکت موضوعی را برای آن تشکیل شده است انجام داده یا انجام آن غیرممکن باشد. تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به الماس داران پارسه می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. شرکت الماس داران پارسه خاورمیانه با به کارگیری از نیروهای متخصص و حقوق‌دانان مجرب نسبت ثبت شرکت به خدمات ثبتی در تهران می‌تواند در کنار شما خدمات ویژه‌ای ارایه نماید، وکلای مجرب و با دانش این شرکت امور ثبتی شما را در اسرع وقت بدون هیچ وقفه‌ای انجام خواهند داد. حتی اگر منشا این بدهی­ها مربوط به زمان قبل از ورود وی به شرکت باشد و یا حتی اگر اسم شرکت تغییر کرده باشد.

اظهارنامه موضوع ماده ۱۱۴ قانون مالیات های مستقیم انحلال شرکت

مبلغی که برای انتشار آگهی پرداخت می‌کنید نیز جز هزینه انحلال شرکت می‌باشد. یک نسخه از صورت جلسه مجمع فوق‌العاده که در آن رأی انحلال شرکت، ثبت شده، به امضا شرکا و سهامداران می‌رسد و به همراه مدارکی که در ادامه نام می‌بریم به اداره ثبت، ارسال می گردد. از جمله دلایلی که می تواند باعث انحلال شرکت شود مواردی مانند نرسیدن به اهداف معین شده، ورشکستگی، تمدید نکردن زمان فعالیت شرکت و منقضی شدن فعالیت آن، حکم دادگاه یا فوت یکی از شرکاء (در صورتی که در اساسنامه ذکر شده است) می باشد. براساس ان چه در قوانین تجارت آمده است شرکت ها باید انحلال خود را به اداره ثبت شرکت ها اطلاع دهند تا عموم از آن مطلع شوند. اطلاع عمومی در واقع از طریق درج آگهی در روزنامه رسمی کشور انجام می شود. اگر شرکت برای مدتی معین ایجاد شود، به محض اتمام آن مدت منحل می‌شود.

حداکثر ۵ روز پس از امضا صورت جلسه مبنی بر انحلال شر کت، باید مدارک به اداره ثبت شرکتها ارائه شود. مجمع عمومی فوق العاده می تواند با حضور دارندگان بیش از نصف سهامی که حق رای دارند نسبت به انحلال شرکت تصمیم گیری نمایند. مجمع عمومی فوق العاده می تواند با اکثریت آراء به رای به انحلال شرکت صادر نماید. مشخص بودن موضوع شرکت و مدت زمانی که شرکت برای آن تشکیل می گردد، از شرایط اساسی شرکت نامه در شرکت های تضامنی و نسبی و مختلط غیر سهامی می باشد ،موضوع شرکت تضامنی و نسبی و مختلط غیر سهامی می بایست تجاری باشد. چنانچه شرکت برای موضوع خاصی تشکیل گردد و آن را به پایان رسانده باشد یا انجام آن غیر ممکن باشد.

سهامداران شرکت باید با توجه به مقررات یک صورتجلسه تحت عنوان مجمع عمومی فوق‌‌العاده تنظیم کنند و آن را به همراه سایر مدارکی که ذکر شد به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل دهند. پس از آن اداره درخواست را بررسی می‌کند و درصورت صحت موارد و مدارک،‌ برای انحلال اقدام می‌کند. در این مرحله با انتشار آگهی در روزنامه رسمی یا کثیرالانتشار که آگهی‌های شرکت همیشه در آن منتشر شده، به اطلاع صاحبان سهام می‌رسد که شرکت در حال انحلال است. پس از آنکه بدهی‌های شرکت به طور کامل تسویه شد باید دارایی‌های باقیمانده بین شرکا تقسیم شود. در صورت انحلال شرکت سهامی خاص، سهام موجود بین سهامداران تقسیم می شود. از دیگر کارهایی که مدیر تصفیه باید انجام دهد پرداخت مالیات جهت انحلال می باشد.