اگر این پروسه در زمان مناسب انجام نشود ممکن است پس از ثبت شرکت تصمیم به تغییر نام شرکت بگیرید. هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک مطرح می شود انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. گزینش یک نام مناسب که با اطلاعات کافی و توجه لازم انتخاب شده است، می تواند شرکت شما را تا اوج موفقیت بالا ببرد.

انتخاب نام شرکت و مؤسسات غیر تجاری كه قبلاً سابقه ثبت داشته حال قصد تعویض نام آن را دارند. انتخاب نام شرکت و مؤسسات غیر تجاری خارجی كه در كشورهای خارجی سابقه ثبت داشته و شعباتی از آنها در ایران تاسیس می شود. سلام برای یه سایت هواپیمایی ثبت برند تجاری دنبال اسم برند تجاری خوب هستم میشه راهنماییم کنین. متاسفانه اغلب شرکت‌ها و موسساتی که در حال حاضر در ایران به ثبت شرکت یا انتخاب نام شرکت مشغول هستند کمترین تخصصی در انتخاب نام دامنه اینترنتی مناسب برای شرکت‌ها ندارند.

  • به منظور پرداخت مبلغ حق الثبت وکیل رسمی شرکت سهامی که وکالتنامه دارد و یا یکی از شریک ها موظف است تا مدت یک ماه به اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کند.
  • یعنی هیچ شرکتی نمی‌تواند از نام ثبت شده شرکت دیگری استفاده کند.
  • در حقیقت علت اصلی مخالفت با اسامی مخفف این است که این اسم‌ها در بیشتر اوقات ترکیب جالبی ایجاد نمی‌کنند و سپردن آن به ذهن کار بسیار دشواری است.

برای اینکه ببینید نام انتخابی تکراری است یا خیر، اسم موردنظر را در سایتilenc.ir جست و جو نمایید. ممکن است شما اسمی برای شرکت خود انتخاب کنید که در زبان های دیگر معنای خوبی نداشته باشد یا ضد علائم تجاری باشد. بنابراین هنگام انتخاب اسم شرکت یا برند خود پیامدهای بین المللی را نیز در نظر بگیرد.

نمونه اسامی شرکت و برند

نوع اول قواعد حقوقی است و نوع دوم قواعد برند سازی از نام شرکت است. بر اساس قوانین حقوقی نام شرکت سه سیلابی یا بیشتر باید باشد. اما بر اساس قواعد برند سازی، اسم شرکت باید از کلمات ساده، اصیل، خاص، لوکس تشکیل شود. هر چقدر اسم شرکت شما ساده اما زیبا باشد قطعاً تعداد افراد زیادی در مدت زمان کوتاه‌تری شرکت شما را خواهند شناخت. ما در این مقاله برآنیم تا در مورد راهنمایی گام به گام انتخاب اسم شرکت مطالبی را به اشخاصی که در صدد انتخاب نام شرکت می باشند مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. ارائه مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه جغرافیایی ایران جهت تأیید مکان استفاده شده درنام در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تأسیس به اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری الزامی است.

اسامی کشورها و شهرها هم اسم خاص است و انتخاب آنها به عنوان نام یک شرکت قانونی نیست. بعد از آن که نام مناسبی را برای شرکت خود انتخاب کردید، باید مدارک مورد نیاز برای ثبت آن شرکت را هم فراهم کنید. برای اطلاع از مدارک دقیقی که نیاز دارید، می توانید به سادگی با کارشناس های شرکت ثبتینو تماس بگیرید، تا به طور کامل و دقیق شما را راهنمایی کنند. در حقیقت شما باید در ابتدا نام خاصی را برای شرکت خود انتخاب کنید و سپس به دنبال دیگر مراحل ثبت باشید.

اولین محموله سیب تنظیم بازار کشور در یزد ذخیره‌سازی شد

سلام و عرض ادب ، میخواستم بپرسم امکانش هست نام و نام خانوادگی دونفر به عنوان نام شرکت باشه ، مثلا «علی حسینی و محمد محمدی» البته این به عنوان مثاله. نام شرکت باید خاص باشد چون هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی باید دارای نام باشد تا بتوانند آن را تشخیص دهند. راهکار اولی که ما بارهای بار در مقالات قبلی هم روی آن تاکید نموده‌ایم مالکیت یک برند علاوه بر نام تجاری شرکت است. برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

نام انتخابی شما نباید حاوی اعداد به صورت ریاضی باشد و باید از اعداد به صورت حروفی استفاده شود. ماشین های آهو بیابان و سیمرغ که در ایران تولید می شدند که تولید شرکت پارس خودرو بودند. یکی از نام های تقریباً پیچیده با لوگوی عجیب و غریب می باشد که رتبه sixty four را در بین a hundred برند برتر دنیا ثبت شرکت در تهران دارا می باشد و درآمدی برابر با 19 میلیارد دلار را دارا می باشد. البته استارباکس نام شخصیت پری دریایی در رمان موبی دیک، نهنگ سفید می باشد که این نام در کنار لوگوی پری دریایی نیز بی تاثیر در موفقیت و به یاد ماندن نام این شرکت نمی باشد. برخی نام های تجاری هستند که مانند پوما کوتاه و ساده نبوده اما بسیار موفق هستند.

انتخاب نام برای شرکت

و- در مورد تاسیس شركتهای تعاونی در مرحله نهائی این گونه پرونده ها به قسمت انتخاب نام شرکت فرستاده می شود كه در این قسمت نام شركت تعاونی و شماره ثبت و تاریخ ثبت آنها در دفاتر مربوطه وارد و به قسمت بایگانی شدن فرستاده می شود. برای نام شرکت اسامی باید طبق الویت شما باشد و شما حداقل 5 الویت به ترتیب اسامی که انتخاب کردید به کارشناسان مجرب ما اعلام کنید و همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب نام شرکت شما میتوانید با کارشناسان خانه ثبتتماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند. برای ثبت شرکت در مرحله اول باید نام انتخابی خود را به اداره ثبت شرکت ها بدهیم اگر تشابه ، اشتباه ، تکرار و از کلمات ممنوعه استفاده نشده بود از سمت کارشناس سازمان ثبت شرکت ها تایید می شود و در ادامه می توانیم بقیه مراحل را انجام دهیم. هر بار که می‌خواهید ثبت اسم در سامانه ثبت شرکت‌ها داشته باشید. که بر اساس آن اسامی را که انتخاب کرده اید در سامانه وارد می‌کنید. در قسمت اول بعد از ورود اطلاعات حوضه ثبتی باید انتخاب نام شرکت را داشته باشید.

هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک و بزرگ در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند به نحویکه یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند. در صورت مخالفت کارشناس اداره تعیین نام بانام پیشنهادی متقاضی، دوباره موضوع کارشناسی می شود. چنانچه در کارشناسی دوم نیز نام پیشنهادی رد شد متقاضی می تواند با تکمیل فرم مربوط مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل، به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اعلام نماید ثبت تغییرات . نظریه رئیس اداره تعیین نام، نظر نهایی محسوب می شود و رسیدگی به اعتراض به آن در صلاحیت دیوان عدالت اداری است. از همین رو است که برای به حداقل رساندن مشابهت اسامی شرکت های مختلف با یکدیگر، نامی که برای شرکت خود پیشنهاد می دهید باید شامل حداقل سه کلمه خاص و غیر عام باشد و ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد. سال ها پیش شما می توانستید در ایران نام های یک سیلابی یا نهایتاً دو سیلابی انتخاب نمایید، اما اکنون نام های انتخابی شما باید ۳ سیلاب (بخش) به بالا باشند.

بنابراین اگر ما هم بتوانیم چنین نام های قدرتمند و خاص تصویری را در ساخت اسم شرکت خود انتخاب کنیم در زمانی کوتاه می توانیم برند تجاری موفقی را داشته باشیم. بهتر است بلافاصله پس از انتخاب اسم برند، دامنه‌ی اینترنتی مورد نظرتان را بخرید و اکانت شبکه‌های اجتماعی‌تان را نیز ایجاد کنید(به عنوان راهنمای انتخاب اسم برند حتما این موضوع را در نظر داشته باشی). اسم شرکت و یا برند شما نباید قبلا در دامنه‌های اینترنتی ثبت شده باشد. در واقع اگر نتوانید به‌ صورت قانونی برند خود را ثبت کنید، هر چه تلاش کرده‌اید به هدر می‌رود. پس باید قبل از انتخاب قطعی نام برند، با همه‌ی قوانین انتخاب اسم در ایران آشنا شوید تا به مشکل نخورید.

در زمینه فعالیت شما تشابه کار بالاست با ما در تماس باشید . توانایی ارتباط با مصرف کنندگان در انتخاب نام زیبا برای برند و شرکت حائز اهمیت است. نام شرکت باید خاص باشد چون هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی باید دارای نام خاصی باشد تا بتوانند آن ها را از هم تشخیص دهند. انتخاب نام شرکت باید انتقال دهنده تجربه، ارزش و وجه تمایز محصولات و خدمات شما باشد.